„Vyno klubo“ stende – susitikimai su garsių vyninių atstovais
Paskelbta: 2016-05-03
Parodoje „Vyno dienos 2016“, kaip ir kasmet, „Vyno klubas“ turės savo stendą ir kvies į jį užsukti tiek vyno mėgėjus, tiek profesionalus. Mums ir, tikime, Jums „Vyno dienos“ šiemet išties žada būti ypatingos – vien mūsų stende turėsite galimybę gyvai susipažinti net su 5 pasaulyje itin garsių vyninių vyndariais bei jų atstovais.
„Vyno klubo“ stende apie savo vynus pasakos ir kvies jų paragauti:
Wilhelmas Lahras iš šampano namų „Duval Leroy“, kurie yra laikomi vienais iš 15 geriausių šampano gamintojų. Jie valdo 200 ha vynuogynų, didelė jų dalis yra prestižinėse Cote des Blancs augavietėse, tad „Duval Leroy“ šampanai pasižymi lengvumu, gaiva bei puikiu balansu. Nepaisant nemenko dydžio bei prestižo (pastaruoju metu šių namų šampanai kritikų vertinami itin aukštais balais), „Duval Leroy“ išlieka šeimynine įmone.
Theresa Breuer – vieno garsiausių Reingau vyno ūkių „Georg Breuer“ savininkė. Šis vyno ūkis buvo įkurtas dar 1880 metais ir Breuerių šeima jį valdo nuo pat XX a. pradžios. Theresos senelis Georgas vadinamas legendiniu regiono vyndariu: jo iniciatyva 1984 metais buvo įkurta vyndarių asociacija „Charta“, jungianti išskirtinės kokybės sausojo rislingo gamintojus bei padariusi didelę įtaką visai Vokietijos vyndarystei. Vėliau jo sūnus Bernhardas išgarsino ūkį visame pasaulyje, o jo darbą toliau sėkmingai tęsia Theresa. Vienas iš įrodymų – šios vyninės rislingas „Terra Montosa“ šiais metais Lietuvos vyno čempionate buvo išrinktas geriausiu ‘Riesling‘ vynuogių vynu.
Marina Cvetic – „Masciarelli“ vyninės savininkė bei vyndarė. Ji visą gyvenimą artimai susijusi su vyno pasauliu ir filosofija. Vaikystę praleido matydama, kaip tėvas gamina vyną, o vėliau, susipažinusi su Gianni‘u Masciarelli‘u, ji taip pat paskyrė savo gyvenimą vyno gamybai. Gianni tapo jos mokytoju, o Marina buvo jo kolegė ir kritikė. Po jo mirties Marina perėmė „Masciarelli“ kompanijos valdymą ir šiuo metu vadovauja vyno bei alyvuogių aliejaus gamybai. Lietuvoje ji lankosi jau nebe pirmą kartą, o jos vardu pavadinti vynai „Marina Cvetic Chardonnay“ ir „Marina Cvetic Montepulciano d’Abruzzo“ per dešimt metų Lietuvos vyno čempionate net po 5 kartus tapo geriausiais vynais savo kategorijose.
Vyndarys Tiago Alvesas de Sousa – sausųjų Doro slėnio vynų pionieriaus Domingoso Alveso de Sousa sūnus. Vyninė „Alves de Sousa“ laikoma viena iš 4 svarbiausių sausojo Doro vyno gamintojų, padariusi itin didelę įtaką visai Portugalijos vyno industrijai. Tai įrodo faktas, jog nepraėjus nė dešimtmečiui po pirmojo sausojo vyno „Quinta da Gaivosa“ derliaus 1991 metais vyninės savininkas, Tiago tėvas Domingosas 1999 metais buvo pripažintas Portugalijos metų vyndariu. Šį titulą 2006 metais jis pelnė ir antrąjį kartą bei tapo pirmuoju vyndariu Portugalijoje, gavusiu šį vardą du kartus. Jo darbą, siekdamas atskleisti Doro terroir bei vietinių vynuogių potencialą, sėkmingai tęsia Tiago. Jis dar pagerino vyno kokybę, tad mes džiaugiamės, kad jis pats sutiko atvažiuoti ir papasakoti mūsų stendo lankytojams apie savo gaminamus vynus bei vyndarystės filosofiją.
Alexandre‘as Sidorenko – šiaurinės Ronos vyno žvaigždės „Maison M. Chapoutier“ atstovas. Šis ūkis yra svarbus vyndarystės istorijoje, kaip prisidėjęs prie žinomiausių Šiaurės ir Pietų Ronos slėnio vynuogynų išgarsinimo. Iš pradžių Chapoutier šeima vyną gamino tik Hermitage apeliacijoje, vėliau išplėtė vyndarystės geografiją ir šiuo metu vyną gamina ne tik Pietų ir Šiaurės Ronoje, bet ir Elzase, Langedoke-Rusijone, Burgundijoje, Božolė bei tolimojoje Australijoje. Siekdami kokybės bei norėdami atskleisti vynuogyno bei vynmečio įtaką vynui, Chapoutier šeima pamažu ėmė ekologiškai auginti nuosavų vynuogynų vynuoges bei skatinti taip daryti vynuogių augintojus, su kuriais jie dirba. Dabar "M. Chapoutier" ūkis – didžiausias ekologiškai prižiūrimų vynuogynų savininkas Ronos slėnyje, o jame daromi vynai pelno aukščiausius tokių vyno leidinių, kaip „The Wine Advocate“ ar „Wine Spectator“, įvertinimus.