Aukščiausios prabos putojanti patirtis. Net be alkoholio!
Paskelbta: 2022-05-31
Dauguma esame buvę situacijoje, kai dėl vienų ar kitų priežasčių negalime vartoti alkoholio, o taip norėtųsi taurės vyno kartu su draugais. Atrodytų paprasta – nealkoholinis vynas! Tačiau, deja, nors produkto pavadinimas ir sukuria vyno pažadą, visgi ištesėti jo dažniausiai nepavyksta. O tuomet užlieja priimto kompromiso kartėlis – „draugams tai linksma, jie skaniai gurkšnoja, o vat aš tai turiu šitą taurę...“.
Tačiau egzistuoja ir kitokia alternatyva! Žvelgiant į garsiausių pasaulio restoranų gėrimų ir maisto-gėrimų derinių pasiūlymus tampa akivaizdu, kad imama daug dėmesio skirti ir tiems svečiams, kurie norėtų rinktis gėrimus be alkoholio, ar bent jau su labai žemu jo kiekiu. Tačiau įprasti sulčių ar limonado pasiūlymai čia juk netinka – svečiai restorane nori kaskart šį tą atrasti, būti maloniai nustebinti. O tai verčia pasitempti ir restorano someljė.
Kartą, ieškodamas idealaus derinio vienam desertui, someljė iš Danijos Jacobas Kocemba, nepasitenkino niekuo, ką rado vyno rūsyje su beveik dviem tūkstančiais butelių. Tuomet jam gimė idėja sumaišyti keletą skirtingų arbatų ekstraktų. Neįprastas arbatos gėrimo ir deserto derinys sulaukė pasisekimo restorane, kuriame tuo metu dirbo Jacobas. Neilgai trukus su partneriu Bo Stenu Hansenu jie įkūrė Kopenhagos putojančios arbatos kompaniją (Copenhagen sparkling tea company) ir patentavo šią unikalią arbatą, sukurdami naują gurmė gėrimų kategoriją. Šis unikalus gėrimas jau spėjo užkariauti svečių simptijas daugiau nei 60-yje „Michelin“ žvaigždutėmis apdovanotų restporanų - Geranium (***), Hof Van Cleve (***), Restuarant Gordon Ramsay (***), Alain Ducasse at Morpheus (**) ir daugybėje kitų.
Kodėl putojanti arbata susilaukė tokio didelio pasisekimo visame pasaulyje
Jacobas ir Bo mano, kad taip yra dėl keleto priežasčių. Pirma, pasaulyje yra milijonai žmonių, besidominčių vynu ir kitais gurmė gėrimais, o, be vyno, pasirinkimas labai ribotas. Pagaliau rastas tikrai geras sprendimas žmonėms, kurie nevartoja alkoholio, bet nori ko nors skanaus ir iškilmingo (šis gėrimas puikiai tinka pakeisti šampaną!). Antra, žmonės vertina kokybę ir gerą skonį. Arbatoms gaminti naudojamos išskirtinės kokybės žaliavos. Gaminant gėrimą, temperatūra pasiekia tik 65 laipsnius, o tai leidžia išlaikyti naudingąsias arbatos savybes ir antioksidantus.
Kruopštumas ir precizika
Visi arbatos plikymo (tiek šiltu, tiek ir šaltu vandeniu) procesai atliekami rankomis, nes tikslumas ir meistriškumas svarbiausia kuriant tinkamą skonį ir pojūčius. Gauti norimam rezultatui, būtina pasiekti reikiamą virimo temperatūrą ir laiką. Kiekviena arbata ruošiama individualiai, o jos gamyba atliekama mažomis partijomis, kad nebūtų pamiršta nė viena detalė.
Putojančiai arbatai naudojamama iki 13-os skirtingų arbatos rūšių iš geriausių regionų, žinoma, ekologiškų. Naudojame mišinius iš juodosios, žaliosios, baltosios ir ulongo arbatos.
Dėl didelio taninų kiekio juodoji arbata sukuria kiek kartoką ir užsitęsiantį skonį. Žalioji arbata suteikia gylio ir umamio natų. Ulongo arbata – pusiau fermentuota, sukurianti švelnią ir minkštą tekstūrą. Baltoji arbata suteikia švelnumo, savotiško glotnumo įspūdį. Naudojamos tik aukščiausios kokybės arbatas iš geriausių plantacijų ir gamintojų visame pasaulyje, įskaitant išskirtinę „First Flush Darjeeling“ ir „Silver Needle“. Aukšta kokybė ir specifinis arbatų derinys sukuria subalansuotą, bet žavingų niuansų turinį skonį kiekviename butelyje.
Kopenhagos putojanti arbata neturi jokių dirbtinių priedų – tai ekologiškas net veganams vartoti tinkamas gėrimas. Putojančios arbatos butelyje vyrauja 5–5,5 barų slėgis (lygiai kaip butelyje šampano!), tai papildo skonį, sukuria sklandų, pakylėjantį pojūtį. Išpilstyta į butelius arbata paliekama „ilsėtis“ nuo 8 iki 12 savaičių. Jacobas rekomenduoja putojančią arbatą patiekti atvėsintą iki 5 laipsnių, šampano taurėje.
Ką tik, 2022-ųjų gegužę, Coepnhagen Sparkling Tea Bla ir Lyserod arbatos buvo apdovanotos Zenith Global InnoBev Award kaip "Best Premium drink".