Raudonasis sausas
Vynas daromas iš jauniausiųjų (nuo 5 iki 10 metų) Sangiovese vynmedžių derliaus. Tai bazinis vyninės vynas, kuris 12 mėnesių brandintas Slavonijos ąžuolo statinėse ir pasiruošęs vartojimui dabar. Vyšnių, slyvų, gervuogių, cinamono, cukruotų apelsinų, gvazdikėlių, čiobrelių, pomidorų lapų aromatų, šiltas, lengvai taniniškas.
Brandinimo potencialas iki 2036 metų.
Patiekti 16- 18 °C temperatūros prie ant griliaus keptų jautienos dešrelių, jautienos bifstrogeno, pyragėlių su jautiena, picos, pastos su mėsos padažu.
Itin retas atvejis, kai galima atsekti vyno kilmę iki vieno konkretaus žmogaus, nes „Brunello di Montalcino“ atsirado būtent Ferruccio Biondi-Santi’o dėka, o jį išgarsino Biondi-Santi’ų šeimą. Dabar jau septintoji vyndarių šeimos karta gamina vyną, garsėjantį savo elegancija ir nepaprastu ilgaamžiškumu. Montalčino centre įsikūrusi ir 25 ha vynuogynų turinti „Biondi Santi“ vyninė laikosi tradicinių, daugiau nei šimtmečio senumo vyndarystės būdų. 1888 m. Ferruccias Biondi-Santis, remdamasis „Barolo“ pavyzdžiu, sukūrė „Brunello di Montalcino“. Tai buvo revoliucija, nes likusioje Toskanos dalyje joks vynas nebuvo gaminamas iš vienos vynuogių veislės. Tobulo stiliaus ir elegancijos vynas seniai įsitvirtinęs kolekcininkų radaruose. Šiuo metu vyninei vadovauja Jacopas Biondi-Santis, Ferrucio proproanūkis. Dauguma „Brunello di Montalcino“ apeliacijos vynuogynų užsodinti būtent iš „Biondi-Santi“ paimtais ‘Sangiovese Grosso‘ vynuogių klonais. Derlius nurenkamas gana anksti. Vyndarystėje dominuoja ilga maceracija: „Brunello“ fermentuojamas plieno talpose, o Riserva – ąžuolo. Vėliau vynai brandinami didelėse ąžuolinėse statinėse. "Biondi-Santi – tai itališko vyno Rolls Royce!" – Gambero Rosso