Sveikiname Jus su naujaisiais, 2016-aisiais, metais! Šiais metais žadame ir toliau supažindinti su geriausių pasaulio regionų, apeliacijų ir vyndarių vynu, vyno pasaulio naujienomis ir įdomybėmis bei rengti išskirtines degustacijas.
Metus nusprendėme pradėti su Naujojo Pasaulio vynu. Margas Naujojo Pasaulio vyno žemėlapis nuolatos keičiasi, ieškoma savojo identiteto, kuriamas savitas stilius. Kai kurios vynuogių veislės ir regionai jau tapo klasika, apie kitus sužinome tik dabar, o treti naujam gyvenimui prikeliami iš istorijos dulkių. Skaitykite toliau ir sužinosite, kokių Naujojo Pasaulio klasikinių vynų bei kokių naujovių siūlo „Vyno klubo“ atstovaujami vyndariai.
„De Martino“ gaivina senąsias Čilės vyndarystės tradicijas
„De Martino“ – šeimyninė vyninė, siekianti sukurti vyną, labiausiai atspindintį Čilės terroir įvairovę. Vyninės komandos nariai nuolat keliauja po skirtingas Čilės vietoves, ieškodami unikalių plotų, iš kurių derliaus būtų galima pagaminti individualaus, išskirtinių savybių vyno. Jų norai ambicingi – įrodyti pasauliui, kad Čilėje gali būti daromas aukščiausios kokybės vynas. Autentiško Čilės vyno paieškas dar ryškiau atskleidžia „De Martino“ vyninės naujienos: „De Martino Vigno Old Vines Carignan Maule Valley“ bei „De Martino Viejas Tinajas Cinsault Itata Valley“.
Šie vynai daromi iš itin senų neskiepytų vynmedžių, augančių nedideliuose vynuogynuose, derliaus ir brandinami tradiciškai – senose ąžuolo statinėse arba šimtametėse molinėse amforose. Dėl riboto vynuogynų dydžio ir vynuogių amžiaus derlingumas yra mažas, vyno padaroma labai nedaug, tačiau jis yra išskirtinio skonio bei aromato.
De martino vyno asortimentas »
Skaitykite: de martino vynams aukščiausios čilėje the wine advocate įvertinimai »
Argentinos ambasadorė „Malbec“ bei vietinis deimantas „Torrontes“
Kai juodieji Cahoro vynai beveik išnyko iš vyno pasaulio žemėlapio, o Bordo vyndariai ėmė vis rečiau naudoti ‘Malbec‘ vynuoges, antruosius namus ši veislė rado Argentinoje ir tapo šios šalies vyno ambasadore. Šiuo metu intensyvios spalvos, galingo juodų uogų ir prieskonių aromato, sodraus skonio, nemažai taninų ir rūgšties turintys argentinietiškieji „Malbec“ jau yra tapę vyno pasaulio klasika, be kurios neįsivaizduojamas rimto restorano vyno meniu.
O štai kalbant apie baltąsias vynuoges Argentina gali pelnytai didžiuotis vietine ‘Torrontes‘ veisle. Gana intensyvaus aromato, kuriame dominuoja persikų, citrusų, gėlių bei prieskonių natos, geras „Torrontes“ vynas puikiai dera prie sodrių Azijos patiekalų bei savo kvapų ir skonio puokšte pavergia ne vieno vyno mėgėjo širdį.
Mūsų asortimente – Argentinos vyno žvaigždės „Susana Balbo“ vynai »
Pietų Afrikos vyno simbolis – „Pinotage“
„Pinotage“ vynuogės buvo išvestos 1925 metais Stelenbošo universiteto vynuogininkystės profesoriui sukryžminus „Pinot Noir“ bei „Cinsault“ vynuogių veisles. Vėliau buvo pastebėta, jog ši veislė itin tinka gaminti aukštos kokybės ilgaamžiam vynui, pasižyminčiam intensyviu juodų uogų bei prieskonių aromatu ir tvirta struktūra burnoje. „Pinotage“ ėmė plisti visoje Pietų Afrikoje. Seniausi komerciniai ‘Pinotage‘ vynuogynai buvo pasodinti 1941 metais „Kanonkop“ vyno ūkyje. Šio gamintojo vynai išgarsėjo savo ilgaamžiškumu, ir ilgainiui „Kanonkop“ vyninė imta vadinti Pietų Afrikos Priemier Grand Cru Classe vyno ūkiu.
Didžiuojamės galėdami šios vyninės vynų pasiūlyti ir Jums »
Pirmoji Kalifornijos „Chardonnay“ šeima
Kalifornijos „Chardonnay“ jau yra tapęs Amerikos baltojo vyno simboliu. Pirmieji rūšiniai „Chardonnay“ vynai gimė seniausioje JAV veikiančioje šeimyninėje vyninėje „Wente vineyards“. Dar 1912 metais Ernestas Wente įkalbėjo savo tėvą atsivežti ‘Chardonnay‘ vynuogių sodinukų iš Monpeljė universiteto. Vėliau kelis dešimtmečius Ernestas vynuogių skiepams rinkosi tik geriausias savybes vynuogynuose demonstruojančius vynmedžius tokiu būdu išvesdamas Chardonnay vynuogių ‘Wente‘ kloną, kuris imtas sodinti ne viename garsiame Kalifornijos ūkyje. Galiausiai Wente šeima padarė pirmąjį rūšinį „Chardonnay“ vyną ir tapo žinoma kaip pirmoji „Chardonnay“ šeima Kalifornijoje. Mūsų asortimente rasite šiuos „Wente“ vynus.
Didžiuojamės galėdami šios vyninės vynų pasiūlyti ir Jums »
20% Nuolaida Naujojo Pasaulio Vynams »
Renginiai
Vasario 10 d., trečiadienį, 17–21 val. kviečiame Jus į pirmąjį šiais metais vyno festivalį
„Ąžuolas vyno gamyboje“
Festivalio metu degustuosime ir lyginsime vynus, brandintus ąžuolo statinėse ir plieninėse talpose. Skirtingi stiliai, įspūdingi tų pačių vynuogių vyno skirtumai. Baltieji bei raudonieji vynai iš įvairiausių pasaulio šalių. Atraskite, koks stilius priimtiniausias Jums ir koks vynas su kokiais patiekalais labiausiai dera. Mielai pasidalinsime derinimo patarimais.
Festivalis vyks „Vyno klube“, Stumbrų g. 15, Vilnius. Kaina: 10 Eur
Paskaitos ir Kursai
Ką svarbiausia žinoti apie vyną: KETURIOSE VYNO PASKAITOSE ŠEŠTADIENIAIS
Vasario 20 d. prasidės keturių paskaitų ciklas kurio metu visas dėmesys bus skiriamas vyno įvairovei pasaulyje, vyno degustavimui, vyno pirkimo ypatumams bei vyno ir maisto derinimui, o mūsų vyno ekspertas atsakys į visus su vynu susijusius Jūsų klausimus.
Paskaitų temos:
Vasario 20 d. – Vyno įvairovė pasaulyje: pagrindinės vyno gamybos šalys, svarbiausios vynuogių veislės.
Kovo 19 d. – Degustavimo ir vertinimo pradžiamokslis.
Balandžio 16 d. – Vyno pirkėjo gidas: pirkimas, kolekcionavimas, vartojimo ypatumai.
Gegužės 7 d. – Praktinis seminaras restorane „Vyno ir maisto derinimo principai“.
Vienos paskaitos kaina – 45 Eur*, registruojantis į visas keturias paskaitas – 160 Eur. *Paskaitos kaina porai – 80 Eur.
Daugiau informacijos ir registracija »
Milda Sužiedelytė, milda @ vynoklubas . lt, 8 5 215 94 38
Mokslus pradeda 18-toji Someljė mokyklos grupė
Apie vyną žinoti – kultūringo, apsišvietusio ir save mylinčio žmogaus priedermė. Laikas pasisemti žinių ir Jums! Nuo 2005 m. veikianti Someljė mokykla, išleidusi per 720 žinių apie vyną įgijusių mėgėjų ir profesionalų, kviečia prisijungti ir Jus prie I, II bei III semestro mokymų. I semestras „Pažinti vyno įvairovę" nuo sausio 28 d.; II semestras „Suprasti vyno stiliaus skirtumus. Kiti gėrimai" nuo vasario 10 d. III semestras „Geriausi pasaulio vynai: gamyba, kokybė ir kaina“ nuo vasario 25 d. Bus mokoma degustuoti, apibūdinti vyną ir derinti jį su maistu. Skaitomos paskaitos apie svarbiausias vynuogių veisles ir vyno stilius, nagrinėjami garsiausi vyno regionai, supažindinama su regionais, gaminančiais aukščiausios kokybės vyną, Grand Cru klasifikacija, taip pat mokoma apie gaiviuosius gėrimus (kavą, arbatą) ir stipriuosius gėrimus (likerį, brendį, degtinę) bei alų. Kurso metu bus degustuojama apie 250 vynų. Vyno ir maisto derinimo paskaitos vyksta restoranuose.
Mokymų kaina – 600 eurų už semestrą.
Daugiau informacijos: tel. 8 5 215 94 38 ir el. paštu agne @ someljemokykla . lt
Someljė Mokykla »
WSET „Level 3 Award in Wines and Spirits“ kursai Vilniuje nuo vasario 8 d
WSET – tai britų organizacija, kuri nuo 1969 m. organizuoja kursus vyno bei stipriųjų gėrimų srityse ir yra laikoma viena iš pirmaujančių organizacijų, suteikiančių vynininko išsilavinimą pasaulyje. WSET kursai vyno žinovams bei mėgėjams suteikia galimybę įgyti pasaulyje pripažintą kvalifikaciją. Vien 2015 metais šias studijas baigė 60 tūkst. studentų iš 66 šalių.
Trečiojo lygio (Level 3) WSET kursas skirtas visiems, norintiems įgyti išsamių žinių apie vyną. Kursas rekomenduojamas tiek profesionalams, dirbantiems su vynu ar stipriaisiais gėrimais susijusioje sferoje, tiek vyno kolekcininkams ar entuziastams, siekiantiems pažinti ir vertinti pasaulio vynus. Kurso metu gilinamasi į veiksnius, turinčius įtakos vyno ir stipriųjų gėrimų stiliui, kokybei ir kainai svarbiausiuose vyno gamybos regionuose visame pasaulyje. Taip pat ugdomi analitiniai vyno degustavimo įgūdžiai.
Kursai vyks anglų kalba pirmadieniais (vasario 8 d., 22 d., 29 d. bei kovo 7 d.) su dėstytoju Arūnu Starkumi.
Daugiau informacijos ir registracija »
Milda Sužiedelytė, milda @ vynoklubas . lt, 8 5 215 94 38
Naujas „Lauro lapo“ rūbas
Nauji metai – nauji batai!
Naujuosius metus „Lauro lapas“ pasitinka kaip itališkas, modernus namų restoranas! Jame būsite laukiami su visa šeima. O taip, su visa! Tad nepamirškite ir savo mažiausiųjų. Kitaip ir negali būti, juk „Lauro lapas“ įsikūręs buvusiame "Nykštuke".
Meniu papildys daugiau sezoninių salotų, sriubų bei namų gamybos makaronų. Neišnyks ir gurmaniškos vakarienės!
Pamėnkalnio g. 24, Vilnius.
Darbo laikas: I–V: 11.00–22.00 VI: 14.00–23.00 Tel.: 8 674 51 045. El. paštas: info @ laurolapas . lt
Restoranas „Dublis“ – nauja erdvė rafinuotam skoniui
Praėjusių metų gruodžio pradžioje atidarytas naujausias Deivydo Praspaliausko restoranas „Dublis“. Kai miestą apgaubia vakaras, čia nubunda rafinuotų skonių bei kvapų gama ir subtilūs pokalbiai. Restorane renkasi žmonės, kuriuos žavi novatoriški sprendimai, improvizacija ir malonumas. Čia Jūsų lauks skandinaviško požiūrio įkvėpta virtuvė, sezoninis meniu, mėgstamiausi ir klasika tapę patiekalai bei dienos netikėtumas – kulinarinė improvizacija. Išskirtinis, nedaug vietų turintiNas restoranas ne veltui įsikūrė Trakų g. 14. Kodėl? Aplankykite „Dublį“ ir sužinokite paslaptingą šios vietos istoriją, siekiančią net XVI amžių.
Trakų g. 14, Vilnius
Darbo laikas: 12.00–24.00 Tel.: 8 5 219 52 10. 8 674 419 22. El. paštas: info @ dublis . eu
Kontaktai:
Vilnius: 8-5 213 8431 Klaipėda: 8-46 219 675 El.p.: [email protected] Parduotuvės: Stumbrų g. 15, Vilnius Liepų g. 20, Klaipėda
|
|
|