Ilgiausia diena ir naktis vynmedžių gyvenime
Paskelbta: 2019-06-20
Artėjant Joninių nakčiai mes prisimename vyndarius, kuries ilgiausią dieną ar naktį stebi ne pro kambario langą, o išgyvena kartu su gamta. Planetų judėjimui, jų santykiui su Saule ypač jautrūs biodinaminės – radikaliausios ekologinės vynuogininkystės puoselėtojai. Anot jų, vynmedžio pradas yra ugnis, todėl artėjant Joninėms sakoma, kad vynmedis pasitinka saulę. Vyndarys Hansas Czerny iš „Wimmer-Czerny“ Austrijoje pasakoja, kad iki vasarvidžio vyksta sparčiausias vynmedžio ūglių augimas.
Tradiciškai per Jonines vynmedžiai žydėdavo ir prasidėdavo uogų augimas ir nokimas. Tam geriausi pagalbininkai – silicio, dilgėlių, ramunėlių preparatai, kuriais vyndariai purškia pagalbos reikalingus vynuogynus. Po Joninių stengiamasi tarpueiliuose palikti žolę, nepurenti žemės,– nedaryti nieko, kas skatintų ūglių ir lapų augimą.
Žiemos saulėgrįža ne mažiau svarbi, tačiau ji žymi dieną, kai vynmedžiai vėl atsigauna. Iki gruodžio 22-oios jie nekarpo vynmedžių, nes šiaurės ašigaliui tolstant nuo saulės, vynuogių skysčiai iš šakų pamažu kaupiasi šaknyse ir kamiene. Ir tik po Kalėdų, dienai pradėjus ilgėti, vyndariai imasi genėjimo darbų vynuogyne, nes sultys pradeda sugįžinėti į šakas, taigi, genėjimo vieta automatiškai išsiplauna tekančiomis sultimis, ligos neplinta.
Biodinaminių vyndarių vynas mūsų parduotuvėse:
Jurtschitsch Sonnhoff (Austrija)
Nicolas Rossignol (Burgundija)