Oranžinis sausas
"Nevaržomas, natūralus džiaugsmas butelyje", taip apie šį vyną sako patys vyndariai. Vynas, pagamintas iš baltųjų vynuogių veislių fermentuojant dalinai su odelėmis bei šakelėmis ir maceruojant nereguliuojamoje temperatūroje. Spontaniškai fermentuotas, nefiltruotas, be pridėtinių sulfitų, brandintas naudotose ąžuolo ir akacijos statinėse bei akmens masės ir terakotos amforose.
Džiovintų obuolių, moliūgų, medetkų,vaistinių ramunėlių, šermukšnių, apelsinų žievelės aromatų. Džiovinančių taninų, vidutinės rūgšties, agrastų ir greipfruto poskonio.
Sulfitų kiekis vyne: 28mg/l
Likutinis cukrus: 0,1g/l.
Rūgšties kiekis: 6,3g/l.
Tiekti 8-10 °C temperatūros prie rūkytų moliuskų, pastos su grybais/daržovėmis, daržovių lazanijos, liesesnės žuvies,rikota įdarytų cukinijų žiedų, šviežių keptų baravykų, minkštesnių sūrių.
Magula vyninės įkūrėjas Joseph Husar 1931 metais įsigijo žemės jau tada vyno pasaulyje žinomame Sucha nad Parnou kaimelyje, esančiame šiaurinėje Slovakijos dalyje, Karpatų kalnyne.
Tradicinę šeimyninę vyndarystę sujaukė komunizmo liūnas ir tik 2001 metais tiesioginiai Joseph Husar palikuonys išdrįso atnaujinti šeimos ūkio veiklą. Ir tik nuo 2011 metų, Blaufränkisch vynuoge padarytas vynas pasiekė entuziastų gomurius. Savo išskirtinį kelią bandanti surasti šeima iš kitų išsiskyrė savo noru mokytis iš geriausių– galiausiai tai juos, kaip grupę, ir charakterizavo.
Semdamiesi patirties iš tokių natūralios ir ekologinės vyndarystės guru kaip Ibor Melecsky ir Zsolt Sütö, anti-intervencionistų bei biodinamistų Claus Preisinger ir Toni Hartl, (o taip pat Ondrej Korpás, Karol Braniš, Tibor Ruman, Zoltán Tamašek) šeimos ūkis pasuko neišvengiamu biodinamikos, organikos, minimalios intervencijos keliu.
Kadangi Magula vyninės vertybės yra natūralumas bei minimali intervencija, dedamas tik būtiniausias ir minimalus reikalingų sulfitų (SO2) kiekis: 10 mg/l; palyginimui ES leidžiamos ir dažniausiai sutinkamos normos siekia nuo 100mg/l iki 200 mg/l.