Barolo titanai – netrukus „Vyno klube“
Paskelbta: 2019-01-08
Sausio mėnesį „Vyno klubas“ su nekantrumu laukia atvykstant garsių Barolo vyndarių vyno.
Tai – Domenico Clerico ir Elio Altare‘s vynai. Abu vyndariai laikomi modernistais – vyndariais, siekiančiais savo vynuose balanso ir vaisiškumo, o ne tik jėgos. Tam pasitelkiamos modernios priemonės, leidžiančios gaminti vyną, kuriam subręsti nereikia keleto dešimtmečių ir kuris, palyginti su tradicinių gamintojų vynu, paprastai esti patrauklesnis, vaisiškesnis būdamas jaunas. Daug trumpiau mirkoma su žievelėmis, kartais tik keletą dienų (plg. su tradiciniu keleto savaičių mirkymu). Naudojamos besisukančios rūgimo talpos, leidžiančios išgauti daugiau vaisiškumo per trumpą laiką, bei mažos ąžuolo statinaitės, greičiau suteikiančios prieskoniškų tonų.
Jau esame rašę apie neeilinę Elio Altare‘s asmenybę. Ne mažiau didingas buvo ir Domenico Clerico, kuris po kovos su liga vyno pasaulį paliko 2017-aisiais. Tik gerais žodžiais galima minėti abu vyndarius, kurių vyninėse šiuo metu karaliauja jų vaikai, tęsdami daug aukštesnės kokybės paieškas.
Tačiau šiuos vyndarius ir jų vynus norisi palyginti įdomiausiuoju būdu – per vietovės ir jos mikroklimato prizmę. Dėl atskirų vynuogynų, begalės į skirtingas pasaulio puses atsisukusių šlaitų Barolas laikomas sudėtingiausia apeliacija pasaulyje, turinčia daugybe skirtumų tarp atskirų vynuogynų, tarpusavyje nutolusių vos per dešimtis metrų.
Barolas skirstomas į kelias dideles subzonas, kuriose išsidėstę šimtai atskirų vynuogynų. Žinomiausios yra Barolas, La Mora, Seralunga d‘Alba, Monfortė d‘Alba ir Kastiljonė Faletas (Castiglione Falletto).
Domenico Clerico karaliauja Monfortė d‘Alboje ir turi šiek tiek vynuogynų Seralungoje. Dauguma Elio Altare‘s vynuogynų išsidėstę La Moroje, šiek tiek Barole bei kitose subzonose. Apie šias ir pakalbėkime.
Barole ir La Moroje gaminami vynai laikomi vaisiškesniais, lengvesniais, juos galima pradėti gerti anksti – gerų gamintojų kone tuoj pat pasirodžiusius prekyboje. Šiose vietovėse vyrauja kiek turtingesnis dirvožemis, todėl galima gaminti lengvesnius vynus, vynmedžiai geriau apsirūpina maisto medžiagomis. Vienu geriausių La Moros vynų dažnai laikomas Elio Altare‘s barolas „Arborina“.
Seralunga d‘Alboje ir Monfortė d‘Alboje gaminami patys tvirčiausi vynai. Jie nestokoja vaisiškumo, tačiau dėl svarumo ir galingų taninų jiems reikia šiek tiek laiko, kad atskleistų visą kompleksiškumą ir potencialą. Tačiau tokie vynai tinkami brandinti ir ragauti ne vieną dešimtmetį. „Domenico Clerico Barolo Ciabot Mentin“ iš Džinestros (Ginestra) vynuogyno ir „Barolo Bricotto“ iš Busijos (Bussia) kasmet patenka tarp geriausiai įvertintų Monfortė d‘Albos barolų.
Abiejų gamintojų vynų gausime labai ribotą kiekį. Kviečiame įsigyti jų išankstinėje prekyboje.