Antis su apelsinais, krevečių kokteilis, gnocchi su Castelmagno sūriu, etc. - vyndariai dalijasi tradiciniais Kalėdų patiekalais
Paskelbta: 2022-12-21
Nors mūsų kasdienybėje vynas svarbus, maistas yra neatsiejama gurmaniškos patirties dalis. Tas pats ir vyndariams: jie negyvena vien savo vynu, jie valgo, gamina kartu su šeima – kaip ir mes visi. Šiais metais susisiekėme su keliais vyndariais ir paklausėme, kaip atrodys jų šventinis stalas. Eksperimentuoti per šventes vyndariai nelinkę, todėl kasmet atsiverčia tas pačias šeimos receptų knygas.
„Georg Breuer“ vyninė
Pasakoja Theresa Breuer:
Pirmąją Kalėdų dieną tradiciškai valgome keptą žąsį. Tačiau ne patiekalas yra pagrindinis vakarienės akcentas, o tai, kad jį gaminame visa šeima drauge. Taip visą dieną smagiai praleidžiame kartu, besisukdami virtuvėje.
Žąsį kepame orkaitėje, tai užtrunka kelias valandas... Tad turime pakankamai laiko paragauti įvairių vynų pasigardžiuodami sriubomis, salotomis ir kitais užkandžiais.
Nors konkrečių vynų dar neatsirinkome, bet kasmet traukiame ką nors senesnio iš šeimos vyno rūsio, ragaujame ir klasiką, ir vynus, kurių niekada prieš tai neragavome ir kurie, tikimės, mus maloniai nustebins.
„Antech Limoux“ vyninė
Pasakoja Baptiste’as Gazeau Antechas:
Tradicinis patiekalas ant Antechų šeimos Kalėdų stalo – ant grilio keptos jūrų gėrybės su persilado padažu.
Dažniausiai tai krevetės arba peileniai – moliuskai (pranc. couteaux). Jie tobulai dera prie „Blanquette“ vyno, kurio obuoliškas gaivumas puikiai papildo patiekalo sūrumą.
„Domaine Ampelhus“ vyninė
Pasakoja Ženia Vasiljeva ir Thibaud Vermillard‘as:
Pastaraisiais metais Kalėdas dažniausiai šventėme Prancūzijoje su Thibaud šeima. Mėgstam tęsti šeimos tradicijas, todėl dažnai pasirenkam senelės laikų receptų patiekalus. Ne kartą gaminome antį karamelizuotame apelsinų padaže (canard à l'orange). Šį patiekalą valgome 25-tą ar 26-tą dieną per pietus, nes tai puiki proga visiems dalyvauti jį ruošiant.
Azienda Agricola Mauro Molino
Tradicinis Pjemonto patiekalas, be kurio nepraeina nė vienos Kalėdos, yra gnocchi (bulviniai virtinukai, arba bulvinukai), su „Castelmagno“ sūrio padažu. Tai labai sotus patiekalas, kuriame dera švelnus bulvinių virtinukų skonis ir aštrumo turintis „Castelmagno“ sūrio padažas. „Castelmagno“ sūris su saugomos kilmės nuoroda gaminamas tik trijuose mažuose kaimeliuose Pjemonto regiono kalnuose, o jį gamina vos 5 ūkininkai. Tad šis sūris pripažįstamas Slow food („Lėto maisto“) judėjimo.
Šį patiekalą visada deriname su savo klasikiniais barolais, kurie geriausiai atspindi mūsų vyninę. Intensyvus „Castelmagno“ skonis puikiai atsilaiko prieš mūsų aromatingą klasikinį barolą. Kitas neblogas derinys – bulvinukai su „Barbera d’Asti“!
Dalinamės tradicinių itališkų bulvinukų (gnocchi)su „Castelmagno“ padažu receptu.
Bulvinukams reikės (4 porcijoms):
1 kg bulvių,
300 g miltų,
1 kiaušinio,
druskos,
aliejaus.
„Castelmagno“ sūrio padažui reikės:
200 g „Castelmagno DOC“ sūrio,
200 g pieno,
druskos,
pipirų.
Receptas
Pirmiausia pagaminame bulvinukus.
Nuplaukite bulves, sudėkite į puodą, įberkite druskos, užpilkite šaltu vandeniu. Virkite, kol suminkštės, nulupkite ir sutrinkite.
Į trintas bulves po truputį įmaišykite miltus ir kiaušinį. Minkykite tešlą, kol pasidarys vientisa ir nebelips prie rankų.
Iš bulvių tešlos padarykite dvi pailgas siauras ovalias juostas ir supjaustykite 2 cm gabalėliais (kaip lietuviškiems „ežiukams“).
Nebijokite pabarstyti stalą miltais, kad tešla mažiau liptų prie paviršių ir rankų.
Kiekvieną gabalėlį švelniai įspauskite į šakutę, kad suteiktumėte jam tradicinių itališkų virtinukų formą.
Dėkite bulvinukus į verdantį pasūdytą vandenį ir virkite ant stiprios ugnies 2 minutes, kol jie iškils į paviršių.
„Castelamagno“ sūrio padažas
Pašalinkite sūrio luobelę ir supjaustykite sūrį kubeliais. Sudėkite į dubenėlį su pienu ir palikite pernakt šaldytuve.
Kitą dieną iškrėskite mišinį į nedidelį puodą ir virkite ant silpnos ugnies nuolat maišydami, kol sūris išsilydys. Pagardinkite druska ir pipirais.
Sudėkite karštus bulvinukus į padažą ir patiekite su žiupsniu juodųjų pipirų. Patiekalą galima pagardinti ir smulkintais lazdyno riešutais.
Skanaus!
„Perkins Hanter“ vyninė
Pasakoja Shelby Perkins Harter:
Per Kalėdas visada valgome antrekoto su kaulu kepsnį (angl. prime rib of bee). Jį patiekiame su orkaitėje keptomis bulvėmis ir salotomis.
Po jo valgome krevečių kokteilį ir įvairius sūrius. O susėdimą vainikuoja - kalėdiniai sausainukai (žinoma, jei jie vis dar telpa!)
Stalo centre dažniausiai sukasi vokiškas Kalėdų bokštelis (angl. German Christmas pyramid), kas stalui prideda šventiškumo ir įžiebia Kalėdų dvasią.
Teksą ruošė: Agnė Dovydaitytė