Pokalbis su aludariu Linu Zakarevičiumi
Paskelbta: 2020-10-01
„Vyno klubo“ asortimento naujienos: „Sakiškių alus“
Kviečiame susipažinti ne tik su asortimento naujienomis, bet ir su aludariu, „Sakiškių bravoro“ įkūrėju Linu Zakarevičiumi. Kaip pats Linas pasakoja, nors kasdienybėje jis verslininkas, laisvalaikiu mėgsta aktyvias pramogas: keliauti, buriuoti, kaip ir tėtis, šiek tiek užsiima alpinizmu. Be to, augina du vaikus.
Kada ir kaip susidomėjote alaus gaminimu? Koks kelias buvo nuo pirmo žingsnio iki dabar?
Alaus gamyba susidomėjau prieš bene 15 metų, kai apsilankiau draugės tėviškėje, kur jos tėtis virė alų. Mintis pačiam pasigaminti šio gėrimo sužavėjo, ir nuo tada prasidėjo eksperimentai. Po kurio laiko atsiradau Vilniaus aludarių klube, kuriame ir prasidėjo rimtieji virimai ir atėjo pirmieji įvertinimai. Po kurio laiko, draugų prašomas, pradėjau domėtis galimybėmis oficialiai virti alų ir juo prekiauti. Oficialiai pirmasis virimas įvyko 2015 m.
Ar per visą alaus virimo laiką turėjote kokių nors nesėkmių, nepavykusių virimų ar kuriozų? Gal galite papasakoti plačiau?
Žinoma, buvo visko! Bet iš klaidų juk mokomės: pradėjome su savadarbe įranga, bet ji neužtikrino norimos kokybės, dėl to buvo daug visokių nutikimų. Po metų investavome į profesionalią virimo, vėliau – į pilstymo įrangą, ir nuo tada viskas vyksta sklandžiai. 2018 m. įsigijome naujas patalpas, į kurias šiuo metu baigiame persikelti, tad dar daug nuotykių prieš akis, nes dabar prie bravoro turėsime ir degustacinę erdvę su 24 kranais, skirtais mūsų gaminiams, bei erdvę renginiams, todėl nauja veikla tik praplės galimybes ir horizontus.
Papasakokite apie produktų, naudojamų alaus gamybai, kokybę. Juk svarbu ne tik apyniai, salyklas, bet ir vanduo. Gal dar kas nors?
Be abejo! Mes gamybai naudojame tik natūralias medžiagas (uogas, sultis, prieskonius), dėl to kartais tenka atsižvelgti į sezoniškumą, pavyzdžiui, mūsų „Apynių derliaus elis“ verdamas tik kartą per metus, rudenį, kai sunoksta apyniai. Vandenį irgi specialiai ruošiame: dedame mineralų, druskos pagal ruošiamo alaus stilių.
Koks alaus stilius yra jūsų mėgstamiausias?
Šiuo metu – vynas (juokiasi)! Mėgstamiausias alus reguliariai keičiasi: vienu metu buvo IPA (Indijos šviesusis elis – red. past.), vėliau natūralios fermentacijos – lambic, kriek stiliaus. Dabar patinka švelnus, paprasto skonio.
Kokį keisčiausią ingredientą teko naudoti verdant alų?
Turbūt visos daržovės yra netikėtos: morkos, agurkai, burokėliai...
Papasakokite apie savo bravoro ar konkrečių gaminių laimėjimus.
Mūsų bravoras per visą egzistavimo istoriją tris kartus pasaulinės alaus gurmanų „Ratebeer“ svetainės narių buvo išrinktas geriausiu alaus bravoru Lietuvoje.
Kaip pasirinkti tinkamą alų prie maisto? Gal turite savo mėgstamiausią ar netikėčiausią maisto ir alaus derinį?
Šokoladinis tortas ir tamsūs stautai – mano mėgstamiausias derinys. O alų rinktis reikėtų arba tokį, kuris atsveria skonį, arba, priešingai, jį išskiria. Pvz. rūkytas alus geriausiai tinka su grilio patiekalais. Lengvas, rūgštus alus labiausiai tinka kaip aperityvas.
„Dūmų fabrikas“. Papasakokite, kaip atradote šią vietą ir kokių planų, susijusių su ja, dar turite.
Atradom netyčia, bet kai atradom, nebegalėjom pamiršti. Pastatas istorinis, todėl pirmiausia tai ir sužavėjo. Jis stovėjo pamirštas ir niekam nereikalingas. Kitas dalykas – labai norėjosi įkvėpti Naujosios Vilnios rajoną pokyčiams. Kol kas artimiausi planai – sėkmingai perkelti ir pradėti alaus gamybą čia, o tada jau imtis įvairios kultūrinės veiklos kaip papildomos.
Daugiau apie „Dūmų fabriko“ renginius: https://www.facebook.com/dumufabrikas/events/?ref=page_internal
Nuotraukos iš "Vyno klubo" apsilankymo Dūmų fabrike
Fotografafo ir kalbino Gabrelė Jurkutė