Baltasis sausas
Prieš fermentaciją vynuogių sultys 48 valandoms buvo atvėsintos. Alkoholinė vyno fermentacija vyko nerūdijančio plieno talpose, palaikant 16-18°C temperatūrą. Pasibaigus fermentacijai, vynas apie 8 mėn. brandintas prancūziško ąžuolo statinėse, kartu su mielių nuosėdomis. 15% vyno brandinta naujose, likusi dalis - du kartus naudotose statinės.
Aukso gelsvumo spalvos vynas pasižymi prisirpusių ananasų, kriaušių, ličių ir akacijų žiedų aromatais. Burnoje vynas apvalaus kūno, vidutinio gylio, juntami abrikosų, keptų obuolių ir vanilės skoniai.
Tiekti 10-14 °C kaip aperityvą, prie ožkos sūrio arba azijietiškos virtuvės patiekalų.
"Maison M. Chapoutier" ūkis svarbus vyndarystės istorijoje, nes buvo vienas iš tų, kurie išgarsino Šiaurės ir Pietų Ronos slėnio vynuogynus. Nors vynas su "Chapoutier" ženklu gaminamas nuo pat XIX amžiaus, šios šeimos veikla neapsiriboja vien tradicijos puoselėjimu. "Chapoutier" ūkyje dažnai gaminami vynai iš vienos vynuogių veislės netgi tada, kai tradiciškai leidžiami mišiniai, pavyzdžiui, "Cote-Rotie" vynui naudojamos tik ‘Syrah', nenaudojant ‘Viognier‘, baltajam "Hermitage" – tik ‘Marsanne‘, nepridedant ‘Roussanne‘, o kai kurie "Chateauneuf-du-Pape" apeliacijos vynai gaminami vien iš ‘Grenache Noir‘. Nepaisant raudonojo vyno dominavimo žymiose Ronos slėnio apeliacijose, "Chapoutier" pasiekė reikšmingų rezultatų baltojo vynų gamyboje. Siekdami vynuogių kokybės, "Chapoutier" vyndariai perėjo prie ekologinės vynininkystės ir tapo didžiausiu ekologiniu ūkiu Ronos slėnyje. Chapoutier taip pat turi vynines arba dirba partnerysčių principu kituose regionuose. Michel'is Chapoutier yra dinamiška ir smalsi asmenybė, siekianti nuolat pažinti naujus vyno regionus. Šiai dienai Chapoutier vynies galima rasti ir Australijoje, Pietų Prancūzijoje, Elzase. http://www.chapoutier.fr/