Vynuogės vynui auginamos Treiso ir Serralunga vynuogynuose. Fermentacija ir 6 mėn. brandinimas vyksta ąžuolo statinėse.
Vyno aromate ir skonyje juntami tropinių vaisių, gėlių, citrusų aromatai. Intensyvus, svarus, elegantiškas, minerališkas, labai ilgo poskonio vynas.
Patiekti 8-10 °C tempetatūros prie sodrių žuvies patiekalų, rizoto su grybais, baltos mėsos kepsnių, brandesnių sūrių.
This wine was first made in 1983, and back then, no malolactic fermentation occurred. Jump forward in time to the 2017 Langhe Gaia & Rey, and this is another vintage in which malo did not start. (Partial malolactic returns in 2018). Since those first years of production, the oak usage has also been tweaked, now with less barrique in favor of more botte grande. Thanks to these changes, the aromatic profile of this wine veers toward citrus and rich tropical fruit, especially in a warm vintage such as this. However counterintuitive, this edition also shows a very bright and precise touch of acidity that serves to give the wine balanced and mouth-cleansing salinity.
Gaja šeima šiaurės vakarų Italijos Pjemonto regione gyvuoja nuo XVII a. vidurio, o vyną Barbaresko kaimelio apylinkėse gamina nuo 1859 metų. Keturios Gaja šeimos kartos, siekdamos išskirtinės vyno kokybės, vyninę išgarsino ne tik Italijoje, bet ir visame pasaulyje. Jau daugiau nei dešimtmetį už vyninės vairo stovi penktoji karta - Angelo Gaja vaikai Gaia, Giovanni ir Rossana.
Šiuo metu Pjemonte vyninė gamina tiek klasikines 'Nebbiolo' vynuogės išraiškas barbareskus ir barolus, tiek įdomius ir išskirtinius "Langhe DOC" raudonuosius bei baltuosius iš tarptautinių vynuogių veislių. Šeimai taip pat priklauso du ūkiai Toskanoje: "Ca'Marcanda" Bolgeryje, kur gaminami "supertoskaniečiai", ir "Pieve S. Restituta" Montalčino miestelio apylinkėse, gaminantis "Brunelo di Montalcino" vynus, taip pat ir bendras projektas kartu su Alberto Graci Sicilijoje, Etnos ugnikalnio papėdėje.
Gaja šeima tiki, kad tikroji vyno dvasia ir išskirtinė kokybė gimsta vynyogynuose, tad čia pagrindinis darbas ir dėmesys - besikeičiančiame klimate geriau prisitaikiusių klonų paieška, žemas derlingumas, vynuogynų eilėse auginamos kitos kultūros, ne tik praturtinančios dirvą, bet ir padedančios išlaikyti drėgmę, apsaugančios nuo kaitros. Visiems šiems ūkiams būdingi ypač aukšti kokybės standartai - vynuogės yra auginamos tik šeimai priklausančiuose vynuogynuose, vynuogynai prižiūrimi remiantis ekologiškumo bei tvarumo principais, pagrindinį dėmesį skiriant dirvos kokybei bei bioįvairovei.