Rožinis sausas
Vynas daromas Saignée metodu, kai rožinio vyno gamybai naudojamos pirmosios iš preso išbėgusios vynuogių sultys. Vėliau, šios sultys fermentuojamos ir brandinamos 6-10 mėn. prancūziško ąžuolo statinėse. Prieš išpilstant į butelius, vynas nėra filtruojamas ar skaidrinamas.
Dėl savo ypatingos gamybos ir mažos išeigos Saignée rožinis vynas gana retas, tačiau visad stebina išraiškingu raudonųjų uogų aromatu.
Paprika ir džiovintos spanguolės, džiovintos gėlės, žemuogių uogienė, greipfrutas. Vidutinė rūgštis, karsteli saldžiu raudonu apelsinu, svarus, su natūralumo mieliniu tvistu. Poskonis raudonų džiovintų uogų su greipfrutu. Savitas. ( Arūnas Starkus).
Tiekti 10- 12°C prie ėrienos maltinukų, paukštienos, daržovių salotų su kumpiu, minkštų sūrių.
‚Château le Puy‘ vyninė įsikūrusi Bordo regione Prancūzijoje, dešiniajame krante netoli nuo garsiųjų Pomerol ir St. Emilion apeliacijų, mažiau žinomoje aukščiausioje Côtes de Bordeaux‘ apeliacijos dalyje, kur karaliauja ‚Merlot‘ vynuogė. Vyninė nuo 1610 metų priklauso Amoreau šeimai su 50 ha vynuogynų ir 60 ha pievų ir miškų, tam kad sukurtų vientisą ekosistemą, kurioje niekada nebuvo naudota jokių cheminių trąšų, pesticidų, ir praktiškai nebenaudojama sulfitų. Visa tai netrukdo padaryti stabilų, gaivų, tyrą vyną, kuris perteikia terroir charakteristikas ir puikiai bręsta. Bordo vyno apžvalgininkė Jane Anson, kuri po ‚Château le Puy‘ bazinio vyno ‚Cuvee Emilien‘ 100 metų degustacijos, kurios metu buvo ragaujamas vynas nuo 1917 iki 2016 metų, teigia, kad „tai neabejotinai yra viena iš Bordo vyninių, kuri sulaukia per mažai dėmesio“. Kito jų garsaus vyno „Retour des Îles“ dalis gamybos vyksta Atlanto vandenyne keliaujant burlaiviu nuo Bretanės per Lisaboną, Brazilija, Karibų ir Azorų salas, Didžiają Britaniją, Amsterdamą, Kopenhagą kol vėl sugrįžta į Bretanės Duarnenės uostą. Apie savitą vyninės filosofiją, vyno gamybą bus proga išgirsti vakarienės metu.