Spalį „Vyno klubas“ pradėjo iškilia GAJA vakariene „Gastronomikoje“
Paskelbta: 2020-10-02
Spalį „Vyno klubas“ pradėjo iškilia vyninės GAJA vakariene „Gastronomikoje“.
GAJA istorija prasidėjo 1859 m., kai Giovannis Gaja Barbarescas mieste įkūrė nedidelį vyno ūkį. Vyninės identitetą pradėjo formuoti įkūrėjo anūkas, irgi vardu Giovannis, kai 1937 m. ant butelių etikečių raudonomis didelėmis raidėmis užrašė GAJA. 1961-ieji buvo dar vieni itin svarbūs metai – būtent tada, būdamas vos 21 metų amžiaus, Angelas Gaja pradėjo savo žygį siekdamas bekompromisės kokybės. 1970 m. Angelas perėmė šeimos verslą ir įgyvendino daugelį pokyčių, atnešusių GAJA pasaulinę šlovę.
Angelas supurtė Pjemonto vyndarystės tradicijas: įvedė tankesnį vynmedžių sodinimą, derliaus ribojimą, brandinimą nedidelėse prancūziško ąžuolo statinėse bei itin ilgų kamščių naudojimą. Šie vizionieriaus žingsniai buvo vertinami itin prieštaringai. Tačiau Angelas tuo neapsiribojo – jis ėmė gaminti atskirų vynuogynų vyną bei taurioje Barbaresko regiono žemėje drįso pasodinti prancūziškųjų vynuogių veislių: ‘Cabernet Sauvignon‘, ‘Sauvignon Blanc‘ ir ‘Chardonnay‘. Jo tėvas Giovannis ne juokais užsirūstino dėl tokių sūnaus sprendimų. Tačiau, pasirodo, būtent jie bei bekompromisis kokybės siekis ir atnešė vyninei pasaulinę šlovę.
Vakarienė prasidėjo taure reto ir kritikų itin liaupsinamo „Egly-Ouriet“ šampano. Francis Egly ne be reikalo vadinamas ‘Pinot Noir‘ virtuozu – sodraus, bet itin rafinuoto skonio šampanas puikiai derėjo su šefo paruoštais ančių kepenėlių kąsneliais.
Prie meistriškai paruoštos jūros šukutės su juodaisiais ikrais ir baltuoju šokoladu derinome du itin skirtingus „Gaia&Rey Chardonnay“ vynus. Vėsesniųjų 2014-ųjų metų vynas žibėjo minerališkumu ir elegancija, o štai kur kas karštesni 2009-ieji bei ilgesnė branda butelyje lėmė kur kas vaisiškesnį bei galingesnį skonį.
Vinum Regum Rex Vinorum, t. y. vynas karaliams, vyno karalius – taip neretai apibūdinamas barolas. Tauraus skonio ‘Nebbiolo‘ vynuogių vynas puikiai derėjo prie jautienos su trumų padažu bei apdegintu kopūstu. 2014-ųjų „Dagromis“ stebino dūmišku prieskoniškumu ir puikiai subalansuotais taninais, o puikiųjų 2013-ųjų metų „Sperss“ kvepėjo vyšniomis bei rožėmis, trumais bei egzotiniais prieskoniais.
Vyninės GAJA vizitinė kortelė neabejotinai yra jų barbareskas. Tad specialiai šiai vakarienei tiesiai iš vyninės buvo atgabenta dėžė 1996-ųjų derliaus GAJA barbaresko, kurį svečiai lygino su 20-mečiu jaunesniu 2016-ųjų barbaresku. Brandaus vyno aromatų puokštėje jau buvo galima aptikti ne tik vyšnių bei slyvų aromatų, bet ir grybų bei žemės niuansų, kurie itin gerai derėjo su elnienos patiekalą papildančiais miško grybais. O štai jaunėlis aiškiai demonstravo nenuilstantį GAJA tobulybės siekį – gilus ir ekspresyvus vynas dar laukia savo brandos piko, tačiau jau ir dabar aišku, kad šis vynas dar ilgai garsins GAJA vardą.
Vakarienę užbaigė traškaus juodojo šokolado, šokoladinių ledų bei aviečių ir lazdyno riešutų desertas. Dėkojame vėl duris atvėrusio restorano „Gastronomika“ komandai už nepriekaištingą aptarnavimą ir puikius derinius prie vyno.
Visi vakarienės metu ragauti GAJA vynai dvi valandas iki vakarienės buvo dusyk dekantuoti. Ypač nustebino vyną saugančių kamščių ilgis – susukus visą kamščiatraukio geležtę kamštis nėra pergręžiamas kiaurai ir jį ištraukti nenulaužus naudojantis standartiniais įrankiais tampa nemenkas iššūkis.
Vakarienės metu svečiai ragavo:
Champagne Egly-Ouriet Tradition Grand Cru Brut
FOIE GRAS trio
2014 GAJA Gaia & Rey Chardonnay Langhe
2009 GAJA Gaia & Rey Chardonnay Langhe
ŠUKUTĖ | žiediniai kopūstai, kvapiosios citrinos, juodieji ikrai
2014 GAJA Dagromis Barolo
2013 GAJA Sperss Barolo
JAUTIENA | kopūstas, salierai, juodieji trumai
2016 GAJA Barbaresco
1996 GAJA Barbaresco
ELNIENA | grybai, pastarnokai, vyšnios
VALRHONA ŠOKOLADAS| avietės, lazdyno riešutai