Pagaliau natūralusis Lapierre
Paskelbta: 2020-06-01
Marcelio Lapierre’o vardas yra vienas iš kertinių ne tik Morgon apeliacijoje, bet ir visame Božolė regione. Perėmęs vyninės vadžias iš tėvo Marcelis netrukus ėmė kliautis Jules’io Chauvet mokymu. Šis chemikas ir vyndarys dar 5-ajame dešimtmetyje kalbėjo apie natūralią vyndarystę be pesticidų bei herbicidų. Netrukus prie jo prisijungė dar trys panašiai mąstantys vyndariai ir užgimė garsusis (bet neformalus) klubas „The gang of four“, jungiantis biodinaminę ir natūraliąją vyndarystę propaguojančius kultinius Božolė ūkius, padėjusius visam Božolė regionui atkurti pigaus ir prasto jauno božolė vyno (Beaujolais Nouveau) nustekentą įvaizdį bei statusą. Po netikėtos Marcelio mirties 2010 metais ūkio valdymą perėmė jo vaikai Camille ir Mathieu.
Lapierre’ų vynuogynai plyti ant granitinio bei vulkaninio dirvožemio kone žinomiausiame Božolė kaimelyje Morgone (Morgon), kuris apeliacijos statusą gavo vienas pirmųjų Prancūzijoje – vos 12 metų po Chateauneuf-du-Pape bei Arbois. Vidutinis šeimai priklausančių vynmedžių amžius – apie 50 metų, tačiau kai kurie vynai gaminami ir vien tik iš šimtamečių ‘Gamay’ vynmedžių uogų.
Derlius nuimamas itin vėlai, tik uogoms visiškai prisirpus, net jei tenka rankomis skinti atskiras prisirpusias kekes. Lapierre‘ų šeimos ūkyje vynas gaminamas derinant naujoves bei šimtametes tradicijas. Vynuogynai sertifikuoti kaip ekologiški, tačiau dirbama juose biodinamiškai, vinifikuojant nededama sulfitų, nenuskabytos kekės fermentuojamos tik veikiant laukinėms mielėms, ąžuolinėse talpose vynas laikomas kartu su nebeveiksmingomis mielėmis bent 9 mėnesius, išpilstant vynas nefiltruojamas.
Vyno kritikai išskiria „M.C. Lapierre“ vyną kaip Morgon apeliacijos esenciją, turintį itin sultingą uogų skonį.
Nors ynas yra sąlyginai nebrangus, dėl nedidelio pagaminamo kiekio ir itin didelės paklausos pasaulyje, Lietuvos rinkai skirtas tik nedidelis, ribotas, tiražas.