Raudonasis sausas
1989 m spalio 16 d., nepaisydamas visų patarimų, „Giacomo Bologna“ atliko vėlyvą Barbera vynuogių derliaus nuėmimą. „Ai Suma!“, - „Mes tai padarėme!“ jis sušuko, kai paragavo vyno: iš jo toliaregiškumo ir užsispyrimo gimė nauja Braida Barbera.
Vynas daromas iš atskiro Rocchetta Tanaro vynuogyno. Maceracija vykdyta 20d. Vynas brandintas 15 mėn. ąžuolinėse talpose ir vienus metus laikytas butelyje.
Gilios rubino spalvos, saldymedžio, kakavos, gervuogių, levandų, juodųjų pipirų, džiovintų žolelių aromatų. Stipraus skonio, struktūriškas, jausmingas, bet gana elegantiškas.
Patiekti 16-18 °C temperatūros prie veršienos patiekalų, ant griliaus keptų dešrelių, brandesnių sūrių.
This opens with mature black plum, cooking spice, toasted oak and underbrush aromas. The bold, full-bodied palate offers raspberry jam, cherry marinated in spirits, vanilla and tobacco alongside velvety tannins. Drink through 2025.
Giacomo Bologna nuo mažų dienų būdavo šaukiamas draugiška pravarde Braida. Jaunuolis buvo užsidegęs iš tėvo auginamų ‘Barbera’ vynmedžių sukurti pasaulinio garso vyną, ir tai paskatino jį išvykti mokytis vyndarystės paslapčių į garsiausius Prancūzijos vynuogynus. Neilgai trukus Giacomo pastebėjo, kad jo gimtojo Monferrato reljefas ir klimatas gana panašūs į Burgundijos, o vietines ‘Barbera’ vynuoges jis ėmė lyginti su burgundiškosiomis ‘Pinot Noir’. Pirmasis vynas su vyninės „Braida“ pavadinimu pasirodė prekyboje 1961 m. Tai buvo tradicinė šiek tiek putojanti barbera, pavadinta „La Monella”. „Braida“ pirmoji barberos brandinimui pritaikė nedideles prancūziško ąžuolo statines. Taip 8-ajame dešimtmetyje atsirado trys atskirų vynuogynų barberos: „Bricco dell‘ Uccellone“, „Bricco della Bigota“ ir „Ai Suma“. Daugelis vyno kritikų sutaria, kad tai buvo pirmosios Pjemonto barberos, pademonstravusios pasauliui šios sąlygiškai retos vynuogių veislės galimybes. Šiuo metu vyninę valdo Giacomo našlė Anna ir jos vaikai Giuseppe bei Raffaella.