Lietuviški gėrimai - ko galima paragauti „Vyno klube“?
Paskelbta: 2024-03-07
„Vyno klubo“ lietuviško vyno lentyna - viena gausiausių Lietuvoje. Joje rasite ne tik uogų ir vaisių vynus, bet ir vynuogių vyną, midų ir stipriuosius gėrimus. Susipažinkite su vietine produkcija!
Roksala
„Roksala“ – tai šeimos vyninė, įsikūrusi Šiaurės Lietuvoje, Rokiškio rajone. Pagonybės laikais čia buvo sėlių apgyvendintas kraštas, o šiandien ją garsina vyndarių Raimundo ir Luko Nagelių kuriami vynuogių vynai, laimintys medalius vyno čempionatuose.
Vyndariai vyną gamina iš pačių užaugintų vynuogių, tarp kurių ir lietuviškos vynuogių veislės, išvestos A. Gailiūno Juodupėje Rokiškio krašte. Pagrindinis vyninės „Roksala“ tikslas ir siekis – atskleisti vietovės savitumą, išlaikyti vaisių ir uogų aromatą ir skonį, kad net ir aklojoje degustacijoje būtų galima atpažinti, iš ko vynas pagamintas.
Papildoma žaliava vaisių ir uogų vyno gamybai superkama iš netoli nuo vyninės įsikūrusių ūkių. Vynuoges jau dvidešimt metų vyndariai augina šiauriausiame Lietuvos vynuogyne.
Baltasis sausas
Roksala Adalmiina 2021
- Lietuva
- Rokiškio r. Taručių k.
-
- Adalmiina - 100%
- 0,75
Vaisių ir uogų sausas
Roksala Obuolių vynas 2016
- Lietuva
-
- Obuoliai - 100%
- 0,75 11,5%
Putojantis sausas
Roksala Rabarbarų putojantis vynas
- Lietuva
- Rokiškio r. Taručių k.
-
- Rabarbarai - 100%
- 0,75 11 %
Geri metai
„Geri metai“ – tai šeimos vyninė, gaminanti šermukšnių vyną tik iš savo ūkyje išaugintų šermukšnių uogų. „Gerų metų“ vyndarys Giedrius Kaukas kokybę kontroliuoja nuo uogų prisirpimo iki vyno subrandinimo, natūraliai ir rankiniu būdu.
Savo ūkyje šeima augina 15 skirtingų šermukšnių veislių, todėl „Geri metai“ gali didžiuotis pačiomis įvairiausiomis spalvomis ir aromatais taurėse, be jokių kitų pridėtinių uogų, tik iš šermukšnių sukuriamas ir baltasis, ir rožinis, gintarinis bei raudonasis vynas. Jie skiriasi ir savo skoniu bei aromatais.
„Gerų metų“ šermukšnių vynas Lietuvos vyno čempionate pripažintas geriausiu šermukšnių vynu bei įvertintas medaliais.
„Gerų metų“ vyninės siekis – kurti vyną kantriai, išlaukiant, neskubant, dirbtinai nepagražinant. Kaip ir gyvenimą.
Vaisių ir uogų sausas
Geri metai Nr.23 Šermukšnių vynas 2022
- Lietuva
- 0,75 12 %
Vaisių ir uogų p. sausas
Geri metai Nr.25 (raudonasis) Šermukšnių vynas 2022
- Lietuva
- 0,75 12 %
Vaisių ir uogų sausas
Geri metai Nr.21 Šermukšnių vynas 2022
- Lietuva
- 0,75 11,5 %
Saulės midus
Vyno ir gurmaniškų patirčių mėgėjus Šiaulių miestas pastaruoju metu domina ir dėl to, kad ten įsikūręs „Saulės midaus“ bravoras. Roma Mačienė mamos padovanotus bičių avilius pavertė šeimos verslu ir tapo pirmąja moterimi Lietuvoje, gavusia midaus gaminimo licenciją.
Šeimos bravorui tenka griauti visuomenėje nusistovėjusius mitus apie midų (daugelis vis dar galvoja, kad tai stiprusis gėrimas), bitininkai susiduria ir su įstatymų varžomos informacijos sklaidos problema. Tačiau į svečius užsukę turistai išvažiuoja neabejodami: midus – tai nepaprastai senas gėrimas (galbūt net seniausias istorijoje!), kurį pažindami puoselėjame tautinį paveldą, ir drauge mokomės istorijos bei gastronomijos.
Šušvės midus
Šušvės midus“ – tai pomėgis, tapęs šeimos verslu. Erikas Augustinavičius – trečiosios kartos bitininkas, kuriam bitininkystės ir midudarystės amato paslaptis perdavė senelis ir mama. 2015 m. jis atvėrė midinės duris kaip vienintelis tradicinio midaus gamintojas šalyje.
„Šušvės midus“ palaipsniui užkariavo tiek mėgėjų, tiek žinovų širdis – kasmet pelno medalius Lietuvos bei Europos čempionatuose, yra patiekiamas prie prabangių patiekalų įvairiuose šalies restoranuose.
Midudario E. Augustinavičius siekia gaminti midų pagal senąsias tradicijas, iš vietinių natūralių produktų ir savo bityno medaus. Nuolat tobulėjant, kruopščiai ir su meile dirbant gimsta puikiausias gėrimas – midus!
Česlovo vynas
Č. Ramoškos ūkis yra Šilutės rajone, Vyrkytų kaime. Vyndarys gėrimus savo vyninėje, gamina iš vaisių ir uogų, auginamų vietoje esančiame ekologiniame ūkyje. Vyno gamybai uogos ir vaisiai skinami rankomis ir kruopščiai atrenkami, o vynas daromas pagal senąsias lietuvių tradicijas.
Česlovo Ramoškos giminės ankstesnėse kartose buvo ne vienas vyndarys, todėl ši veikla Česlovą jau nuo vaikystės supo ir neišvengiamai skynėsi kelią į vyndario kasdienybę. Senųjų Česlovo giminės vyndarių patirtis ir sukauptos žinios siekia net 150 metų, todėl, sujungus Česlovo Ramoškos vyndarystės žinias su šiuolaikinėmis technologijomis, vyninėje gimsta tikri šedevrai, paliekantys neišdildomą įspūdį kiekvienam, paragavusiam Česlovo su meile gamintų vynų.
Visiems ūkyje gaminamiems vynams yra suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas.
Ilzenbergo Vino
Ilzenbergo dvaras – tai daugiau nei 500 metų istoriją skaičiuojantis dvaras, įsikūręs unikalioje vietoje tarp dviejų ežerų, Lietuvos ir Latvijos pasienyje, Rokiškio rajone.
Ilzenbergo dvaro vynas pagamintas dvaro vyno meistro Andrius Diliauto. Jis – profesionalus vyndarys. Andriaus pagaminti vynai įvairiose kategorijose nuolat pelno aukso, sidabro ir bronzos medalius Lietuvos vyno čempionatuose. Dvaro vynas bręsta įspūdinguose autentiškuose Ilzenbergo dvaro rūmų rūsiuose.
„Kartu su Andriumi siekiame būti įdomiausiais ir profesionaliausiais mažaisiais vyndariais ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Viską atsakingai planuojame, sekame, naudojame tik kokybiškiausią įrangą, pradedant nuo preso baigiant galutiniu produktu.“
Memel Wine
„Memel wine“ yra nedidelė, butiko stiliaus vyninė. „Mūsų vienintelis tikslas – daryti aukščiausios kokybės vyną iš vietinių žaliavų, taip skleidžiant lietuviško vyno kultūrą ir išsaugant mūsų šeimos tautinį paveldą.“
Vyninė yra įsikūrusi tarp Priekulės ir Drevernos, Klaipėdos rajone. Kiek akys užmato driekiasi pievos, vandens kanalų sudalintos į taisyklingos formos plotelius, miškai ir anapus marių, UNESCO paveldu pripažintoje Kuršių nerijoje, dunksančios nepaprasto grožio smėlio kopos.
Tai vienas mažiausiai žmogaus paliestų gamtos kampelių, glamonėjamas tik marių vėjo, o šiam vakare nurimus, mus pasitinka visiška ramybė. Tai ideali vieta kurti vyną.
„Memel wine“ vyninėje vynas gaminamas pagal seną receptą, paveldėtą iš senelių. Sakoma, kad šis receptas buvo perduodamas iš kartos į kartą ir jo kilmė siekia net kryžiuočių laikus.
Gintaro sino
Tik Lietuvoje augančias sodo ir miško uogas vyno gamybai, o vaisius ir grūdus stipriesiems gėrimams naudojantis Gintaras Sinkus šeimos vyninę įkūrė lygiai prieš 10 metų – 2013-aisiais. Nuo to laiko jo gėrimai pelnė ne vieną aukso bei sidabro medalį tarptautiniuose konkursuose.
„Gintaro Sino“ vyninės tikslas – iš savame krašte augančių žaliavų gaminti gėrimus, kurie išskirtine kokybe garsėtų ir už Lietuvos ribų.
Vaisių ir uogų p. sausas
Ilzenbergo dvaro juodųjų serbentų - aronijų vynas
- Lietuva
- Rokiškio rajonas
- 0,75 13.5 %
Putojantis sausas
Mėmelio putojantis rožinis vynas „Prökuls“
- Lietuva
- Klaipėdos rajonas
-
- Agrastai - 100%
- 0,75 12 %
Raudonasis sausas
Natūralus Česlovo Ramoškos Juodųjų Serbentų vynas 2015
- Lietuva
-
- Juodieji serbentai
- 0,75 12.5%
Pakruojo dvaro spirito varykla
Pirmoji craft stipriųjų gėrimų darykla gimė vietoje, kur gėrimai pradėti gaminti dar XVIII amžiuje. Pakruojo dvare veikė ligoninė, vaistinė ir "apotiekoriaus" įkurta spirito varykla. Čia sukurtų receptūrų antpilai ir tinktūros buvo naudojami dvare, bei plačiai parduodami visame krašte. Būtent čia sugrąžinome ir naujam gyvenimui prikėlėme senovinius, varinius bei malkomis kūrenamus distiliavimo indus. O juos užkūrus - verčiame naują stipriųjų gėrimų gamybos puslapį Lietuvos istorijoje.