Kur sirpsta geriausias 2018 metų „Pinot Noir“?
Paskelbta: 2018-11-30
Kaip ir kasmet, rudenį vyko Lietuvos vyno čempionatas. Lietuvos someljė asociacijos suburta vyno žurnalistų, someljė ir vyno žinovų komanda rinko geriausius šio sezono Lietuvos vynus. „Vyno klubas“ pelnė 20 aukso medalių ir 4 „Geriausias kategorijoje“ nominacijas. Pristatome geriausius.
Vynai, įvertinti 86–87 balais, buvo apdovanoti bronzos medaliu, 88–89 – sidabro, o surinkę 90 ir daugiau balų – aukso. Kartu išskirtas ir geriausias kiekvienos kategorijos vynas. Šiemet „Vyno klubo“ vynams atiteko net 4 geriausiųjų įvertinimai.
Geriausias ‚Pinot Noir‘ vynuogių vynas – Salomon & Andrew Central Otago Pinot Noir 2014
Viena iš Berto Salomono svajonių buvo vyno ūkis Naujojoje Zelandijoje. Ir ji išsipildė – Bertas sukūrė bendrą projektą kartu su Marlboro regiono vyndariu Chrisu Andrew. Taip gimė Salomon&Andrew vyno ūkis. ‚Pinot Noir‘ uogas buvo nuspręsta auginti pačiame piečiausiame Naujosios Zelandijos vyno regione – Centriniame Otage, mat būtent šiame regione sirpsta raudonosios vynuogės garsiausiems šalies vynams. Vynas 9 mėn. brandinamas prancūziško ąžuolo statinėse.
Geriausias Italijos raudonasis vynas – Mauro Molino Gallinotto Barolo DOCG 2013
Pirmą kartą Lietuvos vyno čempionato istorijoje geriausio itališko vyno regalijomis pasipuošė ne itin vaisiško stiliaus vynas iš pietų, o šiaurinės Italijos vynas iš Barolo apeliacijos. 2013-ieji buvo ypatingi – vynuogės tiek Pjemonte, tiek ir piečiau esančioje Toskanoje prisirpo idealiai. Nors „Mauro Molino“ vyninė maža, tačiau pripažinta tarptautinių vyno kritikų. Robertas Parkeris apie šios vyninės barolą: „Skonio bomba! Masyvūs, koncentruoti vynai, kuriuos galima brandinti ilgiau nei 20 metų."
Geriausias kitų šalių raudonasis vynas – Markowitsch Redmont Carnuntum 2015
Vėl triumfavo Austrija! Markowitschių pavardė užima tvirtas pozicijas tarp ryškiausių Karnuntumo regiono vyno gamintojų. Gerhardas Markowitschius šį išskirtinį raudonąjį vyną net 16 mėnesių brandino prancūziško ąžuolo statinėse. Vynas itin struktūriško skonio: jaunatviški taninai, itin gerai subalansuota tamsių uogų rūgštis ir minerališkas poskonis.
Geriausias natūraliai saldus vynas - Sigalas Vin Santo Santorini PDO 2011
Pirmąsyk geriausiu natūraliai saldžiu vynu išrenkamas graikiškas vynas. „Sigalas“ – istorinis Santorinio salos vyno ūkis, diktuojantis vyndarystės madas kitiems gamintojams. Šiam vynui derlius rinktas tik nuo daugiau nei 60 metų senumo vynmedžių. Prisirpusios baltosios vynuogės vyninėje yra džiovinamos saulės atokaitoje. Tik sudžiūvusios uogos yra išspaudžiamos ir fermentuojamos. Net 320 g/l cukraus turintis saldusis vynas 2 metus brandintas ąžuolinėse statinėse.
Baltasis Pfalco vynas Rudi Ruttger Sonnberg Sauvignon Blanc Trocken Pfalz 2017 ne tik pelnė aukso medalį, bet ir atskirai išskirtas kaip „geriausios vertės vynas“. Dar XVII amžiuje įkurtame „Rudi Ruttger“ ūkyje šis vynas daromas iš uogų, augančių mišriame klintiniame ir kalkiniame dirvožemyje, Noileiningene esančiuose „Sonnenberg“ vynuogynuose. Juntama lengva, gaivi vyno rūgštis, kurią papildo žaliųjų kaulavaisių skoniai.
Aukso medalius 2018 metais taip pat pelnė:
Putojantis vynas:
Champagne Louis Roederer Brut Vintage 2009
Agusti Torello Mata Brut Reserva Cava DO 2015
Mascaro Reserve Brut Nature Pure Cava DO
Baltasis vynas:
Vincent Chateau Fuisse Macon Village AOC 2015
Clos Henri Sauvignon Blanc Marlborough 2015
Georg Breuer Terra Montosa Riesling Rheingau 2016
Rives Blanques Dedicace Limoux AOP 2017
Raudonasis vynas:
Chateau De La Riviere Fronsac AOC 2011
Castelo di Volpaia Chianti Classico DOCG 2015
Barahonda Organic Barrica Monastrell-Syrah Yecla DO 2015
La Rioja Alta Vina Ardanza Reserva Rioja DOC 2009
Friedrich Becker Spatburgunder Herrenwingert Pfalz 2012
Ridge Zinfandel East Bench 2016
Susana Balbo Signature Malbec 2016
Saldusis vynas:
Bodegas Valdespino El Condado Pedro Ximenez Jerez DO 0,375L
Chateau Dereszla Tokaji Aszu 5 Puttonyos 1997
Visus Lietuvos vyno čempionate dalyvavusių vynų įvertinimus rasite čia.