Vyno skonis pagal mėnulį: kada ragauti?
Paskelbta: 2016-10-17
Vyno skonis pagal mėnulį: kada ragauti?
Dar senų senovėje žmonės įvairiais buities klausimais kliovėsi mėnulio kalendoriumi. Austrų filosofas, biodinaminės žemdirbystės pradininkas Rudolfas Šteineris įvedė šaknų, žiedų, lapų bei vaisių dienų sąvokas pagal mėnulio kalendorių. Tai tikrai nėra nauja idėja: dar I amžiuje gyvenęs romėnų filosofas Plinijus Vyresnysis yra išsakęs mintį, kad priartėjęs mėnulis pripildo kūnus, o nutolęs – ištuština. Neseniai apie mėnulio įtaką imta mąstyti plačiau: galbūt mėnulio padėtis ne tik nurodo, kada geriausia sodinti, o kada nuimti derlių, kada tręšti, o kada ne, bet ir veikia vyno skonį. Taigi, kokios dienos tinkamiausios ragauti vynui?
Šaknų dienos (Mėnulis žemės ženkluose: Ožiaragis, Jautis, Mergelė) – netinkamas laikas ragauti vynui – mažiau juntamas vaisių skonis. Tačiau sklando nuomonė, kad būtent šaknų dienos tinkamiausios pajusti vynuogyno dirvos bei klimato įtaką vyno skoniui.
Žiedų dienos (Mėnulis oro ženkluose: Dvyniai, Svarstyklės, Vandenis) – tinkamas laikas ragauti aromatingam vynui: „Viognier“, „Torrontes“, „Gewürztraminer“ ir kt.
Lapų dienos (Mėnulis vandens ženkluose: Vėžys, Skorpionas, Žuvis) – tai metas, kai augalai aktyviausiai gamina chlorofilą. Tai nėra geros dienos vyno ragavimui.
Vaisių dienos (Mėnulis ugnies ženkluose: Avinas, Liūtas, Šaulys) – tai laikas, kai vaisių skonis būna labiausiai juntamas. Geriausios dienos vyno ragavimui.
Ar šiandien tinkama diena ragauti vyną? Pasitikrink!
--> 2016 metų biodinaminis kalendorius pagal Pol Roger <--