Baltasis sausas
Vis dar labai jaunas, bet taurus ir itin kompleksiškas bei elegantiškas vynas. Vynas brandintas prancūziško ąžuolo statinėse (20% iš jų naujos).Taurėje pasitinka neintensyvūs baltųjų persikų, kreidos bei titnago aromatai su subtiliais vanilės tonais. Itin gerai subalansuota gausi kaulavaisių rūgštis ir puikiai integruotos brandinimo ąžuole natos. Laikui bėgant taurėje vis labiau ryškėja kaulavaisiai ir prieskoniški tonai. Itin ilgai išlieka persikų, nesirpių abrikosų, liepų medaus ir titnagiško minerališkumo poskonis, paliekantis sūrumo įspūdį.
Tiekti 8 -10°C prie griliuje keptų kalmarų, skumbrės, vištienos.
Château-Grillet vyno istorija siekia 3 amžių ir tai tai ne tik ūkio pavadinimas, tai Prancūzijos vyno istorijos dalis. Dar XVIII a. šio ūkio „Viognier“ vynas buvo laikomas vienu geriausių pasaulyje, o tarp jo mėgėjų buvo ir Tomas Jefersonas, imperatorienė Žozefina bei Anglijos karalius Jurgis IV.
Daugelį metų „Château-Grillet“ priklausė viduriniosios klasės šeimoms iš Liono. Nuo 1827 m. iki 2011 m. ūkis priklausė Neyret-Gachetų šeimai ir buvo perduodamas iš kartos į kartą. Šiuo turiningu laikotarpiu viena svarbi data paliko neišdildomą pėdsaką: 1936 m. gruodžio 11 d. Prancūzijos Respublika paskelbė, kad 3,5 ha ūkio vynuogynui suteikiamas AOC – atskiros apeliacijos statusą. Ši nedidelė, unikali monopolinė apeliacija ribojasi su seserine Condrieu AOC pietuose. Apeliacijoje leidžiama sodinti tik vieną vynuogių veislę – ‘Viognier’. Be to, tik vienas gamintojas užima visą apeliacijos plotą, todėl jam priklauso vienintelis vynuogynas ir jis gamina vienintelį vyną šioje vietovėje, ir, galiausiai, vynas ir vietovė turi tą patį pavadinimą – „Château-Grillet“. Prancūzijoje yra vos keli monopoliniai ūkiai, turintys AOC statusą. Ir visuose gaminami itin reti, išskirtiniai vynai: „Château-Grillet“, „Romanee-Conti“, „Clos de Tart“ ir „Clos de la Coulee de Serrant“. 1976m.„Château-Grillet“ buvo įtrauktas į nacionalinio paveldo sąrašą.2011 m. per savo holdingo bendrovę „Artemis“ nuosavybę įsigijo Francois Pinault, valdantis „Château Latour“ „Clos de Tart“, „Eiselle Vineyard“, o dabar dar ir „Champagne Jacquesson“ . Naujasis savininkas išsyk ėmėsi rimtų investicijų, idant užtikrintų ir keltų šio legendinio vyno kokybę. 2012 m. visiškai atnaujinta vyninės įranga, sumontuotos modernios plieno talpyklos fermentacijai. Tais pačiais metais įvyko ir dar vienas pokytis – vyndarystei pradėjo vadovauti Alessandras Nolis. 2019 m. Allesandras perėjo vadovauti „Clos de Tart“ ūkiui Burgundijoje, o už „Château-Grillet“ vairo stojo iš „Domaine Eugenie“ atėjusi korėjietė Chu Jaeok. Nepaisant to, kad „Château-Grillet“ įsikūręs saulės nutviekstoje vietoje, jis nuo seno garsėja elegancija. Svarbus stiliaus elementas – ryškus mineralinis skonis, dėl kurio vynas dažnai atrodo panašesnis į Grand Cru Chablis, o ne Condrieu. „Château-Grillet“, kitaip nei dauguma kaimyninių „Condrieu“, yra itin ilgaamžis.