30 vynuogių veislių
Paskelbta: 2020-04-06
Skelbiame dienos vynuogę!
Balandžio 23 d. Montepulciano asortimentas
Montepulciano – vynuogių veislė iš Italijos. Tai antroji pagal paplitimą raudonųjų vynuogių veislė Italijoje. Didžioji dalis šių vynuogių vyno gaminama Abrucų regione, etiketėse jis žymimas „Montepulciano d’Abruzzo“.
Dažnai raudonų uogų aromatu „Montepulciano“ primena „Merlot“. Tačiau meistrų pagamintame vyne galima užuosti ir sodraus juodų uogų aromato (gervuogių, slyvų, mėlynių, juodųjų serbentų, šilkmedžio uogų), taip pat šokolado, raudonėlių, dervos, pelenų, kavos ar dūmų aromatus.
„Montepulciano“ – vienas geriausių picos draugų! Taip pat neprašausite derindami šį vyną prie jautienos mėsainių su grybais, Bolonijos padažo, Šepardo, arba Piemenų, pyrago, lazanijos. Užkandžiams rinkitės brandintą čederį ar parmidžaną.
Balandžio 21 d. Carmenere asortimentas
Carmenere – labai sena vynuogių veislė iš Prancūzijos, Bordo regiono, labai panašaus skonio į ‘Merlot‘ ir ‘Cabernet Sauvignon‘ vynuoges. ‘Carmenere‘ vynuogių veislei grėsė išnykti, tačiau taip nenutiko tik dėl atsitiktinumo: XIX a. ji buvo palaikyta ‘Merlot‘ ir pasodinta Čilėje. Kad tai ‘Carmenere‘, DNR tyrimais įrodyta tik 1994 m. Šiuo metu būtent Čilėje yra daugiausia šios veislės auginimo vietų. Lengvesnis „Carmenere“ kvepia avietėmis, gervuogėmis, žaliosiomis paprikomis, kakava. Brandintas ąžuole – mėlynėmis, juodaisiais pipirais, šokoladu, karamele, vanile. Šis vynas puikiai tinka prie ožkos sūrio, mocarelos, fetos ar kito minkšto, šviežio sūrio. Jei renkatės mėsos patiekalus, geriausia būtų derinti prie vištienos šlaunelių, jautienos troškinio, ėrienos pjausnio su šviežių mėtų pestu, jautienos medalionų kepsnių.
Balandžio 17 d. Malbec asortimentas
Šiandien, balandžio 17-ąją, švenčiame pasaulinę Malbec vynuogių dieną!
‘Malbec’ vynuogių veislė kilusi iš Prancūzijos pietvakarių, tačiau šiandien ji yra viena svarbiausių veislių Argentinoje (čia pagaminama ~75 proc. viso „Malbec“ vyno). Šių vynuogių vynas mėgstamas dėl sodraus prisirpusių vaisių ir uogų skonio ir malonaus šokolado poskonio.
Vynas kvepia raudonosiomis slyvomis, mėlynėmis, vanile, saldžiuoju tabaku, razinomis, kakava.
Šį vyną derinkite prie mėlynojo pelėsio sūrio, ėrienos ir jautienos patiekalų ir ant grotelių keptų daržovių.
Balandžio 16 d. Chenin Blanc
Chenin Blanc vynuogių veislė daugiausia auginama Prancūzijoje, Luaros slėnyje, ir Pietų Afrikos Respublikoje. Iš jos gaminami putojantys, sausi arba saldūs vynai ir brendžiai.
Putojantis „Chenin Blanc“ kvepia svarainiais, geltonais obuoliais, slyvomis, imbieru ir gėlėmis.
Sausas „Chenin Blanc“ – keptomis kriaušėmis, svarainiais, imbieru ir ramunėlėmis.
Saldus – džiovintais persimonais, kepintais migdolais, mangais, mandarinais ir apelsinais.
„Chenin Blanc“ vynas puikiai tinka prie kalakutienos ar saldžiarūgščių azijietiškų patiekalų. Gamindami naudokite cinamoną, krapus, ciberžolę, imbierą, pankolius, gvazdikėlius, mairūnus, kalendrą.
Balandžio 10 d. Tempranillo asortimentas
Tempranillo (tariama „tempranijo“) vynuogių veislė taip buvo pavadinta ne veltui – tai viena anksčiausiai prinokstančių veislių Ispanijoje (isp. temprano – ankstyvas). Daugiausiai auginama Riochos regione. Rudenėjant šių vynuogių krūmus lengva atpažinti, nes jų lapai nusidažo ryškiai raudona spalva (tai gana retas vaizdas).
Jaunas „Tempranillo“ vynas kvepia gaiviomis raudonomis uogomis (vyšniomis ir braškėmis), žolelėmis ir prieskoniais. Šiek tiek pabrandintas įgauna juodų uogų (gervuogių, tamsių slyvų) džiovintų rožių žiedlapių ir kepintų prieskonių aromatų. Populiariausias „Tempranillo“ – ilgai brandintas ąžuolo statinėse. Toks vynas kvepia razinomis, džiovintomis figomis, cinamonu, kedru, oda, dulkėmis, sausais lapais, kakava ar tabaku.
„Tempranillo“ derinkite prie raudonos mėsos patiekalų, kumpių, ant ugnies keptų daržovių, rūkytų gaminių ir net meksikietiško maisto (tacos, nachos, burritos).
Balandžio 8 d. Gewürztraminer asortimentas
Gewürztraminer vynuogių auginimo plotas, palyginti su kitomis vynuogių veislėmis, yra labai mažas. „Gewürztraminer“ dažniausiai būna vienas pirmųjų vynų, išleidžiamų į prekybą pirmąjį pavasarį po derliaus nurinkimo. Manoma, kad jo skonis geriausias metus ar dvejus po pagaminimo datos, – tiek jis išlaiko didžiausią rūgštį, suteikiančią vynui ryškaus ir gaivaus skonio.
Vyraujantys aromatai: ličių, rožių, akacijų, raudonųjų greipfrutų, mandarinų, mangų, imbiero, medaus, druskos.
Sausą „Gewürztraminer“ rekomenduojame derinti su kiniškais virtiniais dim sum, Vietnamo virtuvės patiekalais, rytietiškais koldūnais ar koldūnų sriuba, indiškais panyro sūrio troškiniais, marokietiškais patiekalais. Užkandžiams rinkitės kuo smardesnį sūrį, žąsų kepenėlių paštetą.
Desertinį „Gwürztraminer“ derinkite prie trupininio obuolių pyrago, štrudelio su cinamonu ar kitų desertų su mangais ar imbieru.
Balandžio 7 d. Sangiovese asortimentas
Sangiovese yra populiariausia Italijos vynuogių veislė. Daugiausia šios vynuogių veislės vyno pagaminama Toskanoje, Kampanijoje ir Umbrijoje. XX a. 9-ajame dešimtmetyje ši veislė pradėta auginti ir Kalifornijoje.
„Sangiovese“ vynas gaminamas dviejų stilių. Senovinio, arba tradicinio, stiliaus vynas kvepiantis keptais pomidorais ir oda, keramika, džiovintais rožių žiedlapiais, išlaikantis žolelių aromatą ir aštrią rūgštį, nes brandinamas seno ąžuolo statinėse, kurios nebeišskiria vanilės aromato natų. Modernaus stiliaus vynas laikomas naujo ąžuolo statinėse ir kvepia vyšniomis, gvazdikėliais, espreso kava. Šio vyno rūgštis daug švelnesnė.
„Sangiovese“ vynas puikiai tinka prie itališkos virtuvės patiekalų, kuriems naudojama daug pomidorų: lazanijos, picos, makaronų su sodriu mėsos ir pomidorų padažu (Bolonijos), taip pat ėrienos ar riebesnių kiaulienos patiekalų. Užkandžiams rinkitės vytintą kumpį ar brandintą sūrį (pvz., pekoriną).
Balandžio 6 d. Sauvignon Blanc asortimentas
Sauvignon Blanc – populiari, daug rūgšties turinti vynuogių veislė, daugiau nei prieš 500 metų kilusi iš Prancūzijos, Luaros slėnio. Šiuo metu tai viena populiariausių vynuogių veislių visame pasaulyje, auginama tiek Senajame Pasaulyje (Prancūzija, Ispanija, Italija, Rumunija, Moldova), tiek Naujajame (Naujoji Zelandija, Čilė, PAR, JAV, Australija).
Iš ‘Savignon Blanc‘ vynuogių gaminamas dviejų labai skirtingų stilių vynas: metalinėse talpose laikytas – dažniausiai, ąžuolo statinėse brandintas – kiek rečiau.
Metalinėse talpose laikytas vynas turi daugiau rūgšties, kvepia žaliosiomis citrinomis, greipfrutais, agrastais, baltaisiais persikais, pasifloromis. Ąžuolo statinėse brandintas vynas yra kreminės tekstūros, kvepia sviestu, grietinėle, bandelėmis, citrinų žievelėmis, kreida ar peletrūnais.
Klasikinis derinys su „Savignon Blanc“ – Luaros slėnyje augintų vynuogių vynas su minkštu, kreminiu, šiek tiek smardžiu tame pačiame regione auginamų ožkų sūriu (Crottin de Chavignol). Be šio klasikinio derinio, vynas puikiai dera ir su balta mėsa (vištiena, kalakutiena, kiaulienos nugarine) ir žuvimi (jūrų ar gėlavandeniu ešeriu, tilapija, menke, upėtakiu, midijomis). Patiekalams pagardinti naudokite daug šviežių žolelių, kurios gerai tinka prie vyno: mėtų, bazilikų, čiobrelių, krapų, pankolių, lapinių česnakų ir rozmarinų.
Grenache asortimentas
Nors Grenache (Garnacha) vynuogių veislė kilusi iš Ispanijos, šiuo metu daugiausia auginama Prancūzijoje, Ronos slėnyje. Iš šių vynuogių gaminami vieni brangiausių vynų pasaulyje! Tai svarūs, intensyvaus skonio vynai, dažnai turintys daug alkoholio.
Šios vynuogės gana plačiai auginamos ir Kinijoje!
Vynas taurėje kvepia džiovintomis braškėmis, keptomis slyvomis, raudonaisiais greipfrutais, figomis, aviečių džemu, oda, pyrago plutele, juodąja arbata, tabaku.
Vynas iš ‘Grenache‘ vynuogių labiausiai tinka prie ant laužo keptos mėsos ar daržovių, rytietiškais prieskoniais (kuminais, anyžiais, cinamonu, pankoliais, gvazdikėliais) gardintų patiekalų.
Kovo 21 d. Vermentino asortimentas
Vermentino – vynuogių veislė, daugiausiai auginama Italijoje, Sicilijos saloje. Jos stilius gana panašus į ‘Sauvignon Blanc’. Kadangi ‘Vermentino’ vynuogės ne taip plačiai žinomos pasaulyje, dažnai galima rasti puikaus vyno už žemesnę kainą.
Tradicinis „Vermentino“ vynas iš Sicilijos kvepia kriaušėmis, baltaisiais persikais, žaliosiosmis citrinomis, greipfrutais, narcizais, migdolais, subtiliais citrinos žievelių ir skaldos aromatais. Dažnai minima karstelėjusio poskonio nata, panaši į baltąją greipfrutų dalį.
Vyną derinkite prie žuvies patiekalų (oto, lašišos), aštuonkojo, krabų, midijų. Vienas geriausių šio vyno „draugų“ – česnakas! Užkandžiams rinkitės rikotos sūrį, buivolių pieno mocarelą, minkštą ožkos sūrį, fetą. Taip pat šis vynas puikiai tinka ir prie vegetariškų patiekalų, tokių kaip virtinukai su špinatais ir rikota, felafeliai, humusas.
Kovo 19 d. Shiraz asortimentas / Syrah asortimentas
Syrah – sodraus, galingo skonio vynuogių veislė. Tai daugiausiai Australijoje auginama veislė, vietinių vadinama ‘Shiraz’. Vyndariai dažnai sako, kad ‘Syrah’ mėgsta gražų vaizdą, nes geriausi vynuogynai auga aukštikalnėse, nuo kurių atsiveria nuostabūs peizažai.
Naujajame Pasaulyje auginamos vynuogės dažniausiai kvepia intensyviau: mėlynėmis, gervuogėmis, pipirais, prisirpusiomis slyvomis, tabaku, šokoladu. O štai Senojo Pasaulio vynai bus juodųjų švelnesnio aromato: alyvuogių, odos, žaliųjų pipirų, kakavos.
Prie stipraus skonio vyno reikėtų derinti ir stipraus skonio maistą: smardesnį minkštą sūrį (pavyzdžiui, su mėlynuoju pelėsiu), raudonos mėsos patiekalus (prie vyno iš šaltesnio klimato – ėrieną, avieną; iš šiltesnio – riebesnę kiaulieną). Gamindami nepagailėkite kvapnių Provanso žolelių: levandų, pankolių, čiobrelių, rozmarinų, raudonėlių.
Kovo 18 d. Mencia asortimentas
Mencia – vynuogių veislė, auganti tik Pirėnų pusiasalyje (Portugalija, Ispanija), dėl to gana mažai žinoma. Turi panašumo į šaltame klimate augančią vynuogių veislę ‘Merlot’. Šių vynuogių vynas turi daug potencialo bręsti.
Pirminiai kvapai – vyšnių, granatų, gervuogių, aviečių, braškių, mėlynių, gėlių, žvirgždo.
Vynas iš ‘Mencia’ vynuogių puikiai tiks prie žvėrienos patiekalų, jautienos išpjovos, įvairių sūdytų ar rūkytų mėsos užkandžių, grybų, lęšių patiekalų.
Kovo 17 d. Garganega asortimentas
Garganega – svarbi itališka vynuogių veislė, auganti tik Italijoje, Veneto regione. Iš šių vynuogių gaminamas lengvas ir gaivus vynas „Soave“.
Šiam vynui būdingi malonūs melionų ir apelsinų žievelės, baltųjų persikų marmelado, druskos, mairūno aromatai, kurie, vynui bręstant, keičiasi į svieste kepintų migdolų, keptų obuolių, konservuotų citrinų ir medaus kvapus.
„Soave“ puikiai tiks prie itališkų virtinukų (gnocchi), makaronų ar rizoto su jūrų gėrybėmis, švelnių tofu sūrio patiekalų ir neriebios žuvies.
Kovo 16 d. Merlot asortimentas
Merlot – antra pagal vynuogynų plotą vynuogių veislė. Merlot sen. pranc. kalba – mažas juodas paukštelis (tikriausiai ne tik dėl tamsios uogų spalvos, bet ir dėl mažų juodų paukščių, taip mėgstančių lesti vynuogių derlių).
Šios vynuogės švelnesnės, mažiau „agresyvios“ nei ‘Cabernet Sauvignon’, labiau subalansuotos rūgšties ir turinčios mažiau taninų.
Taurėje užuosite vyšnių, slyvų, trešnių, aviečių, šokolado, lauro lapų, vanilės kvapus.
„Merlot“ – vienas lengviausiai su maistu derinamų vynų, todėl nebijokite eksperimentuoti: pabandykite su pica, ant grotelių kepta vištiena ar makaronų patiekalais su grybais ir šonine, tai pat su kaimišku daržovių troškiniu ar jautienos šonkauliukais.
Nerekomenduojama derinti su lengvais žuvies, salotų patiekalais, o aštrius azijietiškus patiekalus palikite prie vokiško rislingo.
Kovo 15 d. Viognier asortimentas
Stipraus skonio ir aromato Viognier –baltųjų vynuogių veislė, kilusi iš pietų Prancūzijos, Ronos regiono. Labiausiai mėgstama dėl saldžius kvepalus primenančio persikų, mandarinų, mangų, melionų, sausmedžio ir rožių žiedlapių, našlaičių aromato. Vyną pabrandinus ąžuolo statinėse atsiranda vanilės, karamelės, deginto sviesto, aliejaus ir grietinėlės kvapai.
Dažnai sakoma, kad tai kvapesnė „Chardonnay“ versija.
Derindami maistą su ‘Viognier’vynuogių vynu, stenkitės papildyti gėlišką ir vaisišką jo aromatą. Puikiai tiks vištienos patiekalai su egzotiškų vaisių padažais (persikų ar ananasų), žuvis su citrusinių vaisių pagardais. Užkandžiams rinkitės šviežią avies sūrį, orkaitėje keptą bri su abrikosų uogiene, žaliąsias alyvuoges, šviežius vaisius.
Kovo 14 d. Xinomavro asortimentas
Xinomavro nepelnytai mažai žinoma vynuogių veislė iš Graikijos. Jei paragautumėte šių vynuogių vyno užmerktomis akimis, tikriausiai sumaišytumėte jas su italų ‘Nebbiolo’. Tai puikus vynas kolekcininkams, turintis didelį brandinimo potencialą. Taurėje užuosite aviečių, vyšnių, slyvų, anyžių, kvapiųjų pipirų, tabako kvapus. Šių vynuogių vynas puikiai derės prie makaronų su sūriu, grybų rizoto, skrudintos vištienos ar kiaulienos ir net brandinto jautienos kepsnio.
Kovo 13 d. Zinfandel asortimentas/Primitivo asortimentas
Zinfandel (Italijoje – Primitivo) dažnai yra pirmoji vynuogių veislė, su kuria susipažįsta vyno ragautojai. Dėl stipriai išreikšto vaisių kvapo ir malonaus saldumo jos vynas labai mėgstamas Lietuvoje.
Daugiausia ‘Zinfandel’ vynuogių auginama Jungtinėse Amerikos Valstijose (Kalifornija) ir Italijos pietryčiuose (Apulija).
Lengvesniuose vynuose (~13 tūrio proc.) vyrauja aviečių, rožių žiedlapių, kalėdinio pyrago, šalavijų ir juodųjų pipirų aromatai, svaresniuose (~15 tūrio proc.) – gervuogių, cinamono, karamelės, uogienės, razinų, šokolado ir tabako dūmų kvapai.
Pabandykite šį vyną derinti su kalakutienos, veršienos ar ėrienos patiekalais, barbekiu padaže marinuota kiauliena. Gamindami naudokite tuos pačius prieskonius, kuriuos užuodžiate vyne – cinamoną, šalavijus, juoduosius pipirus. Užkandžiams rinkitės brandintą kietąjį avių ar karvių pieno sūrį.
Kovo 12 d. Muscat Blanc asortimentas
Muscat Blanc – senovinė veislė, kilusi iš Antikinės Graikijos. Manoma, kad šių vynuogių vyną itin mėgo Kleopatra. Galimos labai skirtingos vyno variacijos: sausas, saldus, putojantis ar net spirituotas.
Pirminiai vyraujantys kvapai – citrinų, mandarinų, kriaušių, apelsinų žiedų ir žievelių.
Dėl vyno rūšių įvairovės šių vynuogių vyną galima derinti su labai skirtingu maistu. Salstelėjusį, lengvai putojantį ir silpną „Moscato d’ Asti“ iš Pjemonto derinkite su migdoliniu pyragu, sausą – su salotomis, sušiais ar šviežiais vaisiais, o spirituotą – su sūriais ar riešutais.
Kovo 11 d. Cabernet Sauvignon asortimentas
Cabernet Sauvignon natūraliai susikryžmino su ‘Cabernet Frank’ ir ‘Sauvignon Blank‘ vynuogių veislėmis ir XVII a. buvo pradėta auginti Prancūzijoje, Bordo regione. Šiandien tai yra plačiausiai auginama vynuogių veislė pasaulyje (Čilė, Šiaurės Amerika, Australija, Ispanija, Kinija, Argentina, Italija, Pietų Afrika)! Ji taip mėgstama dėl itin koncentruoto skonio ir gero brendimo.
Pirminiai kvapai – vyšnių, juodųjų serbentų, trešnių, kedrų, kepinių prieskonių, grafito, raudonųjų paprikų.
Stiprus skonis ir taninų gausa derės prie sodraus skonio ant grotelių keptos mėsos (kepsnio, mėsainių, šonkauliukų, ėrienos), rudųjų pievagrybių, kietųjų sūrių (brandinto čederio ar gaudos).
Kovo 10 d. Barbera asortimentas
Vynuogių veislė Barbera kilusi iš Italijos, Pjemonto regiono. Šių vynuogių vyną italai vadina „žmonių vynu“, nes jį galima gerti jauną, o kaina žemesnė nei kitų tame regione gaminamų vynų.
‘Barbera’ vynuogės turi daug tamsaus pigmento, todėl vynas itin tamsios, beveik juodos spalvos, tačiau švelnaus skonio. Pirmiausia užuosite braškes, neprisirpusias vyšnias, slyvas, avietes, juoduosius pipirus. Antriniai kvapai – žibuoklių, levandų, vanilės, anyžių, smilkalų, muskato.
„Barbera“ tinka prie raudonos mėsos, grybų, sodraus skonio mėlynojo pelėsio sūrių.
Kovo 9 d. Riesling asortimentas
Riesling vynuogių veislė rašytiniuose šaltiniuose minima dar viduramžiais. Daugiausiai auginama Vokietijoje ir Prancūzijoje (Elzaso regione) bei Australijoje, tačiau aptinkama ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, Austrijoje, Naujojoje Zelandijoje.
Vaisiški „Riesling“ aromatai skleidžiasi net vynui esant šaltam. Pirma užuosite nektarinų, persikų, obuolių, kriaušių, ananasų kvapus, kiek vėliau – bičių korio, jazminų, žaliųjų citrinų žievelių natas. „Riesling“ turi daug saldumo ir daug rūgšties, taip sukuriamas puikus balansas. Gerai tinka ilgam laikymui vyno rūsiuose.
„Riesling“ rūgštis ir salsvumas gerai tinka prie aštresnių Indijos ir Azijos virtuvės patiekalų. Drąsiai derinkite prie patiekalų su kajeno ar sičuano pipirais, imbieru, ciberžole, cinamonu, sojos ar terijakio padažais, ryžių actu. „Riesling“ dera prie minkšto karvės sūrio.
Kovo 8 d. Pinot Noir asortimentas
Pinot Noir ne veltui sparčiausiai populiarėjanti juodoji vynuogė. Švelnios tekstūros, negausaus alkoholio, subtilus "Pinot Noir" vynas - mėgstamas ir tų, kurios pradeda gerti raudonąjį vyną ir tų, kurios išmano daug ir ieško terroir išraiškos ženklų. Didžiausi plotai Prancūzijoje, Burgundijoje, Naujojoje Zelandijoje, Kalifornijoje, Vokietijoje, plinta Čilėje, PAR, Rumunijoje.
Elegantiškasis Pinot Noir kvepia vyšniomis, avietėmis, spanguolėmis, gvazdikėliais, grybais, miško paklote ir kinrožių žiedais.
Pinot Noir gana universali vynuogė, deranti su riebesne paukštiena, kiauliena ir grybais, lašiša ar troškiniais.
Kovo 7 d. Glera asortimentas
Iki 2009 metų vynuogių veislė ‘Glera’ buvo vadinama ‘Prosecco’, todėl nesuklysite ją pavadinę ir senuoju vardu. Šis pavadinimas sufleruoja, kad būtent ‘Glera’ yra naudojama gaminti to paties pavadinimo itališkam putojančiam vynui „Prosecco“.
‘Glera’ kvepia žaliais, neprinokusiais obuoliais, melionais, kriaušėmis, medumi ir citrinomis.
„Prosecco“ labai lengvai derinamas prie įvairaus maisto. Puikiai tinka prie vytintos ar sūdytos mėsos, įvairių užkandžių, vaisių, riešutų.
Kovo 6 d. Nebbiolo asortimentas
Itališkai nebbia – rūkas. Spėjama, kad ‘Nebbiolo’ vynuogės taip pavadintos dėl tarsi rūku padengtų vynuogių išvaizdos. O gal dėl taip dažnai kylančio rūko vynuogių gimtinėje – Pjemonte.
Italijoje tai viena svarbiausių raudonųjų vynuogių veislių, daugiausia auginama Barolo ir Barbaresko regionuose.
Taurėje skleidžiasi rožių, vyšnių, odos, anyžių, molio kvapai.
Vynas tinka prie riebesnio maisto, kuris subalansuos burną sutraukiančius taninus: jautienos antrekoto, riebių kiaulienos dešrelių, makaronų su maltos mėsos padažu, riebaus, kreminio sūrio: bri, fetos, ožkos pieno sūrių. Paragaukite su prieskoningais azijietiškais patiekalais.
Kovo 5 d. Chardonnay asortimentas
Chardonnay – bene populiariausia baltųjų vynuogių veislė pasaulyje. Dėl šios priežasties „Chardonnay“ gali būti labai skirtingų stilių: lengvas, putojantis, aštrios rūgšties arba sodrus, kremiškas, brandintas ąžuolo statinėse.
Pirminiai kvapai – geltonų obuolių, karambolų, ananasų, vanilės, sviesto, kreidos.
Ąžuolo statinėse brandintas „Chardonnay“ puikiai tiks prie pyragaičių su krabais, makaronų su jūrų gėrybėmis, oto ar net kiaulienos nugarinės kepsnio su obuoliais.
Nebrandintas statinėse puikiai tiks prie austrių, sušių, daržovių rizoto, midijų su gruzdintomis bulvytėmis, pašteto ar troškintos vištienos.
Kovo 4 d. Gruner Veltliner
Grüner Veltliner – svarbiausia Austrijos vynuogių veislė, iš kurios gaminama daugybė skirtingo stiliaus vynų. Dažniausiai sutinkamas – švelnus, žoliškas ir pipiriškas baltasis vynas su gaivia, burną drėkinančia rūgštimi.
Dažniausiai pasitaikantys pirminiai kvapai – karambolų, agrastų, neprinokusių kriaušių, geltonų obuolių, šparaginių pupelių, baltųjų pipirų, žvirgždo.
Šis vynas puikiai derės su kvapniomis daržovėmis, tofu sūriu ir japoniškos virtuvės patiekalais.
Kovo 3 d. Semillon asortimentas
Sémillon vynuogės – vienos svarbiausių Bordo regione, naudojamos soterno gamybai. Vynas stebina skonio sodrumu, o po brandinimo ąžuolo statinėse tampa panašus į „Chardonnay“. Pirminiai kvapai, kuriuos užuodę lengvai atpažinsite veislę, – paprastų ir žaliųjų citrinų, obuolių, kriaušių, citrinų žievelių, žalių papajų. 'Sémillon' vynuogių vyną drąsiai derinkite prie prieskoningų Indijos ar Azijos patiekalų (tik nepadauginkite aštrumo!), cinamono ar net anyžių. Klasikinis derinys su soternu – žąsų kepenėlių paštetas.
Kovo 2 d. Gamay asortimentas
Dienos vynuogės – Gamay. Daugiausia auginamos Božolė regione. Dėl jauno božolė gamyboje taikomos karboninės maceracijos šių vynuogių vynas kvepia kramtomąja guma, bananais, braškėmės ir vyšniomis.
O štai Beaujolais Cru vynas daug svaresnis, kvepiantis juodaisiais serbentais, gervuogėmis, žibuoklėmis, rožėmis.
Vynas puikiai tiks prie vištienos su Provanso žolelėmis, jautienos troškinio, kiaulienos dešrelių, lašišos kepsnio, bri ar šveicariško sūrio, rudųjų pievagrybių ar grilyje keptų baklažanų.
Kovo 1 d. Pinot Gris asortimentas
Pinot Gris (dar žinoma kaip 'Pinot Grigio') – pilkšvai rožinės vynuogės, mutavusios iš 'Pinot Noir' vynuogių veislės. Augavietės – Šiaurės Italijoje, Elzase ir Oregono valstijoje (Jungtinės Amerikos Valstijos).
Šiaurės Italijos „Pinot Grigio“ kvepia persikais, citrinų žievelėmis, melionais, žaliais migdolų riešutais. Yra gaivus ir lengvas. Jo skonio diagramą žr. paveikslėlyje.
Elzaso „Pinot Gris“ – svaresnis, klampesnis, neretai pusiau sausas ar pusiau saldus, prieskoniškas, su riešutų ir medaus natomis.