• Apie mus
  • Pristatymas
  • Kontaktai
  • En primeur
  • Vyno žurnalas
  • Tapk VK nariu
  • Derlių įvertinimai
  • Wine in Moderation
Prisijungti
LTEN
  • Vynas
  • Kiti gėrimai
  • Maistas
  • Aksesuarai
  • Dovanos
  • Paskaitos ir renginiai
  • Alkoholio verslo specialistams
0 vnt. 0.00 €
English
Prisijungti
  • Vynas
  • Kiti gėrimai
  • Maistas
  • Aksesuarai
  • Dovanos
  • Paskaitos ir renginiai
  • Alkoholio verslo specialistams
  • Apie mus
  • Pristatymas
  • Kontaktai
  • En primeur
  • Vyno žurnalas
  • Tapk VK nariu
  • Derlių įvertinimai
  • Wine in Moderation

Vynas kūčių vakarienei


Ir prieš šimtą, ir prieš šešiadešimt metų per kūčias lietuviai negerdavo vyno. Greičiau midaus, krupniko, trauktinės ar naminio likerio taurelę, ir, aišku, daug spanguolių kisieliaus. Tačiau vynas – toks pats sakralus šios vakarienės dalyvis, kaip ir duona, kurios kalėdaičio pavidalu visi laušime prieš pat Kristaus gimimą.

Božolė regiono vynas


Božolė (Beaujolais) regiono teritorijoje vynuoges augino dar senovės romėnai. Nuo VII amžiaus vynuogynų priežiūra bei vyndarystė buvo vienuolių benediktinų prievolė. Šiaurinė regiono dalis kalvota, vyrauja skalūno ir granito dirvožemis su kalkakmenio priemaišomis. Čia gaminamas sodrus, ryškaus skonio vynas. O štai pietinė regiono dalis žymiai plokštesnė, vyrauja derlingas smiltainio ir molio dirvožemis. Pietinės Božolė dalies vynas būna paprastesnis, lengvo, itin vaisiško skonio.

Rubrika: Mūsų ekspertai. Itališka Daivos Mumgaudienės savaitgalio odisėja


Mano odisėja po Italiją tęsiasi jau 15 metų. Apiburiuota daugelis salų, aplankyta daugelis regionų. Kiekvienais metais Italijoje apsilankau bent 3–4 kartus, nes tiesiog įsimylėjau tą šalį.

Iš Lietuvos į Italiją tiesiogiai „Ryanair“ ir „Wizzair“ avialinijos iš Vilniaus ir Kauno skraidina 8 kryptimis.

Coq au vin – klasikinis prancūziškas patiekalas ragauti su Beaujolais vynu


Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį net tik prancūzai, bet ir visas pasaulis kelia Beaujolais Nouveau vyno taures ir taip pasitinka naujuosius vyno metus. Tradiciškai susirinkę su draugais prancūzai šį vakarą gamina Coq au vin – vištieną vyne. Paragaukite – pagaminti visai nesudėtinga!

Ką slepia „Beaujolais Nouveau“ skonis


Jaunas božolė – pirmasis šių metų derliaus Prancūzijos vynas. Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį (21 d.) vyno mėgėjai visame pasaulyje atsikimš jo butelį švęsdami derliaus pabaigą Šiaurės pusrutulyje ir naujo derliaus vyno atvykimą. Tačiau šio vyno gamyba pasižymi ne visiems žinoma ypatybe, dėl kurios jauno božolė skonis vieniems labai patinka, o kiti jo purtosi.

Natūraliojo vyno ambasada "Gastronomijos forume"


Spalio 15-16 dienomis Vilniuje vyksiančiame „Gastronomijos forume“ laukiamas ištisas pasaulinio lygio kulinarinių žvaigdžių desantas. Savo stendą renginyje turės ir „Vyno klubas“ – pristatysime natūraliojo vyno asortimentą. 

Į šį renginį taip pat specialiai atvyksta ir vyno magistras Fernando Mora MW. Kviečiame registruotis į vyno magistro vedamą seminarą apie Garnacha vynuoges! Forume taip pat pranešimus skaitys Arūnas Starkus bei Martynas Pravilonis. Kviečiame apsilankyti!

„Vyno klubo“ stende turėsite galimybę paragauti:

Bodegas Frontonio
Meinklang
Tours de Gendres
Wimmer Czerny
Gravner
Bannwarth
Riffault

 

Gastronomijos forumo bilietai

Registracija į Gastronomijos forumo metu vykstančias degustacijas

Dešra, troškinta vynuogių išspaudose (Saucisson au gène)


Vynuogių panaudojimas nesibaigia vyno gamyba: išspaudas Božolė regione panaudoja storoms dešroms arba kumpiui troškinti. Sezoninis, rudeninis, derliaus pabaigos patiekalas, prie kurio geriausiai derės vynas iš minėto regiono.

 

Baravykų karpačas


Šių metų rugsėjis gausus baravykų. Vienas iš rečiau ruošiamų, tačiau ypač gerai patį šviežiai surinkto grybo skonį išryškinančių patiekalų yra baravykų karpačas. Vyno ekspertas Petras Jarašūnas dalijasi savo baravykų karpačo receptu.

Reikės:

300 g ypač šviežių baravykų (geriausi nedideli, kuo storesniais kotais),
100 g šviežių gražgarsčių,
40 ml alyvuogių aliejaus,
10 ml sojų padažo,
7 ml tiršto balzaminio Modenos acto,
Žiupsnelio druskos kristalų,
Šviežiai maltų juodųjų pipirų.

Baravykus nuvalyti šepetėliu ir sausu skudurėliu. Neplauti vandenyje, nes grybai – kaip kempinės, tuoj pat prisigers vandens ir praras traškumą. Į serviravimo lėkštę sudėkite salotas. Itin aštriu peiliu atsargiai supjaustykite grybus plonomis skiltelėmis ir išdėliokite ant salotų.

Sumaišykite stiklinėje alyvuogių aliejų, sojų padažą ir balzaminį actą.

Likus maždaug 5 min. Iki ragavimo apšlakstykite padažu grybus. Negausiai apibarstykite druskos kristalais bei šviežiai maltais juodaisiais pipirais.

Prie šio patiekalo tiks vidutinio intensyvumo baltasis vynas bei šampanas: Weingut Wimmer-Czerny Fumberg Gruner Veltliner Wagram 2017 arba Champagne Pol Roger Brut Reserve NV.

Jei iš likusių baravykų nuspręstumėte ruošti rizotą, prie jo rekomenduoju ąžuolo statinėse brandintą baltąjį vyną  Domaine Rolet Chardonnay Arbois AOC 2015 arba Planeta Chardonnay Sicilia DOC 2018. Taip pat labai siūlau pabandyti ir derinį su sausuoju cheresu Bodegas Valdespino Inocente Fino Jerez DO.

Išankstinė prekyba geidžiamiausiu vynu


Rugsėjo mėnesį užderės išankstinės prekybos (en primeur) pasiūlymų – nuo klasikinį Volnė (Volnay) ir Pomaro (Pommard) kaimelių vyną gaminančio Burgundijos vyndario Nicolas Rossignolo iki geidžiamiausių vynų iš Italijos, Amerikos, Čilės ir Pietų Afrikos. 

Ką pasiūlytum klientui, jei dirbtum mūsų parduotuvėje?


Šito paklausėme Narimanto Miežio,  penkiskart geriausio Lietuvos someljė,  vyno baro „Somm“ vadovo.

Siūlyčiau tai, ko daugelis žmonių patys retai užsisako, – atsakė Narimantas.

 

  1.        Šampanas. Visoks šampanas: nuo–iki. Tiek vakaro pradžiai, tiek su užkandžiais, tiek su pagrindiniais patiekalais. Jis dera visur ir visada.

 

  1.        Austrija yra mano itin mėgstama šalis. Minerališki, daug gaivios rūgšties turintys baltieji vynai bene labiausiai tinka prie žalios mėsos, žuvų ar jūrų gėrybių. Mėgstu rekomenduoti (ir svečiams patinka) ne regiono, o vieno atskiro kaimelio vynus:

-          „Jurtschitsch Loiserberg Gruner Veltliner DAC Reserve“ iš Kamptalio;

-          „Salomon Undhof Wachtberg Gruner Veltliner DAC" iš Kremstalio;

-          „Wimmer Czerny Weelfel Gruner Veltliner Alte Reben“ iš Vagramo.

 

Manau, jog raudonieji austriški vynai yra dar neatrastas lobis. Visų pirma, dėl kainos ir kokybės santykio. Antra, tai itin gastronomiški vynai – puikūs maisto palydovai. Jų taninų, rūgšties, vaisiškumo ir lengvo minerališkumo balansas yra sunkiai pakartojamas:

-          „Weingut Pockl Zweigelt“ iš Burgenlando;

-          „Markowitsch Blaufrankish“ iš Karnuntumo.

 

  1.        „Kir-Yianni Ramnista Naoussa“ – tai ‘Xinomavro‘ vynuogių vynas. Siūlau šį vyną kaip labiau sunokusį ir vaisiškesnį už ‘Nebbiolo‘ vynuogių vyną. Svečiai patys niekuomet tokio vyno neužsisakytų, tačiau visuomet lieka maloniai nustebę.

 

  1.        „Chateau Dereszla 5 Puttonyos Tokaji Aszu“ – itin universalus desertinis vynas. Šiuo metu siūlome jį taurėmis, ir mane tikrai stebina jo populiarumas. Itin žaviuosi šio vyno gaivos ir sodrumo deriniu.

 

Daržovių troškinys, arba Ratatouille


Rugpjūtį sunoksta pomidorai, cukinijos bei baklažanai – puiki proga pasigaminti gardų daržovių troškinį. Ratatouille troškinio receptas nėra itin senas. Manoma, kad Provanse jis pradėtas gaminti maždaug XVIII a., o pirmąsyk troškinio pavadinimas anglų kalba paminėtas tik 1877 m. Šis daržovių troškinys labai universalus: galite mėgautis tiesiog juo pačiu arba valgyti jį kaip garnyrą prie mėsos kepsnio. Atvėsęs troškinys puikiai tinka su šviežiu ožkos sūriu kaip salotos.

nc“.

„Sauvignon Blanc“ stiliai


Lietuvoje mėgstame aromatingą „Sauvignon Blanc“ iš Naujosios Zelandijos. Tačiau šios vynuogės auginamos visame pasaulyje, ir kai kur jų vynas įgauna savybių, kurias ekspertai vertina labiau nei Naujosios Zelandijos išraiškingumą. Pasižvalgykime po „Sauvignon Blanc“ stilių įvairovę.

30 geriausių Lietuvos restoranų vyno eksperto akimis


Jau 4-tus metus iš eilės birželio gale 100 gurmanų komanda sudaro geriausių šalies restoranų reitingą. 70 proc. balų skiriama už restorano maistą ir po 10 proc. – už aplinką, aptarnavimą ir vynraštį. „Vyno klubas“ džiaugiasi dirbdamas net su 24 iš 30 geriausių šalies restoranų. Ko dairytis ir ką ragauti lankantis geriausiuose šalies restoranuose?

Kur dirba geriausi konditeriai?


Pasibaigus pirmajam Druskininkų tortų turnyrui, vykusiam birželio 22 d., varžybų teisėjas Arūnas Starkus pataria, iš ko užsisakyti tortus ir kokį vyną prie jų derinti.

Varžybose dalyvavo 22 profesionalūs konditeriai, kurie sukūrė po tortą druskos tema, teisėjai išrinko tris geriausius (oficialūs rezultatai renginio svetainėje). Tačiau puikių tortų buvo gerokai daugiau. Todėl skelbiame kiek subjektyvesnį išplėstinį nugalėtojų sąrašą, padėsiantį suvokti, kurgi šiandien dirba geriausi konditeriai ir iš ko reiktų užsisakyti tortą gimtadieniui. Nepraleiskite progos perskaityti tortų sudėtį: kai kurie skoniai tikrai stebino ir pranašauja „Medučio“, „Napoleono“ ir šakočio eros pabaigos pradžią.

 

Paskutinė galimybė įsigyti 100 balų įvertintą „Sassicaia 2016“


2016 metų „Sassicaia“ pasiekė dar didesnių aukštumų: „Wine Advocate“ kritikė ir Roberto Parkerio įpėdinė Italijos vynui Monica Larner šį vyną įvertino kaip tobulą – 100 balų iš 100. „2016 metų „Sassicaia“ prilygsta legendiniam 1985 metų derliaus vynui ir aukščiausiai užkelia kartelę Italijos vynui.“. Neatsilieka ir kiti kritikai, 2016-ųjų vyną įvertinę geriau nei 2015-ųjų. Jų nuomone, vynas turįs potencialo ateityje prilygti 1985-ųjų metų derliaus vynui.

Vasariškas „Vilkinė Gastro Fields“ kiaušinis


Nuosavas „Vilkinės“ restorano daržas bei šalimais esantis miškas siūlo sezoninio valgiaraščio spalvas. Vasaros įkarštis – prieskoninių žolelių bei pirmųjų uogų metas. Todėl rekomenduoju nueiti į sodą (ar turgų) ir parsinešti keletą saujų šviežių žolelių. Pajuskite vasaros skonį gamindami itin paprastą, vasarišką kiaušinių patiekalą.

Hans Czerny

Ilgiausia diena ir naktis vynmedžių gyvenime


Artėjant Joninių nakčiai mes prisimename vyndarius, kuries ilgiausią dieną ar naktį stebi ne pro kambario langą, o išgyvena kartu su gamta. Planetų judėjimui, jų santykiui su Saule ypač jautrūs biodinaminės – radikaliausios ekologinės vynuogininkystės puoselėtojai. Anot jų, vynmedžio pradas yra ugnis, todėl artėjant Joninėms sakoma, kad vynmedis pasitinka saulę. Vyndarys Hansas Czerny iš „Wimmer-Czerny“  Austrijoje pasakoja, kad iki vasarvidžio vyksta sparčiausias vynmedžio ūglių augimas.

„Mini nosis“


Nuo birželio mūsų parduotuvėse Vilniuje ir Klaipėdoje prasideda visus metus truksiantis vyno spėjimo projektas „Mini nosis“, kurį organizuojame kartu su Lietuvos someljė mokykla. Kas savaitę ant statinės atsiras du nauji vynai. Kviečiame juos paragauti Jums patogiu laiku ir pabandyti atspėti vyno gamybos šalį, regioną, vynuogių veislę, kainą, alkoholio kiekį. Pirmadieniais apdovanosime praėjusios savaitės nugalėtoją ir pastatysime naujo vyno. Du rožinio vyno buteliai jau paruošti.  Šios savaitės prizas – Madeline Puckette ir Justino Hammacko knyga „Vynas lengvai“.

Kviečiame į autorines ekspertų degustacijas


„Vyno klube“ dirba gausus būrys vyno ekspertų, lektorių, konsultantų, tekstų apie vyną autorių. Nuo birželio sceną suteikiame jiems: kiekvienas rengia degustaciją tema, kuri jam asmeniškai artima ir šiandien domina labiausiai. Jūsų laukia susitikimai su Rasa Starkuviene, Petru Jarašūnu, Andriumi Pagojumi, Ignu Borovojumi,  Povilu Šafranausku, Daiva Mumgaudiene. O į pirmąją degustaciją kviečia Arūnas Starkus: „Natūralusis, oranžinis, keraminis – kur baigiasi stilius ir prasideda ydos“.

Pet-nat – natūrali (r)evoliucija?


Pét-nat, arba pétillant-naturel, yra lengvai putojantis, dažnai šiek tiek drumstas metaliniu kamščiu užkimštas putojantis vynas. Kaip nutiko, kad seniausias pasaulyje putojančio vyno gamybos būdas patapo kone madingiausiu šiuolaikinio vyno mėgėjo palydovu?

„Château Le Puy“: ant arklio ar Pegaso?


Kodėl arkliais aria vis daugiau Prancūzijos vyndarių? Kodėl kai kur pusė ūkio teritorijos brangioje žemėje atiduota miškams, pievoms, tvenkiniams, virš kurių spiečius suka uodai? Ką šiais laikais daro, tiksliau, ko nebedaro vyndariai ir kas jiems yra pažanga, aiškinamės „Château Le Puy“ – Bordo pakraštyje esančiame natūraliojo vyno ūkyje.

 

Jūrų ešerio arba barzdotės filė su alyvuogėmis


Žuvį lengva derinti su baltuoju vynu. Tačiau tinkamai paruošus ją skanu užsigerti ir rožiniu. Jacques‘o Carioto iš restorano „Bleu Provence“ recepte – alyvuogės, bazilikų lapeliai, bulvės, pomidorai, svogūnai – viskas, kas primena Provansą, bet vasarą auga ir Lietuvoje. Skanaus.

Kokteiliai su putojančiu vynu


Kas gali būti smagiau, nei šiltą vasaros vakarą sėdėti terasoje gamtoje ar prie jūros ir žvelgiant į raustantį dangų džiaugtis vėsinančiu vakariniu vėjeliu?!O jeigu oras tvankus, vėjo nėra, atgaivą suteiks vėsus gėrimas su ledu. Arba šaltas putojantis ar rožinis vynas. Apžvelkime klasikinius kokteilius ir populiarėjančias jų alternatyvas su putojančiu arba rožiniu vynu.

„Vyno dienų“ favoritai


Gegužės 3-4 dienomis vykusioje parodoje „Vyno dienos“ pristatėme tai, kas šiandien madinga Stokholme, Niujorke ar Londone. Mūsų stende galėjote išsiaiškinti, kuo skiriasi natūralusis vynas nuo oranžinio, paragauti petnato ir skirtingų šalių tradiciniu metodu pagamint putojančių vynų, susitikti su jų gamintojais ir vyndariais. 

Vyno klubas ieško komandos nario į parduotuvę Vilniuje


Vyno klubas ieško komandos nario į parduotuvę Vilniuje. Pasidalinkite žinute, jei pažįstate žmogų, kuriam patinka suktis tarp geriausių pasaulio vynų ir bendrauti su šauniausiais Lietuvos pirkėjais. Mūsų darbuotojams atviros durys į paskaitas, degustacijas, seminarus. Jie renkasi muziką ir gėles, kuriomis nori puošti prekybos sales. 
Mūsų vyno ekspertai: Petras Jarašūnas, Arūnas Starkus, Andrius Pagojus, Povilas Šafranauskas, Rasa Starkus, Andrius Valčiukas, Ignas Borovojus, Daiva Mumgaudienė visada pasiruošę pasidalinti patirtimi, žiniomis ir meile vynui. Rašykite agnek@vynoklubas.lt.

Derinimas Velykų rytui: kietai virti kiaušiniai ir vynas


Nenumaldomai artėja Velykų sekmadienis, kuomet prie šventinio stalo mušime kiaušinius. Kiaušinis simbolizuoja prisikėlimą, tęstinumą, gamtos atgimimą . O viso to priežastis, pasekmė ir eiga  - dieviškumas - dalinai pasireiškia per vyną. Mūsų ekspertai rekomenduoja kaip juos geriausiai suderinti.

Zwiesel Air Sense - revoliucija taurių pasaulyje?


Moderniame pasaulyje esti daug privalumų. Vienas iš jų – gausybės prietaisų, įrenginių, detalių, be kurių neįsivaizduojamas žmogaus gyvenimas. Jeigu tik moki atsirinkti, buitis ir rutina neturėtų grėsti. Tai tinka ir kalbant apie vyno patiekimą bei ragavimą. Atrodo, kad taures išsirinkti turėtų būti sudėtinga: tiek daug vynuogių, vyno stilių. Bus paprasčiau, jei atsigręšime į tarptautinės rinkos lyderę, gilias tradicijas puoselėjančią kompaniją „Zwiesel Kristallglas AG“. Nuo 1872 metų jų gaminamos ilgaamžiškos, funkcionalios taurės ir kiti stiklo gaminiai – tai rankų darbo ir pažangių technologijų derinys, pripažįstamas daugiau nei 100 pasaulio valstybių. Originalūs dizaino sprendimai, nepriekaištinga kokybė ir pažangios gamybos technologijos, aukšta darbo kultūra ir brandi kompanijos filosofija – tai pagrindiniai aspektai, apibūdinantys „Zwiesel Kristallglas AG“  ir užtikrinantys jai lyderio pozicijas šioje verslo šakoje. Kiekviena taurė gamybos metu yra optiškai patikrinama kompiuteriu siekiant išvengti gamybos broko.

Taurės, be abejonės, žinomos kaip aukščiausios kokybės gaminiai profesionalams. „Zwiesel Kristallglas AG“ glaudžiai bendradarbiauja su aukštos klasės restoranais, viešbučiais, kitais šios srities profesionalais. Tačiau elegancija nereiškia trapumo: Tritan® technologija 40 proc. sumažina krištolo trapumą, todėl „Zwiesel“ krištolo indai išlaiko nepriekaištingą išvaizdą daug ilgiau net plaunami indaplovėje. Taigi, šios taurės puikiai pritaps ir kiekvieno iš jūsų namuose.

 „Zwiesel Kristallglas AG“ kompanija yra išleidusi ne vieną taurių seriją, todėl rinkdamiesi jas pirmiausia įvertinkite savo poreikius.

Aukštos kokybės krištolo taurės „Air Sense“ – skaidrios, tvirtos ir ilgalaikės. Ši taurių kolekcija išsiskiria taurės viduje esančia vyną aeruojančia sfera.  Sfera gamybos metu ne įklijuojama, o išpučiama kartu su taure, ir tai suteikia taurei precizišką išvaizdą. „Vyno klubas“ -  vienintelis šios taurių serijos platintojas Lietuvoje[AŽ1] .

2018 m. sukurta taurių serija „Simplify“. Kiekviena šios serijos taurė vienodai gerai tinka tiek baltajam, tiek raudonajam vynui, taigi serija skirta tiems, kurie nėra perdėm išrankūs. Neįtikėtinas šių taurių funkcionalumas!

Taurių serija „Enoteca“ – klasikos mėgėjams. Šią seriją sudaro 25 taurės, suskirstytos pagal vynuogių veisles. Platus ir visapusiškas taurių asortimentas, pagamintas iš pasaulyje gerai žinomo krištolo naudojant Tritan® technologiją.

„Wine Classics Select“ serijos taurės pasižymi elegancija ir funkcionalumu: yra itin lengvos ir puikiai atspindi šviesą, tad vynas jose atrodys nuostabiai. Serija apima platų taurių asortimentą, o šiemet kompanija pateikė dar 5 taures skirtingų rūšių šampanui.

„Zwiesel Kristallglas AG“ taurių galite įsigyti „Vyno klube“.

Išankstinė 2018 metų derliaus bordo prekyba


Su 2018-ųjų derliaus bordo siejami dideli lūkesčiai. Panašu, kad vynmetis pratęs labai gerų vynmečių – 2009-ųjų, 2010-ųjų, 2015-ųjų, 2016-ųjų – eilutę. Dar vieni metai, kurių vynas gali sėkmingai bręsti ir ilgainiui brangti. Jau pasirodė pirmieji ekspertų vertinimai, juos skelbiame savo svetainėje, renkamės, ką pirkti sau, kviečiame prisijungti ir Jus.

Receptas Velykoms: Pascha


Ant stalo turėdami šį velykinį varškės desertą atsikimškite saldaus vyno butelį, geriausia – neseną soterną iš Bordo arba austrišką beerenauslese. Nors tradiciškai pascha nebūdavo saldi ir po ilgo gavėnios pasninko su didesniu malonumu buvo užsigeriama šutintu pienu. Pateikiame senąją ir modernią paschos recepto versijas.

Šio mėnesio asortimento naujienos


Domaine Faiveley (Burgundija, Prancūzija), Felton Road (Centrinis Otagas, Naujoji Zelandija), San Gregorio (Aragonas, Ispanija)

 

Domenico Clerico (Pjemontas, Italija), Elio Altare (Pjemontas, Italija), Egly-Ouriet (Šampanė, Prancūzija), Bodegas Frontonio (Aragonas, Ispanija)

 

Domaine Ponsot (Burgundija, Prancūzija), Michel Gros (Burgundija, Prancūzija), Francois Mikulski (Burgundija, Prancūzija), Domaine Servin (Burgundija, Prancūzija), Chateau du Cedre (Pietvakariai, Prancūzija)

 

Bonhomme (Burgundija, Prancūzija), Ca'del Bosco (Lombardija, Italija)

 

Olivier Leflaive (Burgundija, Prancūzija), Nicolas Rossignol (Burgundija, Prancūzija), Domaine Leroy (Burgundija, Prancūzija), Giuseppe Quintarelli (Venetas, Italija), Barahonda (Mursija, Ispanija)

 

 

„Vyno klubo“ istorijos: vyno ekspertas A. Pagojus


Vyno ekspertas Andrius Pagojus „Vyno klube“, kaip pats teigia, yra praleidęs beveik trečdalį savo gyvenimo ir puikiai susipažinęs su gėrimų pasauliu. Visgi šįkart ne tiek apie vyną, kiek apie Andrių. Susipažinkite su vienu iš nedaugelio vyno ekspertų Lietuvoje.

Pol Roger vakarienė


Vasario 26 dieną „Vyno klubo“ parduotuvės salė vienam vakarui buvo virtusi sero Vinstono Čerčilio pokylių sale.

Prireikė daugiau nei metų „Pol Roger“ šampano namų vizito į Lietuvą derinimui. Tokia proga pasitaiko itin retai, tad „Vyno klubas“ pagrindinio renginio metu pasiryžo atkimšti metų metus kauptą vertikalią „Pol Roger Cuvee Sir Winston Churchill“ šampano kolekciją, kurią pristatė šampano namų atstovas Axelis Gillery.

Senų vynmedžių vynas


Praėjusiais metais vasario 16-ąją šventėme Lietuvos valstybės šimtmetį. Kadangi šimtmetį švęsime iki pat 2020 m. (kuomet minėsime Steigiamojo seimo sušaukimą), simboliškai sužymėjome šimtamečių vynmedžių vyną.

„Esame per daug senamadiški, kad norėtume pasipuikuoti“


„Vyno klube“ lankėsi šampano namų „Pol Roger“ atstovas Axelis Gillery. Jis Lietuvoje viešėjo dvi dienas ir spėjo ne tik dalyvauti Vinstono Čerčilio įkvėptoje vakarienėje, bet ir surengė seminarus „Vyno klubo“ kolektyvui ir restoranų atstovams. Juose svečiai degustavo šampanus bei sužinojo „Pol Roger“ šampano namų istoriją.

Baltajame vyne virta kriaušė su stiltono kremu


Virtuvės šefas Rokas Jarašūnas dalijasi Vinstono Čerčilio mėgtos baltajame vyne virtos kriaušės receptu. „Pol Roger“ vakarienės metu ji buvo patiekta su mėlynojo pelėsio sūrio kremu.  

Vienas vynas – tūkstantis veidų / Renkame taures putojantiems


Tai buvo bene sunkiausia degustacija iš visų, iki šiol buvusių. Putojančio vyno įvairovę teko susiaurinti iki šešių populiariausių stilių, o taurių – iki penkiolikos. Rezultatai ir nustebino, ir patvirtino naujausias tendencijas – gerti putojantį vyną iš neputojančio vyno taurių nėra blogas sprendimas.  Taip pat išrinkome universaliausias ir patogiausias gerti taures.

Vertikali „Pol Roger Cuvée Sir Winston Churchill“ degustacija (1998–2008) ir...


2019 m. vasario 26 d., antradienį, specialiai į „Vyno klubą“ atvykstantis „Pol Roger“ šampano namų atstovas Axelis Gillery pasakos apie šampano namų istoriją bei ves vertikalią „Cuvee Winston Churchill“ degustaciją, aprėpiančią geriausius 1998–2008 dekados derlius. Vakarienės metu su „Pol Roger“ šampanu ragausime mėgstamiausius Winstono Churchillio patiekalus.

„Domaine Ponsot“: kai gilias tradicijas saugo naujausios technologijos


Po beveik metus laiko trukusių derybų „Vyno klubas“ sukirto rankomis su „Domaine Ponsot“ vyno ūkiu. Lietuvai skirtas nedidelis kiekis vyno ir tik po pasižadėjimo neparduoti šio vyno per elektroninę parduotuvę: legendinio ūkio valdytojai nori, kad retas ir paklausus vynas būtų parduotas vidaus rinkoje, o ne į Aziją ar kur kitur.

„Vyno klubo“ darbuotojų istorijos: vadybininkas Vygantas Starkus


Kas mėnesį supažindiname jus su „Vyno klubo“ darbuotojais. Vasarį kalbiname Vygantą Starkų – HoReCa vadybininką, dirbantį su jūsų pamėgtais restoranais ir barais. 

Juodųjų serbentų vyne marinuota kiaulienos šoninė su kadagio uogomis


Kiauliena pagal Arūno Stroškaus receptą iš knygos „Šiuolaikinė lietuvių virtuvė. Tradicijos ir dabartis“ („Alma littera“, 2014 ) keps dvi ar pustrečios valandos – tiek, kiek slidinėsite ar lipdysite sniego senį. Iš miško grįžę prie šio sotaus lietuviškai kvepiančio kepsnio atsikimškite gero raudonojo vyno. Lietuviško šį kartą nesiūlysime – superpatriotizmą pasilaikykime Prezidento rinkimams.

Kaip bręsta Sicilijos vynas


Vynui bręstant, jo aromatas bei skonis keičiasi. Pirminius vaisių bei uogų aromatus pamažu ima keisti tretiniai brandos nulemti kvapai, švelnėja raudonojo vyno taninai.

Vyno brandinimui ypač svarbi aplinka: idealu, kai temperatūra būna apie 13–15 °C ir laikytųsi stabili, taip pat užtikrinama pakankama drėgmė, kad nedžiūtų vyno kamščiai. Brandesnį vyną degustuoti visada įdomu, mat net toks pat, tačiau skirtingose vietose brendęs vynas būna skirtingo skonio. Ypač vertinamas vynas, brendęs jį pagaminusios vyninės rūsiuose – gimtinės sąlygos visada geriausios. 2018 metų pabaigoje iš „Planetos“ vyninės Sicilijoje sulaukėme brandaus vyno siuntos tiesiai iš vyninės rūsio. Tad yra unikali galimybė palyginti tokį pat jauną ir brandų vyną.

Barolo titanai – netrukus „Vyno klube“


Sausio mėnesį „Vyno klubas“ su nekantrumu laukia atvykstant garsių Barolo vyndarių vyno.

Tai – Domenico Clerico ir Elio Altare‘s vynai. Abu vyndariai laikomi modernistais – vyndariais, siekiančiais savo vynuose balanso ir vaisiškumo, o ne tik jėgos. Tam pasitelkiamos modernios priemonės, leidžiančios gaminti vyną, kuriam subręsti nereikia keleto dešimtmečių ir kuris, palyginti su tradicinių gamintojų vynu, paprastai esti patrauklesnis, vaisiškesnis būdamas jaunas. Daug trumpiau mirkoma su žievelėmis, kartais tik keletą dienų (plg. su tradiciniu keleto savaičių mirkymu). Naudojamos besisukančios rūgimo talpos, leidžiančios išgauti daugiau vaisiškumo per trumpą laiką, bei mažos ąžuolo statinaitės, greičiau suteikiančios prieskoniškų tonų.

 

Iš kokios taurės gerti „Pinot Noir“


Atsikimšome keturis skirtingus „Pinot Noir“ ir degustavome kiekvieną iš 10-ies skirtingų „Riedel“ ir „Zwiesel“  taurių, ieškodami tinkamiausios taurės kiekvienam vyno stiliui ir universalios taurės visiems vynams.

Rezultatai nustebino. Visų pirma tuo, kad degustacija buvo labai prasminga: vynai skirtingose taurėse atrodė labai skirtingai. Tačiau svarbiausia, kad išsirinkome taures, kurias naudosime savo degustacijoms ir rekomenduosime pirkti. Investavus į gerą vienkartinio naudojimo vyną, nėra reikalo šykštėti daugkartinėms taurėms.

Fernando Morra MW – kylanti Ispanijos vyndarių žvaigždė ar gerai išlaikyta...


„Vyno klubas“ pristato naujieną – vyndario Fernando Morros vynus iš Aragono regiono.

Pirmas skaitytojui natūraliai kylantis klausimas – ką gi reiškia santrumpa MW? Žmogaus pavardė? Tačiau vyno profesionalai jums pasakys, jog šios raidės reiškia vyno magistro laipsnį (Master of Wine). Jis laikomas pačiu prestižiškiausiu vyno žinovo įvertinimu. Neformalios Vyno magistrų instituto studijos trunka mažiausiai trejus metus,

Receptas: ėriena, kepta šiene su levandomis


Jei snieguota žiema tęsiasi ir norisi mėsos, o po Kūčių namuose liko šieno bei iš Provanso atsivežtų levandų, kurias nežinote, kaip panaudoti, šis receptas kaip tik jums. Jis sujungs žiemą ir vasarą, moteriškąjį ir vyriškąjį pradą bei suteiks progą atsikimšti gero raudonojo vyno butelį. 

„Vyno klubo“ istorijos: vyno ekspertas P. Jarašūnas


„Vyno klube“ dirba būrys vyno ekspertų. Kiekvienas turi savo istoriją bei patirtį. Šįkart susipažinkite su „Vyno klubo“ ekspertu Petru Jarašūnu.

1. Kaip iš fiziko tapote vyno ekspertu? Kokia buvo pirmoji pažintis su vynu?

Įdomu, kad vyno ekspertu tapau net pirmiau negu fiziku! Pirmąsyk su istorijomis apie vyną susidūriau tėčio įmonės vakarėliui užsakytoje „Vyno klubo“ degustacijoje, kurią vedė Arminas Darasevičius. Tuomet dar mokiausi paskutinėje mokyklos klasėje. Mane sudomino, kad tiek daug istorijų telpa taurėje, o ir specialių kvapų spėliojimo žaidimą pavyko laimėti. Neilgai trukus jau naršiau internetiniuose knygynuose rinkdamasis knygas apie vyną. Džiaugiuosi, kad užaugau liberalioje šeimoje, kur sūnaus užgaida mokytis apie alkoholį buvo ne tik kad sutikta ne priešiškai, bet net su dideliu palaikymu. Kiekviena perskaityta knyga tik dar labiau stiprino norą gilintis į vyno pasaulio vingrybes. Mokykloje nei geografija, nei istorija nebuvo mano nei mėgstamiausios, nei labiausiai lankytos pamokos, tačiau kalbant apie vyną šie dalykai įgavo naują prasmę ir tapo įdomūs. Baigęs mokslus mokykloje jau kaip ir nujaučiau, kad noriu toliau gilinti žinias apie vyną, tačiau norėjosi ir aukštųjų universitetinių mokslų paragauti. Tad priėmiau sprendimą stoti į telekomunikacijų fizikos ir elektronikos inžineriją (tikslieji mokslai gerai sekėsi mokykloje) ir drauge neakivaizdžiai mokytis apie vyną Londono WSET akademijoje. Pripažinsiu, kad tikrai nebuvau pavyzdinis universiteto studentas - neretai nutikdavo taip, kad į fizikos paskaitas atsinešdavau vyno vadovėlius. Ruošdamasis egzaminams per pusmetį paragavau, nufotografavau ir aprašiau daugiau nei 500 skirtingų vynų. Tam prireikė ir solidžios pagalbos iš šeimynos: keliavome po vyno regionus, kaskart į namus pirkdavome skirtingų gėrimų, kad tik plėsčiau savo akiratį. 2009 metais išlaikiau WSET 3 lygio (advanced level 3) egzaminus Londone. Neilgai trukus pradėjau dirbti vyną importuojančioje kompanijoje. Na, o po kelerių metų įgijau ir telekomunikacijų inžinieriaus diplomą.

 

Darbo laikas švenčių metu


Vilniuje / Klaipėdoje:

Gruodžio 23 d. 10-15 h / 11-15 h

Gruodžio 24 d. 10-16 h / 11-16h

Gruodžio 25 ir 26 d. nedirbame 

Gruodžio 31 d. 10-17 h / 11-17 h

Sausio 1 d. nedirbame

Kiaulės metams – vynas prie kiaulienos


Artėjantys 2019-ieji pagal kinų saulės kalendorių priskiriami kiaulei. Deja, parduotuvėse vyno su kiaule etiketėje neturime. Tačiau galime patarti, kokį vyną derinti prie kiaulienos patiekalų.

Ką šventėms renkasi vyno ekspertai


Šventinės vakarienės dažniausiai neįsivaizduojame be vyno taurės. Renkantis šį gėrimą parduotuvėse pasimesti nesunku, juolab kai norime nustebinti artimuosius ar priderinti vyną prie šventinio stalo patiekalų. „Vyno klubo“ ekspertai pasakoja, ką renkasi Kūčioms, Kalėdoms ir Naujiesiems metams. 

Sniego senio vynas


Kartu su sniegu į Lietuvą atkeliavo André Bonhomme  baltojo vyno siunta iš Burgundijos. Mūsų dėmesį patraukia ne tik maloniai skambantis šios vyninės pavadinimas (pranc. un bonhomme de neige – sniego senis). Šeima daro vyną iš kelių beveik 100 metų senumo vynuogynų. Tai ypač retas reiškinys Burgundijoje.

Trumų patiekalai ir vynas


Jei patiekalų sudėtyje yra trumų, siūlome atsikimšti geriausią vyną. Dar geriau, jei jis subrendęs. Mūsų ekspertai pataria, kaip elgtis trumų sezono įkarštyje.

Apie vyną – iš etiketės


Sakoma, kad negalima spręsti apie knygą iš viršelio. O ar galima spręsti apie vyną iš etiketės? Iš jos, žinoma, galima sužinoti vyno pavadinimą, kilmės vietą, rūšį, derliaus metus ir kitą techninę informaciją. Visgi, kaip žinome, didelę vyno vertės dalį gali sudaryti istorijos, legendos apie konkretų vyną ar jį gaminančią vyninę, vyndarį. Nors etiketėse šie pasakojimai parašomi retai kada, tačiau kartais jie nupiešiami.

„Vyno klubo“ istorijos: vyno ekspertė D. Mumgaudienė


„Vyno klube“ dirba būrys vyno ekspertų. Kiekvienas turi savo istoriją bei patirtį. Susipažinkite su Klaipėdos „Vyno klubo“ eksperte D. Mumgaudiene.

10 dovanų idėjų iš vyno pasaulio


Artėjant žiemos šventėms vis aktualesnė tampa dovanų tema. Teisingai parinkta dovana ne tik atspindės jūsų dosnumą, bet ir parodys, ar gerai pažįstate draugą. Pateikiame 10 dovanų idėjų, tikrai pradžiuginsiančių bet kurį vyno mėgėją.

Kur sirpsta geriausias 2018 metų „Pinot Noir“?


Kaip ir kasmet, rudenį vyko Lietuvos vyno čempionatas. Lietuvos someljė asociacijos suburta vyno žurnalistų, someljė ir vyno žinovų komanda rinko geriausius šio sezono Lietuvos vynus. „Vyno klubas“ pelnė 20 aukso medalių ir 4 „Geriausias kategorijoje“ nominacijas. Pristatome geriausius.

Vynai, įvertinti 86–87 balais, buvo apdovanoti bronzos medaliu, 88–89 – sidabro, o surinkę 90 ir daugiau balų – aukso. Kartu išskirtas ir geriausias kiekvienos kategorijos vynas. Šiemet „Vyno klubo“ vynams atiteko net 4 geriausiųjų įvertinimai.

Toskanos triumfas „Wine Spectator“ TOP 100


Kiekvienais metais bene įtakingiausias pasaulio vyno žurnalas „Wine Spectator“ lapkričio mėnesį paskelbia geriausio metų vyno TOP 100. Pirmoje sąrašo pozicijoje puikuojasi Toskanos pažiba – 97 balais įvertintas 2015-ųjų Tenuta San Guido Bolgheri-Sassicaia Sassicaia vynas. Iš Bordo regionui būdingų 'Cabernet Sauvignon' ir 'Cabernet Franc' vynuogių gaminamas vynas yra vienas pirmųjų, imtas vadinti „supertoskaniečio“ vardu. Šio vyno svarbą Italijos vyndarystei įrodo tai, jog „Sassicaia“ gavo atskirą apeliaciją – „DOC Bolgheri Sassicaia“. Iki šiol tai vienintelis toks atvejis Italijoje. 2015 metų derlius buvo negausus, bet ypatingos kokybės – vynas kvepia juodaisiais serbentais, gervuogėmis, gėlėmis ir egzotiniais prieskoniais. 

Paragaukite vyno ir desertų derinių!


Lapkričio 19-ąją įvyko vyno ir desertų derinių čempionatas  „Wine + Dessert 2018“. Jame dalyvavo 16-ka komandų, net 4-ios iš jų derino „Vyno klubo“ vyną su savo pagamintais desertais. 

Užsukite pasmaližiauti pas mūsų partnerius!

Saldžiausias metų renginys


Kviečiame dalyvauti devintajame Vyno ir desertų derinių čempionate „Wine + Dessert 2018“

Š.m. lapkričio 19 d. ‘Crowne Plaza” viešbutyje Vilniuje vyks tradicinės kasmetinės varžybos, kuriose konditeriai, šefai, someljė ir vyno ekspertai dalyvauja pateikdami specialiai sukurtus desertus ir tobulai prie jų priderintus vynus. Dalyviai kviečiami registruotis iki lapkričio 12 dienos. Kaip ir kasmet bus renkami geriausi vyno ir desertų deriniai, geriausias lietuviškas desertas, geriausias varžybų vynas, lengviausias derinys.

Taurūs saldaus vyno gamybos būdai


Nors desertinis vynas pasaulyje yra itin vertinamas, pas mus šį vyno stilių vis dar supa daugybė mitų ir gožia nekokybiško vyno šešėlis. Pasakojimas apie kekerinio, vėlyvojo skynimo, vytintų vynuogių, ledo, pastiprinto vyno gamybos būdus ne vieną privers permąstyti savo vertybes.

Saldžiojo vyno asortimentas


Vyno klubas sukaupė didžiausią desertinio vyno kolekciją Lietuvoje! Daugiau nei 120 skirtingų vynų!
Nuo nepaprastai lengvo iki ypač sodraus, nuo delikačiai salsvo iki sirupiškai saldaus - asortimente turime visko.

Parduotas brangiausias pasaulio vynas


Spalio 13 d. Niujorke vykusiame aukcione „Sotheby‘s“ buvo pasiektas brangiausio pasaulyje vyno rekordas. 0,75 l talpos butelis „Domaine de la Romanée-Conti 1945“ buvo parduotas už 558 tūkst. dolerių. Tai ne tik didžiausia kaina, kurią kada nors pasiekė 0,75 l talpos Burgundijos vyno butelis, bet ir apskritai didžiausia suma istorijoje, išleista bet kokiam vyno buteliui aukcione. Šį kolekcinio vyno butelį įsigijo privatus pirkėjas iš Azijos. Po kelių minučių to paties aukciono metu Robas Rosania, Niujorko nekilnojamojo turto verslininkas ir gerai žinomas vyno kolekcionierius, nusipirko antrąjį „Domaine de la Romanée-Conti 1945“ vyno butelį už 496 tūkst. dolerių. R. Rosania netrukus įsigijo dar vieną vyninės „Domaine de la Romanée-Conti“ vyno butelį, šįkart 1943 metų už 68 200 dolerių. Tikimasi, kad pirkėjai įsigytą vyną degustuos, o ne toliau pardavinės kitiems investuotojams.

Patarimai, kaip derinti vyną ir desertus


Derinant vyną su desertu, reikia laikytis bent dviejų taisyklių: deriname vyno ir patiekalo saldumą bei aromatus. Derinant vyną su desertu, reikia laikytis bent dviejų taisyklių: deriname vyno ir patiekalo saldumą bei aromatus. Cukraus kiekis vyne ant etiketės dažniausiai nerašomas. Todėl pateikiame vyno saldumo lentelę ir pasakojame, ką rinktis prie vaisių, šokolado, ledų, kepinių ir kitų saldumynų.

%MCEPASTEBIN%

„M. Cluizel“: šokoladinės tobulybės link


Prasidėjus lietingam rudens sezonui, norisi rašyti apie ką nors skanaus... Kad ir apie šokoladą. Dažno europiečio jau vaikystėje pamėgtą ir po vakarienės tikėtąsi saldėsį. Tai tema, kuria sunku kalbėti nemistifikuojant. Nes iš tiesų šio, iš kakavos pupelių gaminamo skanėsto atsiradimas kupinas magijos.

11-kos vyninių kraštas


Pietryčių Ispanijoje, Mursijos (Murcia) regione, plyti viena mažiausių Ispanijos apeliacijų, pavadinta pagal šalia esantį Jeklos (Yecla) miestą. Ne tik vienas mažiausių, bet ir seniausių vyno regionų Ispanijoje (sakoma, jog čia vynuoges augino finikiečiai) užima apie 6 500 ha plotą. Ne per toliausiai nuo jūros (apie 80 km) nutolę, 400–800 m aukštyje augantys vynuogynai yra gaivinami jūrinio klimato, kuris pereina į žemyninį. Todėl ir drėgmės čia vynuogės gauna daug mažiau. Dosnus kalkakmenio dirvožemis, sumišęs su moliu, gerai išlaiko drėgmę ir gelbsti vynuoges nuo negailestingų Ispanijos vasarų. O gana aukštai virš jūros lygio iškilusio regiono vyne išlieka gaivi rūgštis, suteikianti vaisiškam ir galingam vynui daugiau žaismingumo ir puikios dermės.

Ispanija ilgai brandina ir laimi


Ne paslaptis, kad vyno kokybė visų pirma priklauso nuo vynuogių kokybės, o ši yra gamtinių sąlygų ir žmogaus darbo vaisius. Tačiau vyno stilius kuriamas vyninėje. Čia nepralenkiami lyderiai yra ispanai. Jie vardan kokybės ir stiliaus pasitelkia laiką ir laimi – nėra kitos šalies, kur būtų tiek vyno stilių, susijusių su įvairiais brandinimo būdais: statinėse, amforose, su mielių nuosėdomis, buteliuose ir t. t.

Chereso trikampio paslaptis


Vargu ar yra kitas toks neįvertintas gėrimas kaip cheresas. Deja, Andalūzijoje daugiau nei 2 tūkst. metų daromas unikalaus stiliaus vynas pamažu nyksta. Per pastaruosius 30 metų Chereso vynuogynų plotas sumažėjo net dviem trečdaliais.

Kaip teisingai paruošti arbatą?


Arbatos specialistė Juyan Webster rodo, kaip paruošti arbatą, kad geriausiai atsiskleistų jos skonis ir aromatas. Juyan yra „The Chinese Tea Company“ įkūrėja bei arbatos specialistė. Ji gimė ir užaugo Džedziange, vienoje svarbiausių Kinijos arbatos provincijų. 

Elio Altare – modernaus Barolo veido architektas


Elio laikosi nuomonės, jog esminė modernaus požiūrio sąlyga yra gaminti vyną, kuris tinkamas gerti jaunesnis, kurio nereikia brandinti kelis dešimtmečius, kol jis tampa malonus ragauti. Galingieji senoviniai taniniški vynai kartais niekada nesušvelnėja, ir jų vaisiškos aromato natos neatsiskleidžia, – teigia jis. Tačiau niekas nedrįs teigti, jog Elio Altare‘s vynai yra „skysti“ ar silpno kūno, negalintys bręsti.

Koks vynas dera prie grybų?


Grybai yra neatsiejama lietuviško sezoninio valgiaraščio dalis. Tačiau apie jų skonio skirtumus ar derinimą su vynu informacijos beveik nėra nei lietuvių, nei jokiomis kitomis kalbomis. Laikas ištaisyti šią neteisybę, tuo labiau kad populiariųjų grybų sezonas įsibėgėja. Panaudojome medžiagą iš pernykštės „Vyno klubo“ ir „Sweet Root“ restorano grybų ir vyno derinimo sesijos ir mūsų ekspertų atliktų skonio dermių tyrinėjimų. 

Kultiniai Kalifornijos vynai


Šie vynai pakeitė Amerikos vyno istoriją, išgarsino savo gamintojus ir Kaliforniją. Nedidelis trūkumas – pasakiška kaina. Tačiau ji neturėtų gąsdinti, nes dar gali kilti, o rinkoje atsiranda nauji kultiniai vynai.

Indiškas vynas – egzotika ar kasdienybė?


Indija tikrai nėra toji šalis, apie kurią pirmiausia pagalvojame, kai renkamės vyną. Dažniausiai apie indišką vyną išvis nesusimąstome. Nors Indija vargiai kelia asociacijas su vyno kultūra, jos vyno istorija mena bronzos amžių ir tęsiasi iki šiol.

 

Naujojo Pasaulio ambasadorės, arba Kai vynas atstoja vizitinę kortelę


Kiekvienas vynas yra tarsi savotiška savo gimtinės vizitinė kortelė – atspindi reljefą, dirvožemį, klimatą ir vyraujančią vyndarystės tendenciją. 

Kas ką sakė?


Pasaulio gastronomijos sostinėse Honkonge, Niujorke, Londone, Kopenhagoje, San Sebastiane ir net Paryžiuje sakė sparčiai skinasi kelią į prestižiškiausių restoranų vynraščius. Greitai keičiantis gastronomijos madoms ir patiekalams įgaunant vis daugiau skirtingų bei neįprastų skonių kartu augti reikia ir restorano someljė – išradingi patiekalai reikalauja išradingų derinių. Taigi, kokia yra ta paslaptingoji tekančios saulės šalies sakė?

Kokį vyną renkasi Lietuvos restoranų šefai?


Nenuostabu, jog restoranų šefai ir darbuotojai ne tik puikiai išmano maistą, tačiau taip pat supranta ir vyno skonį bei turi savo prioritetus. Jeigu jums taip pat smalsu sužinoti, kokį vyną, iš savo restoranų vyno kortos ir ne tik, renkasi geriausių Lietuvos restoranų šefai, pateikiame atsakymus.

Istorinis šampanas „Cristal 2008“


„Cristal“ – tai „Louis Roederer“ šampano namų prestižo klasės šampanas, daromas tik iš Grand Cru klasifikuotų vynuogynų Montan de Reimse, Marnos slėnyje ir Kot de Blankse. Sukurtas 1876 metais ir į istoriją įėjęs kaip pirmasis prestižo klasės šampanas išskirtiniame skaidriame butelyje plokščiu dugnu, iki šių dienų jis kelia diskusijas tiek šampano mėgėjų, tiek kolekcionierių, tiek ir investuotojų gretose.

Rožinio vyno rinkos tendencijos


Apžvelgdami 2018 metų vyno vartojimo tendencijas visi įtakingiausi šaltiniai vienbalsiai įvardijo rožinį vyną kaip vieną labiausiai augsiančių kategorijų.

Ko reikia vyno rūsiui


Norėdami išsaugoti kokybiško vyno butelį, turite jį laikyti tinkamomis sąlygomis. Pateikiame patarimų, ko reikia įsirengiant vyno rūsį bei kaip prižiūrėti ilgaamžį vyną.

Birželio mėnesio asortimento naujienos


„G.D. Vajra“ (Pjemontas, Italija)
„Kuramoto Yamada“ (Fukujaus prefektūra, Japonija)
„Ninki Shuzo“ (Fukušimos prefektūra, Japonija)
„Ichinokura“ (Mijadzakio prefektūra, Japonija)

Ką veikti Austrijoje vyno turistui


Vyno profesionalo pranašumas prieš vyno turistą – keliaujant darbo reikalus derinti su malonumu ir pažinimo džiaugsmu. Bet drauge tai ir trūkumas, nes kiekvienas ragautas vynas, pažintas vyndarys, vynuogyno pozicija galvoje turi sugulti analitinės informacijos pavidalu. Tačiau palikime šiuos rūpesčius kasdieniam darbui biure ir pažvelkime į Austriją tiesiog hedonisto, vyno ir gamtos mėgėjo akimis.

„G.D. Vajra“ šeima – užkrėčianti meile ne tik vynui, bet ir žemei


Kasdien Vajrų šeimos nariai kopia ir leidžiasi gimtojo Barolo kalvų šlaitais, su meile liesdami jų giminės sodintus ‘Nebbiolo‘, ‘Barbera‘, ‘Dolcetto‘, ‘Moscato‘ vynmedžius, ne taip gerai kitur žinomus ‘Freisa‘ ir Pjemonte retai aptinkamus ‘Pinot Nero‘ bei ‘Riesling‘.

Jums patikęs vynas „Vyno dienose“


Nors ilgai lauktos „Vyno dienos 2018“ jau įvyko, kviečiame prisiminti džiugias akimirkas ir „Vyno klubo“ stende ragautus vynus.

„Vyno klubo“ direktorė Rasa Starkuvienė apdovanota riterio kryžiumi


direktorė Rasa Starkuvienė už indėlį į vyno kultūros ugdymą apdovanota Prancūzijos respublikos Nacionalinio ordino už nuopelnus riterio kryžiumi (Chevalier dans l’Ordre National du Mérite). Ordiną skyrė Prancūzijos prezidentas Emmanuel Macron , įteikė ambasadorius Philippe'as Jeantaud.

Laikas investuoti į vyną


Tauriųjų vynų rinkoje kainos kyla: per metus prekybos platformos liv-ex.com „Bordeaux 500“ indeksas išaugo 7,1 %, „Champagne 50“ – 7,9 %, „Italy 100“ – 11 %, „Burgundy 150“ – 20,6 %. Kad nesijaustume, jog kažkas užsidirba pinigus, o mums visiems už vyną tenka mokėti vis brangiau, verta įsilieti į investuotojų bendruomenę.

Kaip išsirinkti Burgundijos vyną


Šiaurės rytų Prancūzijoje esanti brangiausio pasaulio vyno gimtinė gali pasirodyti paprasta – vos dvi dominuojančios vynuogės. Jei vynas baltas, tai įprastai jis pagamintas iš ‚Chardonnay‘ vynuogių, tuo tarpu raudonųjų skonį beveik visada ‚Pinot Noir‘ uogos. Tačiau būtent šiame Prancūzijos regione galima įsitikinti, kiek daug lemia augimvietė ir skirtingos derliaus metų ypatybės. Vynas čia ženklinamas pagal vietą, kur užaugintos vynuogės bei vynuogyno rangą. Tačiau net ir garsaus vynuogyno vardas negarantuoja aukštos vyno kokybės – reikia atsižvelgti į gamintoją bei derliaus metus.

12 klasikinių aperityvų


Aperityvas – tai paprastai alkoholinis gėrimas, tiekiamas prieš valgį, siekiant sužadinti apetitą. Aperityvas kilęs iš Europos. Prancūzijoje jis vadinamas apéritif, Italijoje – aperitivo, išvertus į lietuvių kalbą šis terminas reikštų „atidaryti“. Taigi, toks gėrimas yra skirtas pietų ar vakarienės pradžiai ir yra vartojamas prieš valgant pagrindinį patiekalą, jis gali būti patiekiamas su užkandžiais. Aperityvai gali būti įvairūs: nuo vandens iki alkoholinių kokteilių. Dažniausiai tai nėra itin saldūs ar labai daug alkoholio turintys gėrimai. Sausesnio skonio aperityvas sužadina apetitą, nes paruošia gomurį gaivesniam patiekalui. Mažai alkoholio turintys gėrimai nenuvargina skonio receptorių burnoje, todėl valgant juntami visi maisto skoniai ir neprarandama dalis malonios gastronominės patirties.

Grand Cru ne Prancūzijoje


Prancūzijos valdžia pirmąjį Grand Cru sąrašą įteisino 1855 metais. Kitos Europos šalys apie geriausių vynuogynų išskyrimą prakalbo tik XX a. pabaigoje. Italijos, Vokietijos, Austrijos geriausių vynuogynų klasifikacijos laiko dar neišbandytos, tačiau jomis jau šiandien patogu naudotis, jei lentynoje norite susirasti pačių vietos vyndarių labiausiai vertinamą vyną.

 

Kokį vyną rinktis prie Velykų patiekalų


Artėjant vienai svarbiausių metų švenčių – Velykoms, daugelis galvoja ne tik, ką paruošti šventiniams pietums bei vakarienei, tačiau ir kokius gėrimus patiekti jų metu.

 

"Vyno klubui 15 metų" renginio detalės (informacija po renginio)


Garsioji Pacų kava jau dešimtmetį Lietuvoje su „Huracan Coffee“ ir „Vyno...


Dauguma lietuvių apie Pacų šeimą sužino mokyklose ar universitetuose klausydamiesi istorijos, architektūros, politikos mokslų paskaitų. Būtent šios šeimos protėviai XVII amžiuje Lietuvoje pasižymėjo tiek savo kariniais, tiek architektūriniais bei administraciniais gebėjimais. Garsiausieji tų laikų Pacų giminės atstovai buvo Mykolas Kazimieras, Steponas, Kristupas Zigmantas Pacai. Šios šeimos dėka mes šiandien turime Šventųjų Petro ir Povilo bažnyčią, Pranciškonų vienuolyną, Šv. Teresės bažnyčią bei pačius Pacų rūmus.

Šimtmečio šventė su 1918 m. madeira „Vyno klube“


Akimirkos iš šventinio vakaro „Vyno klube“, kuriame susirinkę svečiai ne tik ragavo 1918 m. madeiros vyną, bet ir šventė atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį.

Menas ir vynas


Vaizduotė paverčia varganą vynuogę nuostabiausiu, skaidriausiu gėrimu, o dėžutę atsitiktinių spalvų – žadą atimančiu paveikslu. Ir vyndario, ir tapytojo viduje gyvuoja smalsi ir kūrybinga dvasia; jie abu savo kūrinių grožiu keitė istoriją. O ji ilga: prasideda tamsioje priešistorėje centrinėje Anatolijoje ir per amžius išrutulioja ženklų, skonių ir kultūrų kalbą, užvaldžiusią pasaulį.

„Vyno klubui“ – 15 metų!


Įkurta 2003 m.

Penkiolikos metų „Vyno klubo“ istorija yra idėjų, darančių vyno mėgėjo gyvenimą idomesnį, istorija.

2003 m. mes, Rasa ir Arūnas, grįžę iš studijų Bordo vyno mokykloje, nusprendėme stiprinti vyno kultūrą Lietuvoje. Atidarėme parduotuvėlę ir degustacijų centrą B. Radvilaitės gatvėje. Su jaunatviška jėga prisijungėme degustacijomis, straipsniais prie apie vyną jau rašančio žurnalo „Geras skonis“, portalo www.vynai.com. Lietuva vis dar už ES ribų, todėl vyną atsivežti sunku, sukamės su „Mineralinių vandenų“, „Bennet distributors“, „Šiaulių taros“, „Filipopolio“ asortimento vynais. Kai tų pačių metų rudenį organizavome Bordo vyno savaitę su Dewey‘umi Markhamu, verkėme ir pykome, supratę, koks menkas vyno pasirinkimas Lietuvoje.

Vyndarių Velykos


Artėja viena svarbiausių krikščioniškų švenčių – Velykos. Tai pavasario šventė, kuri minima pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio. Lietuvoje Velykos turi įdomių tradicijų: pusryčių ruošimas, kiaušinių marginimas, jų ridenimas bei tvirtumo tikrinimas prie šventinio stalo. Šventiniai patiekalai, maistas yra itin svarbi Velykų dalis. Ši Kristaus prisikėlimą simbolizuojanti šventė minima ne tik Lietuvoje.

Kaip Velykas švenčia užsienio vyndariai? Jiems maisto kultūra yra labai reikšminga darbo bei gyvenimo dalis. Vyndariai papasakojo ne tik, kokius patiekalus ragauja prie šventinio stalo, bet ir kokios Velykų tradicijos vyrauja jų šalyse.

Moterys, kurios gamina vyną


Prisiminkime moteris, kurios ne tik mėgsta vyną, bet ir pačios kuria savo skonį vyno pasaulyje!

Šampanės Grand Cru


Kaip ir Šabli, Šampanė yra vienas iš tų vyno regionų, kuriam tenka pakovoti ginant savo vardą, nes jo vynų pavadinimą daugiausiai bandė ir vis dar bando kopijuoti už Europos ribų esantys pasaulio vyno darytojai. Nuodėmingai prabangaus gėrimo pavadinimą užrašyti ant etiketės lengva, tačiau pagaminti tokios pat kokybės vyną yra be galo sunku. Šampanės dirvožemyje dominuoja nepakartojamas kalkakmenis, kreida bei mergelis. Tiesa, pietinė Šampanės dalis – Obas (Aube) ir Ena (Aisne) – labai skiriasi savo dirvožemiu. Čia dominuoja Kimeridžio mergelis, todėl šiek tiek skiriasi ir vyno stilius. Poreikis suklasifikuoti vynuogynus pagal kokybę iškilo pirmaisiais XX amžiaus metais, suabejojus dėl Obo ir Enos vietovių vyno atitikimo Šampanės identitetui.

Dar neuždrausti blynų receptai


Artėjant Užgavėnėms siūlome išsikepti neįprastų blynų! Išbandykite šio, visame pasaulyje populiaraus, kepinio receptus, kurių sudėtyje yra alkoholinių gėrimų. Skanaus!

Koks vynas tinka prie mėsos?


Kokį vyną pasirinkti prie jautienos antrekoto su tirštu grybų padažu? O kas derėtų prie grietinėlėje troškintos vištienos su morkomis? Ar putojantį vyną tinka derinti prie mėsos? Apie visa tai bei daugiau – paprasta schema.

Austriškas vynas gintaro keliu


Karnuntas (Carnuntum) – vienas mažiausių vynuogių auginimo regionų Austrijoje, įsikūręs prie Dunojaus upės. Senovėje Karnuntas buvo gerai žinoma romėnų provincijos – Panonijos – sostinė, metropolis. Tai buvo pasienio miestas, kuriame sėkmingai vystėsi prekyba. Įdomu, kad su šiuo kraštu glaudžiai susijusi ir Lietuva. Lietuviai Karnunte prekiavo gintaru, ir miestas tapo labai svarbiu Baltijos aukso prekybos tašku. 

Normandija–Lietuva. Sidras


Ar sidras yra vynas? Ar sidras turi putoti? Kaip daromas sidras? Ką siūlo mažieji Lietuvos vyndariai?

 

Sidras yra obuolių vynas. Kadangi obuolių Lietuvoje turime pakankamai, sidras galėtų būti nacionalinis gėrimas.

Madeiros vynas


Madeira

Madeira yra vienas svarbiausių pastiprinto vyno regionų pasaulyje. Madeiros sala, nutolusi nuo Portugalijos beveik 1000 km, yra ilgaamžiško vyno gimtinė. Buvusi itin svarbia stotele laivams, keliaujantiems į Amerikos žemyną, Afriką ar Aziją, Madeira nuo XVI a. įsitvirtino, kaip svarbi vyno gamintoja. XVII a. laivai, plaukdami į Indiją, pasikraudavo vyno statinių, kurios keliskart kirtusios pusiaują kartais grįždavo atgal į salą. Netrukus buvo pastebėta, kad vynas, praleidęs kelionę laivo triume, tapdavo gardesnis. Toks vyno „brandinimas“ tapo tradicija. Šitaip vynai buvo plukdomi laivuose iki pat XX a. pradžios.

STOP! Restorane rodyti vyno etiketę nėra draudžiama!


R. Karbauskio komentaras apie butelių slėpimą restoranuose rodo, kad jau ir patys seimūnai nebeskaito įstatymų, kuriuos priima ir paskui dar komentuoja. Butelio rodymas svečiui turėtų būti kiekvienos save gerbiančios viešojo maitinimo vietos prioritetas. Svečią reikia informuoti apie jo pasirinkimą.

Kas blogiau: paskubomis Seimo priimtas įstatymas ar NTAKD įstatymo interpretacijos?


Nekonkrečiai suformuluotą įstatymą paskubomis priėmė Seimas. Tačiau užtikrinti laikymąsi turi Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas. Jo darbuotojai ne tik baudžia už nesilaikymą, bet ir patys interpretuoja įstatymą taip, kaip jiems patogu ar atrodo. Tačiau ar tam užtenka kompetencijos?

Vajrų šeima ir Pjemonto žemė


Kasdien Vajrų šeimos nariai kopia ir leidžiasi gimtojo Barolo kalvų šlaitais, su meile liesdami jų giminės sodintus ‘Nebbiolo‘, ‘Barbera‘, ‘Dolcetto‘, ‘Moscato‘ vynmedžius, ne taip gerai kitur žinomus ‘Freisa‘ ir Pjemonte retai aptinkamus ‚Pinot Nero‘ bei ‚Riesling‘.

Madingausias Ispanijos vyno regionas


Jeigu dar negirdėjote Bjerso (Bierzo) pavadinimo, patariame jį įsidėmėti. Tai sparčiai populiarėjantis vynuogininkystės regionas Ispanijos šiaurės vakaruose, Leono provincijoje. Bjersas pastaruoju metu vis labiau traukia someljė bei vyno mėgėjų dėmesį. Ne veltui šis regionas pastaruoju metu yra bene dažniausiai minimas Ispanijoje.

18 klasikinių vyno ir sūrio derinių


Pasaulyje yra priskaičiuojama virš 3000 sūrio rūšių. Tad kasdien galima mėgautis vis nauju sūrio skoniu. Kaip žinome, sūris gerai dera su vynu. Taigi, pateikiame 18 klasikinių vyno ir sūrio derinių. Kokie vyno stiliai dera su žinomiausiomis sūrio rūšimis? 

Vyno mėgėjui aktualūs pokyčiai nuo 2018 m. sausio 1 dienos


Jau ir iki 2018-ųjų Lietuvoje galiojęs alkoholio reklamos ribojimas buvo griežčiausias Europoje. Tačiau dabar įsigaliojusi nauja visiško reklamos draudimo formuluotė įstatyme lemia, kad baudžiama bus ne tik už tiesioginę reklamą, bet ir už švietimą ir saikingo vartojimo kultūros propagavimą. Naujai įvestais draudimais labiausiai suvaržomas premium prekių segmentas, kuriam itin svarbi informacija ir švietimas, tačiau beveik visiškai neribojamas probleminis (pigiausias) segmentas, kur svarbiausia yra gėrimo kaina ir stiprumas.

Kalėdiniai patiekalai ir vynas: antiena, žąsiena ir kiauliena


Putpelės, karvelio ar paprasčiausios naminės anties mėsa kvepia laukais, vėju ir, jei teisingai paruošta, tirpsta burnoje. Kaip ir žvėrieną, tamsią paukštieną labai skanu derinti su saldžiarūgščiais padažais arba spanguolių, bruknių uogienėmis. Apelsinais kimšta antis gali būti valgoma su saldžiu slyvų, cinamono ir kuminų padažu. Rudenine miško paklote kvepiančios antienos ir egzotišku aromatu tvoskiančio padažo derinys nuostabiai tinka su raudonuoju vynu iš Burgundijos. 3–4 metų ‘Pinot Noir‘ vynuogių vynas dar žaižaruos deriniui reikalingu vaisių skoniu, tačiau jau bus pakankamai kompleksiškas ir harmoningas. 

Vynas kūčių vakarienei


Vynas – tokia pat sakrali Kūčių vakarienės dalis, kaip ir duona, kurią, kalėdaičio pavidalu, visi laušime prieš pat Kristaus gimimą. Tačiau vynas dar turi derėti ir prie gausaus kūčių stalo patiekalų. 

Mūsų vynas – 2017 m. „Wine Spectator“ geriausių vynų šimtuke


„Wine Spectator“ vertintojų komanda, sudaryta iš kompetentingų vyno ekspertų, kiekvienais metais ragauja ir vertina geriausius pasaulio vynus. Šiemet paskelbtame geriausių vynų šimtuke galime rasti ir „Vyno klubo“ asortimento vynų:

 

#5 vieta - Chateau de Saint Cosme Gigondas AOP 2015

#17 vieta - Bodegas Volver Tarima Hill Alicante DO 2015

#31 vieta - Forge Riesling Finger Lakes Classique 2015

 

Taip pat buvo renkamas ir geriausios vertės vynų šimtukas, kuriame taip pat trys vynai iš „Vyno klubo“ asortimento.

 

Alkoholio verslo specialisto kalendorius. Gruodis


Gruodžio 5 d. – prohibicijos pabaigos diena

Šią dieną Amerikoje buvo panaikinta prohibicija. Simboliškai siūlome JAV vyną:
Ridge Geyserville 2014
World's End Rebel Rebel Chardonnay Napa Valley 2014
World's End Little Sister Reserve Merlot Napa Valley 2013

 

Paragaukite „Vynas + desertas 2017“ derinių


Restoranai „Sweet Root“ ir „Sala Plateliai Resort“ savo meniu jau siūlo čempionate puikiai vertintus desertų ir vyno derinius. Derinys visada geriau už atskirą sudedamųjų dalių sumą.  Geriausias lietuviškas desertas  „Suvyniotas“ su „Kracher Beerenauslese“ užėmė trečiąją vietą, o„Gaivu, bet subtilu“ su „Chateau Barbier Sauternes AOC 2007“ – penktąją.

Paragaukite čempionų


2017 m. Lietuvos vyno čempionate pretendenduoti į geriausio vyno apdovanojimą mėgino gausybė vynų iš įvairiausių pasaulio kraštų. „Vyno klube“ galite rasti geriausią šampaną, 'Riesling', ekologišką vyną bei metų vynine išrinktos „Bodegas Volver” asortimentą, kadangi šie vynai buvo pripažinti „Geriausiais kategorijoje”. Taigi, norėdami pasimėgauti išskirtiniu vynu turite iš ko rinktis.

Naujiena – „Domaine Rolet“ iš Jura


30 km į rytus nuo Burgundijos esanti apeliacija pastaruoju metu tapo labai populiari tarp pažangiausių pasaulio restoranų, todėl džiaugiamės gavę nedidelį kiekį jų geros vertės ‘Chardonnay‘ ir ‘Pinot Noir‘ mišinių su vietinėmis ‘Savangin‘, ‘Poulsard‘ ir ‘Trusseau‘.

Geriausi restoranai pagal „The White Guide Baltic“


Didžiuojamės savo partnerių sėkme geriausių Baltijos šalių restoranų apdovanojimuose: „Nüman“, „Sweet Root“, „Gastronomika“, „Telegrafas“, „Monai“, „Džiaugsmas“ ir kiti pateko tarp geriausiųjų. Jų sėkmę šiek tiek lėmė ir  „Vyno klubo” vynas.

Įmonės turi teisę pirkti vyno reprezentacinėms reikmėms


Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas yra išaiškinęs, kad tvarka, pagal kurią leidžiama įmonėms pirkti alkoholinių gėrimų reprezentacinėms reikmėms, nepasikeitė ir jokių apribojimų nuo pernai metų lapkričio 1 d. neatsirado.

„Bodegas Volver“ tapo metų vynine


2017 m. Lietuvos vyno čempionate visi trys „Bodegas Volver“ vynai pelnė aukso medalius ir garantavo jai Metų vyninės titulą. Ta proga atidžiau pažiūrėkime į mažai pažįstamus La Mančos ir Alikantės vyno regionus Ispanijos pietryčiuose.  

Burbuliukų grožis


Ar kada iš arti bandėte pažiūrėti į putojančio vyno taurės paviršių? Matėte, kaip burbuliukai kildami link paviršiaus auga, kaip sprogdamas burbuliukas nyra gilyn, aplink save suformuodamas ramunės žiedą? Greitaeigė fotografija leidžia pamatyti tai, ko nefiksuoja akis.

Elitinis putojantis vynas – ne vien tik Šampanėje!


Prancūzijoje esama ne kilniojoje Šampanėje užgimusio itin kokybiško putojančio vyno, kukliai vadinamo kremanu. Italija puikuojasi aristokratiškąja frančiakorta, o štai Katalonijos vyndariai kasmet demonstruoja, kad jų kava gali skoniu lygiuotis į geriausio putojančio vyno elitą. Tad koks gi tas kitas, ne Šampanėje užgimęs, putojantis vynas?

Božolė – universalus vynas


Kadaise ištremtos iš Burgundijos 'Gamay' vynuogės ilgai kentė kreivus aplinkinių žvilgsnius. Tačiau laikai pasikeitė. Net ir didžiausi skeptikai dabar pripažįsta, kad Božolė regiono vynai tampa vis reikšmingesni geros vertės vyno mėgėjo krepšelyje.

Alkoholio verslo specialisto kalendorius. Lapkritis


Lapkričio 4 d. – diena, kai vyrai gamina (JAV)
Lapkričio 4 dieną JAV švenčiama vyrų gaminimo diena, kai vyrai raginami gaminti. Ir ne, netinka barbekiu lauke! Sriubos, troškiniai, kepsniai ir pyragai! Siūlome derinti šiuos vynus: 
Bodegas Volver Tarima Monastrell Alicante DO 2015
M.Chapoutier Marius Rouge Pays DOC IGP 2016
Planeta Plumbago Nero d'Avola Sicilia DOC 2015

Geriausias 2017 m. šampanas Lietuvoje


Lietuvos someljė asociacija, kaip ir kiekvienais metais, renka geriausius Lietuvoje vynus. Vienas laukiamiausių „Grand Prix“ laimėtojų – šampano kategorijoje. O šiais metais „Grand Prix“ apdovanotas 2006 m. „Pol Roger“ šampanas. 

'Cabernet Franc' vs 'Cabernet Sauvignon'


Iki XX a. pradžios ‘Cabernet Franc’ buvo laikomos tauresnėmis vynuogėmis. Kodėl per šimtmetį 'Cabernet Sauvignon' taip išpopuliarėjo, kad šiandien tapo plačiausiai auginama vynuogių veisle pasaulyje? Pasvarstykime 'Cabernet Franc' sugrįžimo į šlovės olimpą galimybes XXI a.

Visi 54 'Cabernet' vynuogių šeimos vynai „Vyno klube“


Spalis „Vyno klube“ – 'Cabernet' vynuogių šeimos mėnuo. 'Cabernet Sauvignon' ir 'Cabernet Franc' vynuogės ne veltui yra labiausiai paplitusios visame pasaulyje. 

Toskana ir supertoskana


Supertoskanos vyną atpažįstame iš užrašo „Toscana IGT“, kuris reiškia, kad tai stalo vynas, pagamintas Toskanos regione. 

Gamta, istorija, architektūra, maistas ir turtai Italijoje beveik visada susiję su vynu. Todėl į Toskaną susiruošusiam keliautojui rekomenduotina užsidėti vyno akinius – jie padės pamatyti daugiau itališko gyvenimo briaunų ir atvers nevyniniam turistui uždarytas duris.

 

Vyno profesionalo kalendorius. Spalis


 

Spalio 1 d. – Pasaulio vegetarų diena

 

Prie vegetariškų patiekalų derės šie vynai:
Protos Verdejo Rueda DO 2016
Planeta Rose Sicilia DOC 2016
The Three Wooly Sheep Sauvignon Blanc Marlborough 2016

Burgundijos „Pinot Noir“ stiliai


1395 m. kunigaikštis Philippe II le Hardi uždraudė Burgundijoje auginti ‘Gamay’ vynuoges, ir nuo tada suklestėjo ‘Pinot Noir‘. Atskiro vynuogyno vynas – Burgundijos pažinimo raktas. Kai kurie vynuogynai vertinami labiausiai ir turi Grand Cru statusą, kiti – tiesiog labai geri ir priskirti Premier Cru kategorijai, tretieji turi tik pavadinimą ir savo stilių.

Vyno profesionalo kalendorius. Rugsėjis


Rugsėjo 1 d. – Mokslo ir žinių diena

Mokslas ir žinios svarbūs ir suaugusiems – užkamšykite žinių apie vyną spragas Someljė mokyklos mokymuose:
Someljė ir SomeljėPRO studijų programa
Trumpi vyno kursai mėgėjams

P. S. „Vyno klubo“ parduotuvės rugsėjo 1-ąją nedirbs.

 

Rugsėjo 3 d. – Skrudintos kiaulienos šoninės diena (JAV)

Amerikiečiai taip mėgsta skrudintą kiaulienos šoninę, kad net turi jai paskyrę specialią dieną! Štai keli vynai, puikiai tiksiantys prie šio traškaus skanumyno: 
Bodegas Volver Paso a Paso Tempranillo La Mancha 2015
M.Chapoutier Marius Rouge Pays DOC IGP 2016
Wente Vineyards Beyer Ranch Zinfandel California 2013

 

Naujosios Zelandijos ‘Pinot Noir‘


Burgundija nėra vienintelė vieta, kur daromas didingas ‘Pinot Noir‘ vynuogių vynas! Vis aršiau į šios lepios, bet itin vertinamos veislės vyno olimpą veržiasi ambicingi Naujosios Zelandijos vyndariai. Ko vertas vien vyninės iš Centrinio Otago „Felton Road“, gaminančios beveik tik „Pinot Noir“, paskelbimas 13-ta pasaulyje „World‘s most admired wine brands“ rinkimuose. Nors „Pinot Noir“ tesudaro 9 proc. šalies vyno, tačiau vis dažniau vyno mėgėjai šio vyno ieško būtent Naujojo Pasaulio vyno lentynose. Dažniausiai ‘Pinot Noir‘ auginamos vėsesniuose šalies pietiniuose regionuose: Vairarapoje, Nelsone, Marlbore, Kentenberyje ir Centriniame Otage.

Lenkiška pavardė Burgundijos žvaigždyne


„Kadangi vyną gaminame nedideliais kiekiais, stengiamės paskirstyti jį taip, kad vienoje šalyje būtų ne daugiau kaip vienas importuotojas,“ – atviravo François. Pavyzdžiui, Paryžiuje jo vyno galima įsigyti vos trijose parduotuvėse, tačiau šio vyno rasite daugiau nei tuzine prabangių restoranų, tarp jų ir 3 „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintuose restoranuose „Pierre Gagnaire“ bei „Hotel Bristol“.

Ko vertas lietuviškas vynuogių vynas


Jei Lietuva artimiausiu metu taps vynuogių vyno gamybos šalimi, mažai tikėtina, kad garsėsime „Chardonnay“ ar „Shiraz“. Šiandien vyndariai mokosi daryti vyną iš gerokai retesnių veislių, kaip ‘Solaris‘, ‘Rondo‘, ‘Regent‘, ‘Juodupė‘, ‘Monika‘. Pakalbinome vynuogių augintojus, paragavome vyno. Pateikiame apžvalgą.

'Nascetta' – atgimusi retenybė Pjemonte


1993-ieji vynuogėms ‘Nascetta‘ buvo lemtingi. Žurnalisto Armando Gamberos akivaizdoje Elvio Cogno ir Valteris Fissore su kitais Novello DOC apeliacijos vyndariais atidarė 1986 m. „Nascetta“ butelį. Visų nuostabai, vynas buvo ne tik puikiai išsilaikęs, bet ir išskirtinio skonio, kuriam neprilygo joks kitas Langės regiono gėrimas. Elvio Cogno bei Valteris Fissore suprato vynuogių ‘Nascetta‘ svarbą ir galimybes, todėl, ilgai nedelsdami, 1994-aisiais ėmėsi su jomis eksperimentuoti.

Interviu su „Kir-Yanni“ vyndariu Stelliu Boutariu


Su Graikijos vyninės „Kir-Yianni“ vadovu, vyndariu Stelliu Boutariu kalbamės apie retą vynuogių veislę ‘Xinomavro‘.

Prancūziška paslaptis Pietvakariuose


Truputį piečiau nuo Bordo esančiame Prancūzijos Pietvakarių regione veši retai kitur auginamos vynuogės. Tai penktas pagal dydį (dusyk daugiau vynuogynų nei Burgundijoje), bet rečiausiai apgyvendintas Prancūzijos vyno regionas – tarsi maža Prancūzijos paslaptis tarp Pirėnų kalnų ir Atlanto vandenyno. 

Vyno mėgėjo kalendorius. Rugpjūtis


Rugpjūčio 1 d. – Pikniko diena, Australija

Tradicija pirmąjį rugpjūčio pirmadienį eiti iškylauti į gamtą Australijoje pradėta dar 19a. Prie pikniko maisto derės:
M.Chapoutier Domaine Tournon Mathilda Victoria 2016
Paul Sapin Babington Brook Chardonnay Australia 2013
Paul Sapin Babington Brook Shiraz Australia 2013

 

Rugpjūčio 3 d. – „Pagriebk riešutų“ diena, JAV

Amerikiečiai taip mėgsta riešutus, kad net turi jiems dedikavę atskiras dienas – nacionalinė migdolų diena, nacionalinė pistacijų diena ir t.t., tačiau rugpjūčio 3 diena paskirta visiems riešutams kartu. Prie riešutų dera šie vynai:
Niepoort Tawny Porto Douro DO 0,375L
Ximenez-Spinola Jerez de La Frontera Exceptional Harvest 2014
Wente Vineyards Morning Fog Chardonnay California 2014

 

Rugpjūčio 5 d. – JAV švenčiama nacionalinė austrių diena 

Puiki proga paskanauti šviežių austrių. O prie jų tiks šie vynai:

Rislingas – dyzeliu kvepianti Vokietijos ir Austrijos pažiba


XIX a. 'Riesling' vynuogių vynas buvo pats brangiausias pasaulyje. Pirmasis 'Riesling' paminėjimas siekia 1435 metus, tačiau rislingo istorija neturi tikslios pradžios. Rislingui dažnai būdingas itin specifinis dyzelino ar žibalo aromatas.

Vyno mėgėjo kalendorius. Liepa


Liepos 1 d. – Madeiros diena

1976 metais liepos 1-ąją Portugalija suteikė autonomiją Madeirai. Tai puiki proga paragauti garsiojo Madeiros vyno.
Barbeito Sweet Madeira DOC 0.375L
Barbeito Madeira Dry DOC 0.75L
Barbeito Malvasia 10 Years Old Madeira DOC

 

Liepos 2 d. – Tarptautinė NSO diena

Chateauneuf-du-Pape apeliacijos vynas taip saugomas, kad apeliacijos įstatymuose nurodyta, jog vynuogynuose yra draudžiama leistis NSO! Siūlome paragauti „Chateauneuf-du-Pape“ vyno:
Domaine La Roquete Clos la Roquete Blanc Chateaneauf du Pape AOC
Domaine de Vieux Telegraphe Chateauneuf-Du-Pape Blanc AOP
Domaine du Vieux Telegraphe Rouge Chateauneuf-du-Pape AOP 2014

 

 

Liepos 4 d. – JAV nepriklausomybės diena 

1776 metų liepos 4-ąja Tomo Jeffersono vadovaujamas komitetas pasirašė JAV Nepriklausomybės deklaraciją. Koks vynas buvo atkimštas šiai progai paminėti? Madera! Siūlome paragauti pastiprinto vyno, kuriuo vaišinosi JAV nepriklausomybės signatarai. Arba rinkitės amerikietišką vyną.
Barbeito Malvasia Colheita DOC 2000
Wente Vineyards Morning Fog Chardonnay California 2015
World's End Rebel Rebel Chardonnay Napa Valley 2014

 

Liepos 5 d. – Armėnijos konstitucijos diena 

1995 metų liepos 5-ąją buvo patvirtinta Armėnijos konstitucija ir kasmet minima Konstitucijos diena. Siūlome paskanauti kokybiško armėniško vyno:
Armenia Tariri Dry White Wine 2011
Tierras De Armenia Karas Red Dry Wine 2013

Armenia Pomegranate Sweet Wine

 

Liepos 6 d. – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

1253 metais liepos 6 dieną buvo karūnuotas vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. Šiai šventei paminėti labiausiai tiks lietuviškas vynas:
Gintaro Sino obuolių ledo vynas 2014
Roksala Juodųjų serbentų vynas 2016
Natūralus Česlovo Ramoškos Aviečių Vynas 2015

 

Liepos 7 d. – Tanabata (Japonija)

Liepos 7 dieną Japonijoje pradedama minėti Tanabata. Tikima, kad mylimieji Orihimė (Vegos žvaigždė) ir Hikobošis (Altairo žvaigždė) yra atskirti Paukščių Tako ir susitikti gali tik vieną sykį metuose. Siūlome paskanauti japoniškos sakės:
Sakė Myokosan Tokubetsu Junmai
Sakė Born: Gold Junmai Daiginjo
Sakė Born Wing of Japan Junmai Daiginjo

 

Liepos 9 d. – Australijos konstitucijos diena

1900 metų liepos 9-ąją buvo patvirtinta Australijos konstitucija. Siūlome paragauti australiško vyno:
Salomon Estate Norwood Cabernet Shiraz South Australia 2014
Babington Brook Shiraz Australia 2016
Salomon Estate Finniss River Cabernet Sauvignon Australia 2011

 

Liepos 14 d. – Bastilijos diena

1789 metų liepos 14 d. prasidėjo Paryžiaus Bastilijos šturmas, ir buvo padarytas galas feodalinei Prancūzijos santvarkai. Šventė pažymima įspūdingu kariniu paradu Eliziejaus laukuose. Argi ne šauni diena paragauti prancūziško vyno?
Chateau Teyssier La Reserve Bordeaux Rouge AOC 2014
Domaine Saint Andrieu Rose Cotes de Provence AOP 2016
Domaine Bernard Baudry les Granges Chinon AOC 2015

 

Liepos 23 d. – Nacionalinė dešrainių diena (JAV)

Tradiciškai liepos 23-ąją JAV minima dešrainių diena. Puiki proga užkurti grilį ir pasilepinti gardžiai apskrudusiais dešrainiais. Prie jų derėtų šie vynai:
Wente Vineyards Beyer Ranch Zinfandel California 2013
Mauro Molino Barbera D'Alba DOC 2015
Bodegas Volver Tarima Monastrell Alicante DO 2015

 

Liepos 30 d. – Tarptautinė draugystės diena

Pirmieji Draugystės dieną ėmė švęsti paragvajiečiai 1958 metais. Paskui ši šventė taip išplito, kad galop tapo tarptautinė. Įprastai šventės metu dovanojamos gėlės, atvirukai ir apyrankės. Bet juk vynas irgi puiki dovana!
Champagne Pol Roger Brut Reserve NV
Bodegas Breca Old Vines Garnacha Calatayud DO 2014
Domaine Chatelain les Chailloux Silex Pouilly Fume AOC 2015

Kodėl verta pamėgti Austrijos vyną


Apie ekologiją, kaip motyvą pirkti austrišką vyną, neverta nė rašyti: biodinamikos tėvo Rudolfo Steinerio tėvynėje 30 proc. vynuogynų prižiūrimi nenaudojant chemikalų. Mūsų lentynose vynas iš „Wimmer Czerny“, „Jurtschitsch“, „Meinklang“ vyninių yra ne tik ekologiškas, bet ir biodinamiškas, pagamintas laikantis kai kurių natūraliojo vyno gamybos  principų.

Susikurk vyno rinkinį pats


Atrinkome specialius šio mėnesio vynus, iš kurių galite susikurti savo vyno rinkinį. Rinkinio dydis nėra ribojamas, tereikia susidėti patikusius vynus į krepšelį, o pasiekus 50 EUR ribą, rinkinį pristatysime nemokamai visoje Lietuvoje.

 

„Weingut Knoll“ – kultinis vynas iš Austrijos


„Weingut Emmerich Knoll“ – tai trečios kartos šeimos vyninė iš Austrijos Wachau regiono, įvardijama kaip išskirtinio ‚Riesling‘ ir ‚Grüner Veltliner‘ vyno gamintoja.

„Vyno klubas“ – oficialus programos „Wine in Moderation“ partneris


Birželio 26 d. „Vyno klubas“ prisijungė prie programos „Wine in Moderation – Arte de Vivre“ (WiM) ir tapo pirmuoju Lietuvoje bei Baltijos šalyse oficialiu šios programos rėmėju. WiM yra tarptautinė programa, skatinanti saikingą ir atsakingą vyno vartojimą, puoselėjanti sveiką gyvenimo būdą bei prisidedanti prie alkoholio žalos mažinimo. „Vyno klubo“ veiklos principai atitinka WiM nuostatus, todėl džiaugiamės, kad esame tokio svarbaus judėjimo dalis ir bendradarbiaujame su tarptautiniais partneriais.

„Saint Cosme“ 2015–2016 metų derliaus išankstinis pasiūlymas


Puikaus 2015  ir 2016 metų derliaus „Saint Cosme“ vyno pasiūlymas. Vyno pristatymas – 2017 m. spalio mėn.

Kur daromas rožinis klasifikuotų ūkių vynas?


Provansas yra vienintelis Prancūzijos regionas už Bordo ribų, kuriame yra įdiegta klasifikuotų ūkių sistema (Crus classés des Côtes de Provence). Ši klasifikacija oficialiai buvo priimta 1955 m., t. y. praėjus šimtui metų po Bordo klasifikacijos sukūrimo. Ūkiai buvo atrinkti remiantis daugeliu kriterijų: dirvožemis, vynuogynai, vyninė, vyno rūsiai, vyno kokybė, ūkio paveldimumas ir priklausymas vienai šeimai, reputacija bei istoriniai pastatai. Į šią klasifikaciją pateko 23 ūkiai, o iki mūsų dienų išliko 18 gamintojų. Tai vienintelė klasifikacija, vienijanti rožinio vyno gamintojus.

Ką valgyti ragaujant rožinį vyną?


Labai tikėtina, kad pirmasis vynas pasaulyje buvo rožinis! Dar senovės graikų bei romėnų vyndariai pastebėjo, kad išspaustas sultis ilgiau palaikius kartu su vynuogių odelėmis sultys nusidažys tamsia spalva, o vynas bus kur kas skalsesnis, tačiau toks vynas būdavo per aštrus ir mažiau mėgstamas. Vyno istorikas Hugh Johnsonas nurodo, kad galingoje Anglijos vyno rinkoje ilgą laiką geriausiu Bordo regiono vynu buvo laikomas vin d'une nuit, arba „vienos nakties vynas“, – rausvas vynas, su odelėmis praleidęs vos vieną naktį. Tuo metu vyravo nuomonė, kad ilgiau su odelėmis laikytas ir tamsesnės spalvos vynas buvo žemesnės kokybės. Kol vienuolis Domas Perignonas ištobulino skaidraus vyno gamybą iš juodųjų vynuogių veislių, visas ankstyvasis Šampanės regiono „baltasis vynas“ būdavo rausvos spalvos.

Vyno mėgėjo kalendorius. Birželis


Birželio 4 d. – Tėvo diena

Pirmasis birželio sekmadienis paskelbtas Tėvo diena, tačiau, ko gero, tikrai maža šeimų, kuriose ši šventė yra švenčiama. Bet vyrai, kaip ir moterys, nori dėmesio, padėkos, tad tikrai nudžiugtų sulaukę nedidelės dovanėlės ar tiesiog sveikinimo nuo savo vaikų ir žmonų.

Brigaldara Amarone della Valpolicella Classico DOC 2012
Chateau Teyssier Lacroix Bordeaux Superieur AOC 2012
La Rioja Alta Vina Alberdi Reserva Rioja DOC 2010

Šampanas: dideli namai ar mažas augintojas?


Vynuogių augintojų dalis šampano rinkoje – svarbus rinkos atvirumo naujovėms požymis, tačiau Šampanės istoriją rašė ir teberašo didieji šampano namai: „Louis Roederer“, „Pol Roger“, „Moet et Chandon“, „Pommery“, „Mumm“, „Laurent Perrier“, „Duval Leroy“, „Billecart Salmon“ ir kt. Jie kasmet padaro didžiumą iš 305–340 mln. butelių šampano produkcijos ir šalies ekonomiką papildo 4,5 mlrd. eurų pajamų.

Ar užteks šampano Lietuvoje?


Balandžio antrojoje pusėje šiaurinę Prancūzijos dalį netikėtai užklupo pragaištingos šalnos. Labiausiai kliuvo Bordo, Šampanei bei Konjakui. Nors buvo pasitelktos visos įmanomos priemonės tik išsprogusiems vynuogių žiedams apsaugoti, visgi nei vynuogynuose kūrenami laužai, nei oro srautus virš vynuogynų maišantys sraigtasparniai nuo šalnos neapsaugojo.

Vyno mėgėjo kalendorius. Gegužė


Gegužės 4 d. – pasaulinė 'Sauvignon Blanc' vynuogių diena

Kasmet gegužės 4 dieną minima 'Sauvignon Blanc' vynuogių diena. Prisijunkime!
Louis Mondeville Sauvignon Blanc Pays D’OC IGP 2015
Domaine Chatelain Pouilly Fume Harmonie AOC 2015
Clos Henri Petit Clos Sauvignon Blanc Marlborough 2015

Vyno mėgėjo kalendorius. Balandis


Balandžio 13 d. – Tomo Džefersono gimtadienis

1743 metų balandžio 13 dieną gimė Amerikos prezidentas Tomas Džefersonas (Thomas Jefferson), dažnai vadinamas Amerikos vyno tėvu. Būtent jis buvo pirmasis JAV prezidentas, Baltuosiuose rūmuose įsteigęs vyno rūsį. Taip pat jis tikėjo, kad akcizo vynui sumažinimas ir gero vyno populiarinimas padės išblaivinti tautą, apsvaigusią nuo viskio. Galėtų būti pavyzdys Lietuvos valdžiai.
Wente Vineyards Morning Fog Chardonnay California 2015
Ridge Lytton Springs 2014
Maggio Old Vine Zinfandel Lodi California 2014

2016 metų bordo en primeur – eilinis stebuklas ar naujas favoritas?


Nors daugelyje klasikinių Prancūzijos regionų 2016-ieji derliaus metai buvo sudėtingi, o kai kur derlius buvo beveik prarastas, Bordo regionui pavyko ne tik išlįsti sausam iš vandens, bet ir pagaminti stebėtinos kokybės vyno.

Specialus pasiūlymas – „Podere Sapaio“ išankstinis užsakymas


Į mūsų lentynas grįžta „Podere Sapaio“ – vynas iš nedidelis ūkio Bolgerio regione, „Super Toscana“ vyno gimtinėje. Nuo pat pradžių vyninės vizija buvo aiški: „Podere Sapaio“ turi tapti ūkiu, kuriame pasitelkiant inovacijas ir daug eksperimentuojant būtų gaminamas Bolgerio regioną atspindintis ilgaamžis vynas. Šios vyninės vynų gauname nedaug, todėl rekomenduojame užsisakyti iš anksto už geriausią kainą.

 

Bordo asortimento naujienos


Mūsų lentynose atsirado jau pamėgtų ir naujų, subrendusių ir retesnių Bordo vynų.

Vyno mėgėjo kalendorius. Kovas


Kovo 3 d. – Karšto vyno diena (JAV)

Kasmet kovo 3 d. JAV minima Karšto vyno diena. Kad gėrimas būtų skanus, reikia gerų ingredientų. Rekomenduojame šiuos vynus:
Trenel Beaujolais Nouveau AOC 2016
Chapelas Cuvee Prestige Cotes du Rhone AOC 2014
Babington Brook Shiraz Australia 2016

 

'Sangiovese' – Italijos raudonojo vyno ambasadorė


Šiuo metu labiausiai paplitusi raudonųjų vynuogių veislė Italijoje yra žinoma nuo seno. Jos pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos: sanguis Jovis verčiama kaip „Jupiterio kraujas“.   

Frančiakorta – Italijos atsakas šampanui ar proseko konkurentas?


Geriausio Italijos putojančio vyno apeliacija ir jos ypatumai.

Idėjos Valentino dienai


Paruošėme Jums kelias idėjas Valentino dienai.

 

Legendinis Amerikos vynas jau Lietuvoje!


„Ridge Vineyards“ vardas pasauliui tapo žinomas po 1976 metų Paryžiaus degustacijos: 1971 m. derliaus vyninės vynas „Monte Bello“  iš Kalifornijos liko antras po „Stags Leap“ ir nusileido tik 1970 m. derliaus „Mouton Rothschild“, „Montrose“ ir „Haut Brion“.

Senasis Pasaulis prieš Naująjį. Ar tai vis dar aktualu?


Dažnai galima išgirsti vyno mėgėjus diskutuojant apie Naujojo Pasaulio bei Senojo Pasaulio vyną. Tačiau prieš nagrinėjant, ar išvis toks skirstymas dar aktualus, vertėtų apsibrėžti šių sąvokų reikšmę.

Vyno mėgėjo kalendorius. Vasaris


Vasario 5 d. – Pasaulinė cepelinų diena

Amerikos lietuvis Jonas Vaičiūnas 2014 m. vasarį įgyvendino iniciatyvą visose pasaulio šalyse pradėti švęsti Pasaulinę cepelinų dieną (pirmasis vasario sekmadienis). Šią dieną visi raginami kartu su šeima gaminti ir skanauti cepelinus. Prie cepelinų tiks:
Domaine Servin Chablis AOC 2015
Georg Breuer Rudesheim Estate Riesling Trocken Rheingau QbA 2014
Brigaldara Soave DOC 2015

 

2016 metų derliaus apžvalga


Besibaigiant metams, įprasta apibendrinti įvairias veiklas, skelbti didžiausias sėkmes ir nesėkmes. Ne išimtis ir kasmetinio vynuogių derliaus rezultatai, tačiau apibendrinti abiejų Žemės pusrutulių derlius yra nemenka užduotis

Ekologiškas, biodinamiškas ar natūralusis?


Pastaruoju metu itin domimasi aplinką tausojančiais būdais pagamintu vynu. Kuo skiriasi ekologiškas vynas nuo biodinamiško ar natūraliojo? Kaip tokį vyną aptikti lentynose?

Vyno mėgėjo kalendorius. Sausis


Vyno mėgėjo kalendorius. Sausis

Sausio 4 d. – Nacionalinė spagečių diena (JAV)

Sausio 4 dieną JAV minima Spagečių diena. Šie vynai puikiai tiks prie tradicinių itališkų makaronų:

Mauro Molino Barbera D'Alba DOC 2015
De Martino 347 Cabernet Sauvignon 2014
Chateau du Cedre Heritage Cahors AOC 2012

 

Sausio 7 d. – stačiatikių Kalėdos

Stačiatikiai švenčia Kalėdas. Prie gausaus šventinio stalo siūlome tokį vyną:
Domaine du Vieux Télégraphe Rouge Châteauneuf-du-Pape AOP 2013
Castelo di Volpaia Chianti Classico Riserva DOCG 2013
Izadi El Regalo Rioja DOC 2013

 

Sausio 10 d. – Nacionalinė Rokfelerio austrių diena (JAV)

Sausio 10 dieną JAV minima užkeptų Rokfelerio austrių diena. Prie šio delikateso tiks šie vynai: 
Domaine Servin Vaillons Chablis 1er Cru AOC 2015
Henri Bourgeois Les Baronnes Sancerre Blanc AOC 2014
Champagne Pol Roger Brut Reserve NV

Sausio 13 d. – Laisvės gynėjų diena; stačiatikiai sutinka naujuosius metus

Champagne Duval Leroy Brut Reserve
Champagne Diebolt - Vallois Brut Prestige
Champagne Eric Rodez Cuvee des Crayeres Ambonnay Grand Cru

 

Sausio 19 d. – Nacionalinė kukurūzų spragėsių diena (JAV)

Sausio 19 dieną JAV minima Kukurūzų spragėsių diena. Prie filmo ir spragėsių geriausiai derės:
Agusti Torello Mata Brut Reserva Cava DO 2012
Antech Cuvee Expression Brut Cremant De Limoux AOC 2014
Champagne Louis Roederer Brut Premier

 

Sausio 22 d. – Ukraina švenčia Vienybės dieną

Kasmet sausio 22 dieną Ukrainoje švenčiama vienybės diena, skirta paminėti 1919 metais sausio 22 dieną pasirašytą Ukrainos suvienijimo aktą.
Champagne Louis Barthelemy Amethyste Brut NV
Mauro Molino Barolo DOCG 2012
Bott-Geyl Paul-Edouard Extra-Brut Cremant d'Alsace AOC

 

 Sausio 25 d. – Vilniaus gimtadienis

1323 metais sausio 25-ąją Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką, skirtą Liubeko, Zundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno bei kitų miestų gyventojams, kuriame pranešė pasiruošęs priimti krikščionių tikėjimą. Šiame laiške Gediminas pirmą kartą paminėjo Vilnių, todėl sausio 25-oji laikoma Vilniaus gimtadieniu. Iš tikrųjų Vilnius įkurtas gerokai anksčiau, nes tame pačiame laiške minima, kad viena bažnyčia dominikonams „mūsų mieste Vilniuje jau pastatyta prieš porą metų“. Rekomenduojame šampaną:
Champagne Louis Roederer Brut Premier
Champagne Pol Roger Brut Vintage 2006
Champagne Diebolt - Vallois Blanc de Blancs Brut

 

9 klasikiniai vynai šventėms


Klasikiniai vynai Jūsų šventei. Kokie jie? Kaip išsirinkti?

Klasika niekada nesensta!

7 taisyklės, kaip išsirinkti šampaną


Pastaruoju metu pastebimas stipriai augantis susidomėjimas šiuo unikaliu, iš brangiausių vynuogių pasaulyje gaminamu vynu. Vis dažniau jis pasirenkamas ne tik iškilioms šventėms ar svarbiems verslo sandėriams pažymėti, bet ir kaip puikus derinys su maistu. Žvelgiant į parduotuvių lentynas ir restoranų vynraščius, akys ima raibti nuo pasirinkimo gausos. Taigi, kaip išsirinkti šampaną?

Vyno skonis pagal mėnulį: kada ragauti?


Dar senų senovėje žmonės įvairiais buities klausimais kliovėsi mėnulio kalendoriumi. Galbūt mėnulio padėtis ne tik nurodo, kada geriausia sodinti, o kada nuimti derlių, kada tręšti, o kada ne, bet ir veikia vyno skonį? Taigi, kokios dienos tinkamiausios ragauti vynui?

Mirė žymi Vokietijos vyndarė Annegret Reh-Gartner


Š. m. spalio 2 d. nuo vėžio mirė „Reichsgraf von Kesselstatt“ vyninės savininkė Annegret Reh-Gartner. Ji kelis kartus lankėsi Lietuvoje ir buvo žinoma vyno mėgėjams kaip vieno geriausių „Riesling“ gamintoja bei šiltas, nuoširdus, supratingas žmogus.

Vynas dovanoms. 8 patarimai


Kiekvienas – tiek vyno entuziastas, tiek ir naujokas – yra susidūręs su dilema renkantis vyną dovanoms. Ką pasirinkti: bordo ar „Primitivo“, šampaną ar Burgundijos vyną, o gal visgi barolą? Dovanojant vyną reikia labai gerai įvertinti progą, aplinką ir dovanos gavėją.

Nepirk dovanos aklai – paragauk!


Žinome, kaip sunku išsirinkti vyną dovanoms jo neparagavus, tad iki pat didžiųjų žiemos švenčių „Vyno klubo“ parduotuvėje Vilniuje bus galima paragauti populiariausių vynų.

Vynas iš sandariai užkimštų butelių bus pilstomas modernia „Coravin“ įranga, leidžiančia įpilti vyno neištraukus butelio kamščio.

Čekija – artima, bet nepažinta vyndarystės šalis


Rugsėjo 19 dieną Čekijos ambasada organizavo vyno degustaciją „Čekiška pagunda“. Someljė Alešas Pokorný kartu su penkių vyninių savininkais pristatė net 30 skirtingų Moravijos regiono vynų. Tai buvo puiki proga pažinti šį artimą, tačiau beveik neatrastą vyno kraštą.

Istorija. Vyndarystė Čekijos teritorijoje gyvuoja jau beveik 2000 metų, XIV–XVI amžiuje vynuogynai supo Moravijos miestus, pilis ir vienuolynus. Modernizacija ir kokybės kilimas prasidėjo XX amžiaus pabaigoje.
Geografija
. 96 % Čekijos vynuogynų (~18 000 ha) yra Moravijos regione (Znojmo, Mikulovo, Velke Pavlovicės ir Slovacko subregionai), likę 685 ha vynuogynų yra Bohemijos regione (Melniko ir Litomericės subregionai).
Žymėjimas. Čekų naudojama sistema paremta vokišku modeliu: vynas skirstomas į lygius pagal cukraus kiekį nefermentuotose vynuogių sultyse. Vyno sirpumo lygiai: Kabinetni (= Kabinett, 190 g/l), Pozdni sber (= Spatlase, 210 g/l), Vyber z hroznu (= Auslese, 240 g/l), Vyber z bobuli (= beerenauslese, 270 g/l), Ledove vino (= icewein, 270 g/l), Slamove vino (= Straw wine, 270 g/l), Vyber z cibeb (= Trockenbeerenauslese, 320 g/l).

2016-ųjų derliaus prognozės: 50 proc. mažesnis šabli derlius, 30 proc. mažiau...


Po itin puikių 2015-ųjų derliaus metų didžiojoje dalyje Europos 2016-ųjų paveikslas tapomas itin niūriomis spalvomis. Šiais metais labai nukentėjo vėsaus klimato, klasikinio baltojo bei putojančio vyno gamybos regionai Prancūzijoje.

'Pinot Noir' – velnio pramanas?


Pačio didingiausio ir brangiausio pasaulyje vyno savybes lemia 'Pinot Noir' vynuogės. Tinkamoje vietoje auginamos ir tinkamo klimato sulaukusios jos geba sukurti pačio nuostabiausio skonio vyną, tačiau visos aplinkybės idealiai susiklosto labai retai. Kokybišką „Pinot Noir“ vyną būtų galima prilyginti klasikinei muzikai: tai muzika, kuri dažniausiai skamba palyginti tyliai, jos reikia atidžiai klausytis. Be to, reikia muzikinio išprusimo, kad ją suprastum. Didžiulę įtaką augančiam vynuogės populiarumui turėjo ir 2004 metais pasirodęs Alexanderio Payne'o filmas „Klystkeliai“. Pasidarė madinga mėgti „Pinot Noir“. Tačiau kodėl tada ši vynuogė vadinama „šventuoju Graliu vyno mėgėjams, bet pragaru vyndariams“?

Išsirink savo „Pinot Noir“


Visą rugsėjo mėnesį Vilniuje esančioje „Vyno klubo“ parduotuvėje bus galima paragauti 4 įspūdingų, tačiau labai skirtingų „Pinot Noir“ vynų iš Prancūzijos, Austrijos ir JAV. Vynas iš sandariai užkimštų butelių bus pilstomas modernia „Coravin“ įranga, leidžiančia įpilti vyno neištraukus butelio kamščio!

Vyno etiketės


Žurnalas "Forbes" kiekvienais metais publikuoja labiausiai išsiskiriančias vyno etiketes. Tai dažniausiai JAV vyndarių vynai su nestandartinėmis ir kartais netgi šokiruojančiomis etiketėmis. Etiketės svarbą, pasirenkant vyną parduotuvės lentynoje, patvirtina daugybė socialinių tyrimų ir tai puikiai suvokia ir vyndariai bei jų samdomi marketingo specialistai. Ar visuomet dėmesį atkreipianti etiketė garantuoja, kad vynas bus kokybiškas?

Įdomiausi brandūs vynai „Vyno klube“


Seniausias vynas – Domaines et Terrois du Sud 1928 Vin doux Naturel Maury AOC

Seniausias (ir brangiausias) raudonasis vynas – Guigal La Mouline Cote Rotie 1978

Seniausias šampanas – Champagne Duval Leroy Cuvee Des Roys Brut 1991 1,5L

Seniausias baltasis vynas – Wachau Gruner Veltliner QbA 1954 

Nauja sakių siunta iš Japonijos


Mus jau pasiekė naujas sakės daryklos „Katoukichibee Shouten“ krovinys, tad prestižinių sakių asortimente, be jau pamėgtų ir žinomų sakių „Born Gold“ bei „Born Tokusen“ galėsite rasti išskirtines sakes „Born Dreams Come True“, „Born Wing of Japan“ ir putojančią „Born: Premium Sparkling Junmai Daiginjo“. 

Ar verta brandinti vyną?


Turbūt išties dažnai tenka girdėti vyno žinovus žongliruojant terminais „brandus vynas“ ar „vyno brandinimas rūsyje“. Ką gi visa tai reiškia ir ar būtinai vynas turi būti brangus, kad būtų galima jį brandinti?

Senas vynas = geras vynas ?
Visuomenėje paplitusi nuomonė, kad kuo vynas senesnis, tuo jis geresnis, ne visada yra teisinga. Ne kiekvienas vynas gali būti brandinamas.

Ryškūs vyno aromatai


Ar kada teko susimąstyti, kad bene labiausiai tikėtinas – vynuogių – aromatas yra itin retai pajuntamas ragaujant vyną? O tai, ko nėra vyno sudėtyje - vaisiai, uogos, net egzotinės gėlės - yra bene dažniausiai užuodžiami ir įvardijami aromatai. Kodėl taip yra?

Ernie’o Elso vynas vasaros sezonui


Svarbūs Ernie‘o Elso charakterio bruožai – aistra ir preciziškumas – padėjo pasiekti aukštumų ne tik žaidžiant golfą, bet ir darant vyną. Žaisdamas golfą ir kelionių metu ragaudamas geriausius pasaulio vynus, Ernie Elsas nusprendė įkurti vyninę savo gimtinėje.

Rožinis vynas - garsiausių pasaulio vynų protėvis?


Labai tikėtina, kad pirmieji vynai pasaulyje buvo rožiniai! Jau senovės graikų bei romėnų vyndariai pastebėjo, kad išspaustas sultis ilgiau palaikius kartu su vynuogių odelėmis sultys nusidažys tamsia spalva, o vynas bus kur kas skalsesnis, tačiau toks vynas būdavo per aštrus ir mažiau mėgstamas. Vyno istorikas Hugh Johnsonas nurodo, kad galingoje Anglijos vyno rinkoje ilgą laiką geriausiu Bordo regiono vynu buvo laikomas vin d'une nuit, arba „vienos nakties vynas“, – rausvas vynas, kuris su odelėmis praleido vos vieną naktį. Tuo metu vyravo nuomonė, kad ilgiau su odelėmis laikytas ir tamsesnės spalvos vynas buvo žemesnės kokybės. Kol vienuolis Domas Perignonas ištobulino skaidraus vyno gamybą iš juodųjų vynuogių veislių, visas ankstyvasis Šampanės regiono „baltasis vynas“ būdavo rausvos spalvos.

„Vyno klubo“ stende – susitikimai su garsių vyninių atstovais


Parodoje „Vyno dienos 2016“ mūsų stende galėsite bendrauti su Marina Cvetic (Masciarelli), Theresa Breuer (Georg Breuer), Wilhelmu Lahru (Champagne Duval Leroy), Tiago Alvesu de Sousa (Alves de Sousa) ir Alexandre'u Sidorenko (M. Chapoutier). 

Net 7 mūsų importuojami vynai gavo aukščiausią įvertinimą Lietuvos vyno...


Šiais metais 7 mūsų vynai pelnė geriausio „Chardonnay“, geriausio „Riesling“, geriausio „Sauvignon Blanc“, geriausio kitų šalių raudonojo, geriausio natūraliai saldaus, geriausio pastiprinto vyno, geriausio pusiau saldaus vyno titulus.

Vynas "Primitivo" - su 20 % nuolaida


Nuolaida mūsų populiariausiam vynui galios iki gegužės 9 dienos.

Nuolaidos šampanui -20%


Parinkome Jums tris puikios kokybės Šampanės augintojų šampanus už ypatingą kainą.

Nuolaida galioja iki gegužės 9 dienos.

Košerinio vyno tradicijos ir dabartis


Žydų kultūroje vynas užima ypatingą vietą, o vynuogė yra vienas iš septynių Biblijoje palaiminamų vaisių. Vynas turi sakralinę reikšmę apeigose, tačiau ir kasdienio vartojimo vynui ir kitiems maisto produktams keliami aukšti reikalavimai.

Šešios priežastys apsilankyti šių metų Grand Cru vakarienėse


Šių metų Grand Cru vakarienėse vėl atsikimšime subrendusius kultinių vyninių vynus. Už Ausone, Margaux, D’Yquem, Pol Roger, Leroy, Zind Humbrecht vyninių vairo stovi žmonės, kurie keitė ir keičia pasaulio supratimą apie vyndarystę ir vyną. 

2015 metų derliaus Bordo išankstinės prekybos metas artėja


2015 metų derlius nuteikia optimistiškai ne tik Bordo vyndarius, kurių tarpe dauguma deklaruoja geriausius rezultatus nuo 2010 metų, bet ir pirklius, kurie gerokai nukentėjo dėl vangios pastarųjų metų prekybos.

Rekomenduojame J. Nossitero filmą "Natūralus pasipriešinimas" apie natūralią...


Vienintelis "Kino pavasario" filmas apie vyną sukrečia.

"Masciarelli" – daugiausia "Grand Prix" apdovanojimų Lietuvos vyno čempionate...


Artėjant 2016-ųjų Lietuvos vyno čempionatui, prisimename, kokie Italijos vynai per dešimt metų yra gavę daugiausiai „Grand Prix“ apdovanojimų.

Žymieji ekologiniai ir biodinaminiai ūkiai


Šių metų "Kino pavasario" kulinarinės programos atidarymo filmas Natūralus pasipriešinimas kalba apie žmones, kurie tiki, jog atsakingai elgiantis su žeme ir vynuogynu, pastarieji dosniai atsilygins.

Moterų vyndarių vynas


Moterys daro geriausius vynus pasaulyje

Pjemontas! Kovo 2-3 dienomis


Kviečiame Jus į degustaciją, vakarienę ir festivalį, skirtą vynams iš vieno garsiausių Italijos regionų Pjemonto.

„Tenuta San Guido Sassicaia 2013“


Vasario pradžioje pasirodė ilgai lauktas 2013 derliaus metų vynas „Tenuta San Guido Sassicaia“. „Vyno klubas“, kaip ir kasmet, planuoja išankstinę šio vyno prekybą. Sužinokite, kodėl verta įsigyti šio vyno.

Italijos vynas įvertintas 90+


Susipažinkite su prestižinių vyno leidinių ir kritikų įvertintais pas mus parduodamais vynais.
Jancis Robinson, Robert Parker, Stephen Tanzer, Wine Spectator, Vinous Antonio Galloni, James Suckling.

Dešimties Lietuvos vyno čempionatų nugalėtojai (2006–2015)


Artėjant 2016 m. Lietuvos vyno čempionatui, prisimename mūsų parduotuvės vynus, išrinktus geriausiais Lietuvoje. 

Ąžuolo įtaka vyno gamybai


Nors dažniausiai vyną perkame stikliniuose buteliuose, nemažai vyno prieš išpilstymą yra laikoma ąžuolo statinėse, o ir butelių kamščiai neretai būna pagaminti iš ąžuolo žievės. Ąžuolo panaudojimas vyndarystėje nėra vien tik duoklė tradicijai, tai vienas svarbiausių kokybiško vyno gamybos elementų.

Ispanijos ir Portugalijos vynas įvertintas 90+ balų


Susipažinkite su prestižinių vyno leidinių ir kritikų įvertintais pas mus parduodamais vynais. Jancis Robinson, Robert Parker, Stephen Tanzer, Wine Spectator, Guia Repsol, Revista de Vinhos ir kiti.

Vėsaus klimato kalifornietiškas „Chardonnay“


Kalifornietiškas „Chardonnay“ išsiskiria savo stiliumi. Mėgstantiems persikais kvepiantį, ne per rūgštų, saldžiai prieskonišką vyną neabejotinai patiks Vidurio ir Šiaurės Kalifornijos pakrantės vynas.

Naujojo Pasaulio vyno mėnuo "Vyno klube"


Sveikiname Jus su naujaisiais, 2016-aisiais, metais! Metus nusprendėme pradėti su Naujojo Pasaulio vynu, nes margas Naujojo Pasaulio vyno žemėlapis nuolatos keičiasi, ieškoma savojo identiteto, kuriamas savitas stilius. 

"De Martino" vynams – aukščiausi Čilėje "The Wine Advocate" įvertinimai


2016-ieji "De Martino" vyninei prasidėjo puikiai – antras iš eilės "The Wine Advocate" leidinys vyninės vynams skyrė aukščiausius Čilėje įvertinimus.

  

Maistas prie putojančio vyno


Putojantis vynas tikrai nėra tik aperityvinis gėrimas. Jis puikiai dera prie įvairiausių patiekalų, ypač tos pačios šalies virtuvės.

8 putojantys vynai Naujųjų Metų sutikimui


Pasaulis sutinka Naujuosius Metus 5vairiai. Vyno klubas leidžia Jums eksperimentuoti ir susikurti kokią tik norite atmosferą: su šampanu jauskitės kaip aristokratai, kavą gerkite kaip Barselonoje, slidinėkite su austrišku Sekt ar ekologiškai gurkšnokite Gajako putojantį vyną be sulfitų.

Natūralus ir supernatūralus vynas


Niekas neabejoja, kad vynas yra natūralus produktas. Tačiau pastaraisiais metais terminas „natūralus vynas“ naudojamas naujai, nevienareikšmiškai vertinamai vyno kategorijai įvardinti. Ją labai tiktų vadinti „supernatūralumu“.

Antiena ir vynas


Putpelės, karvelio ar paprasčiausios naminės anties mėsa kvepia laukais, vėju ir, jei teisingai paruošta, tirpsta burnoje. Todėl prie jos vyną rinktis ir lengva, ir sunku. 

Elniena ir vynas


Elniena švelni, tad prie jos reikia elegantiško, neužgožiančio vyno.

Karpis ir vynas


Kalėdos – didysis karpių pardavimo metas. Tikėtina, kad Kūčių vakarą ar per šventinius Kalėdų pietus ši skani žuvis papuoš ir Jūsų stalą.  Nors žuvies paruošimo būdų daug, ji geriausiai dera su gaiviais, bet ne per rūgščiais, klampesniais baltaisiais arba rožiniais vynais.

Įvairi mėsa ir vynas


Mėsa ant mūsų stalo pasirodys tik Kalėdų dieną. Pietums ruošimės iš anksto. Receptą rinksimės kruopščiai. Vynu taip pat reiktų pasirūpinti iš anksto. 

Įvairi žuvis ir vynas


Ledo ant ežerų taip ir nesulaukiame, todėl žuvies šventėms teks ieškoti parduotuvėse. Tai tinkamas patiekalas ir kukliai kūčių vakarienei, ir šventiniam Kalėdų stalui. Žuvis -  puikus vyno partneris.  

Vynas prie žąsienos


Žąsies mėsa tamsi, kaip ir antiena, tik ne tokia kvapni, taigi valgoma ir ruošiama su visokiais pagardais ir padažais. Prie jų vynas ir derinamas.

Geriausios kiniškos arbatos


Gruodžio 15 d. pasaulis švenčia tarptautinę arbatos dieną, o mes džiaugiamės savo geriausių kiniškų arbatų asortimentu: Yunnan Dian Hong, Shi Feng Long Jing, Zhi Lan Xiang - Phoenix Dan Cong Orchid,  Bai Mu Dan - White Peony, Da Fo Long Jing, Tie Guan Yin, An Ji Bai Chai, Wu Yi Water Sprite Rock Tea Yan Cha.

Silkė ir vynas - kaip pasiruošti Kūčių vakarienei


Silkės ir vyno derinimo sesijos restorane "Chef2 Food House" rezultatai padėjo apsispręsti apie tai, kokį vyną reiktų statyti ant Kūčių vakarienės stalo. 

Riga. My favorite city - Rygos kulinarinis savaitgalis Vilniaus "Dine" restorane...


"Dine" restorane svečiuojasi Rygos restorano "Biblioteka no. 1" virtuvės šefas Maris Jansons ir gamina latviškus patiekalus iš latviškos žaliavos. 

Pirėnai stebina net su viena vynuoge - Vyno klubo narių susitikimas gruodžio 09


Ispanijos vynas nesvetimas Lietuvos gyventojams, tačiau tokios efektingos degustacijos nesitikėjo ir didžiausi optimistai. Aalto PS, Protos El Grajo, Rioja Alta 904, Roda I, Niepoort Batuta buvo šio vakaro žvaigždės. 

 

 

 

Apie Beaujolais Nouveau 2015 pasakoja "Vyno klubo" ekspertai


"Vyno klubo" ekspertai kasmet pirmieji paragauna Lietuvoje pasirodžiusį jaunąjį božolė. Žiūrėkite video.

 

 

Trijų tipų sidrai mūsų parduotuvėse


1. Nealkoholinis saldus.
2. Vaisiškas saldus, vos 2,5 tūrio proc. alkoholio.
3. Sausokas, su sodo paklotės natomis, 3,5 tūrio proc. alkoholio.

Turint omeny tokią įvairovę, galima suprasti, kodėl prancūziškas sidras kai kam jau patinka labiau nei vynas. Mūsų klientų mėgstamiausias – nealkoholinis „Duché de Longueville“ sidras, pagamintas Normandijoje, netoli Diepės (Dieppe) miestelio. „Duché de Longueville“ augina 600 ha obelų ir daro viską, kad jų sidras išlaikytų vaisiškumą: nukrato prinokusius obuolius (normandiškas sidras gali būti daromas tik iš nuo žemės rinktų obuolių), labai greitai surenka, nuplauna, susmulkina ir išspaudžia. Sidras daromas iš 100 proc. sulčių, fermentuojamas slėgį atlaikanči

Apgailestaujame, tačiau svetainę gali lankyti tik asmenys sulaukę 20 metų.
Ar jums yra 20 metų?
Taip
Ne
Primename:

Jau galite prisijungti prie savo asmeninės paskyros



Wine in moderation
  • Rekomenduojame:
    • Perkamiausios prekės
    • Ekspertų rekomendacijos
    • Privatumo politika
    • Taisyklės
Stumbrų g. 15, Vilnius
T: 8 5 213 84 31
Darbo laikas:
I-V - 10:00 - 20:00
VI - 10:00 - 17:00
Liepų g. 20, Klaipėda
T: 8 46 219675
Darbo laikas:
I-V - 11:00 - 19:00
VI - 11:00 - 17:00
© 2016 Visos teisės saugomos Vyno klubas.
Sukurta Sonaro
Siekiant pagerinti paslaugų kokybę, svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies), kuriuos galite bet kada atšaukti. Tęsdami naršymą, sutinkate su Privatumo politika
  • Prisijungti
  • Registruotis

Prisijungimas


Pamiršau slaptažodį

Prisijungti naudojant


Facebook Google

Naujo vartotojo registracija

person
company
Sutinku gauti informaciją apie specialius pasiūlymus

Slaptažodžio keitimas