Pirmasis „Lašas jūroje“
Paskelbta: 2021-10-04
Vyno prenumerata – mūsų ekspertų siurprizas Jums. Kas pateks į siuntą, iš anksto sužinoti neįmanoma. Jau ruošiame antrąjį „Lašą jūroje“. O tiems, kas nedrįsta pirkti katės maiše, pristatome pirmojo „Lašo jūroje“ vynus.
Arūno Starkaus sudarytas rinkinys įdaiktina Lietuvos vyno rinkos vystymosi istoriją.
Du raudonieji vynai yra pirmojo (2006 m.)ir naujausio LSA (2021) Lietuvos vyno čempionato „Grand Prix“ arba „Geriausias kategorijoje“ laimėtojai:
„Masciarelli Marina Cvetic Riserva Montepulciano d'Abruzzo DOC 2017, Italija“ buvo išrinktas geriausiu raudonuoju vynu Lietuvos rinkoje 2006 metais. Tada ragavome 2001 m. derliaus vyną, sukurtą paties Giannio Masciarellio. Tačiau jis buvo padarytas lygiai taip, kaip dabar daro jo žmona Marina Cvetič: sodrus, koncentruotas, gana taniniškas ‘Montepulciano‘ vynuogių skonis, svarus, ilgai brandintas ąžuolo statinėse. Tokie vynai tuo metu buvo šlovinami Lietuvos vyno mėgėjų, kurie dar nebuvo girdėję apie „Primitivo“. Vyninės vynai Lietuvos vyno čempionatuose „Grand Prix“ laimėjo ne vieną kartą.
„Magula Červeny VLK 2017, Slovakija“ pripažintas geriausiu natūraliuoju raudonuoju vynu 2021 metų vyno čempionate. Jis simbolizuoja sparčiai per pasaulį besiritančią natūraliųjų vynų madą, kuriai neliekame abejingi ir Lietuvoje. Turime gerą tokių vynų kolekciją – nuo Sakartvelo, Prancūzijos, Austrijos iki Pietų Afrikos Respublikos. Tai būtinai ekologiškai užaugintų vynuogių, neskaidrinti, nefiltruoti, spontaninės fermentacijos vynai, kuriuose SO2 nedėta visai arba naudota minimaliai. Vladimiro Magulos padarytas vynas pasižymi ir tauriais bruožais, nes brandintas ąžuolo statinaitėse ir turi natūraliesiems vynams būdingo emocionalumo, mieliško kompleksiškumo. Padarytas iš vietinės ’Dunaj’ vynuogių veislės ir todėl dar įdomesnis. O nedidelis alkoholio tūris (12 tūrio proc.) – vėsaus Slovakijos Karpatų priekalnių klimato išraiška.
Baltasis „Reichsgraf von Kesselstatt Scharzhofberger Riesling Kabinett Feinherb 2018, Vokietija“ pateko į rinkinį bent dėl trijų priežasčių:
- jo vyresnėlis brolis – tos pačios vyninės padarytas „Reichsgraf von Kessestatt Josephshofer Riesling Spatlese Dry 2003“ – 2006 metais buvo išrinktas geriausiu baltuoju vynu.
- „Reichsgraf von Kesselstatt“ – pirmoji vyninė, nuo kurios „Vyno klubas“ pradėjo kaupti savo kolekciją, šiandien turinčią per 1100 skirtingų vynų.
- Pusiau sauso-pusiau saldaus rislingo populiarumas yra bene stabiliausias mūsų rinkoje. Jo mėgėjų atsirado, vos tik vynas pasirodė 2004 m. Lietuvoje, jų yra tiek pat ir dabar, prabėgus 17-ai metų. Ragaudami suprasite kodėl: nuostabus baltų vaisių ir žiedų, citrinų aromatas su dyzelino natele ir skani gaivos ir švelnaus saldumo pusiausvyra. Skalūno dirva, kurioje auga vynmedžiai (dalis jų – neskiepyti!), suteikia vynui juntamo sūrumo.
Užsisakyti vyno prenumeratą galite ČIA.