Raudonasis sausas
Sultingai traškios tekstūros, minkštų, bet griežtų taninų, ekstremaliai ilgo poskonio vynas, pranašaujantis ilgą brandinimo potencialą. Vynas su lengva čiobrelio nata ir stipria dirvožemio išraiška. Vynas daromas iš senų vynmedžių (80+ metų) uogų, augančių 640mvjl aukštyje kvarcito dirvožemyje. Sultys fermentuotos su vietinėmis mielėmis, fermentacija vyko 55 dienas. Vynas 14 mėn. brandintas didelėse ąžuolo talpose. Jazminai ir titnagas, taip galima apibūdinti šį vyną.
Pagaminta 4,531 but.
Patiekti 16-18 °C prie kiaulienos, veršienos troškinių su grybais, skrudinto aštunkojo, ilgesnio brandinimo Iberico kumpių, avies pieno brandesnių sūrių.
The 2020 Las Alas de Frontonio La Tejera wants to be a light and fresh Garnacha that combines the character from the soils with attractive aromas of aromatic herbs. It's the result of fermenting the full clusters of an old plot on slate, clay and quartzite soils in concrete with selected yeasts and then matured in foudre for 14 months. It has moderate ripeness and alcohol (13.5%) while retaining good freshness and acidity. It has flowers (dry rose petals), citrus and tons of aromatic and Mediterranean herbs. It's a little rounder than the 2021 I tasted next to it (a constant when comparing the 2020s with 2021s), with rounder tannins and a gentler mouthfeel. 4,531 bottles produced. It was bottled in March 2022.
Bodegas Frontonio - gana naujas buvusio inžinieriaus, dabar jau vyno magistro (MW) projektas. Ar MW raidės prie vyndario yra pranašumas? Plačiąja komercine prasme – vargu. Tačiau išprususiam vartotojui tai gali sufleruoti keletą dalykų – Vyno Magistras daug geriau supranta rinkos skonį, geriausių pasaulio vynų kokybės lygį, tai kas svarbu nūdienos vartotojui. Taipogi yra linkęs į aukščiausius kokybės standartus, lygiuojasi į kokybės lyderius, o ne masinį skonį. Būtent dėl šios priežasties, Fernando Morra, turintis bekompromisį požiūrį ir aiškią viziją buvo didelis atradimas. Pats Fernando teigia, kad vyno studijos jam leido pažinti visą vyno pasaulį. Tai leido padaryti staigų kokybinį šuolį lyginant su regiono vyninėmis. „Jeigu ragauji ir pažįsti tik savo vietovės vynus, tai ir pats gaminsi tokius. Jeigu nori daryti geriau, kitaip, privalai pažvelti kitur, plačiau.“- teigia vyndarys. Panašu, kad ilgametis inžinieriaus darbas išvystė Fernando kritišką mąstymą, poreikį tobulumui ir nuolatinei evoliucijai. Bodegas Frontonio įsikūrę Aragon regione, kuris aprėpia tokias apeliacijas kaip Valdejalon, Campo de Borja, Calatayud ir Somontano. Daug kam jos yra mažai girdėtos, tačiau manoma, kad būtent iš šių vietovių yra kilusi Garnacha veislė (prancūzijoje vadinama Grenache). Todėl nenuostabu, jog minėtose apeliacijose galime rasti daug senų Garnacha vynmedžių. Fernando Morra inicijavo Mondo Garnacha vyndarių grupės atsiradimą, kurios siekis yra išsaugoti ir puoselėti senuosius vynmedžius, išreiškiant geriausias Garnacha vynų savybes. Valdejalon IGP apeliacijoje seniausi išlikę vynmedžiai yra pasodinti dar 1890-aisiais! Luis Gutierrez (portalo Robert Parker apžvalgininkas), apžvelgdamas Garnacha vynus iš Aragon, Navarra ir keleto kitų vietovių apie Frontonio vyninę parašė paprastai ir nedviprasmiškai: „šįkart, Frontonio vynai yra tie, kurie rodo ženkliausią progresą lyginant su praėjusiais derliais. Kiekvienais metais vynas vis geresnis už praėjusius“. Paprastai tai reiškia, jog kritikai rekomenduoja įsigyti jos vynų, nes tiki vyndario potencialu ir tai, kad vyno kainos augs, kai vyninė išgarsės.